Zavrieť

Porady

Únikový východ v bytovom dome

Chcela by som sa spýtať, náš byt patrí pod bytové družstvo (no byt máme odkúpený). Je to byt na prízemí, kde máme hlavný vchod a zo zadnej strany tzv. únikový východ. V okolitých bytovkách majú skoro všetci tieto východy nejakým spôsobom "zablokované" či už po dohode so susedom si urobili z toho izbu alebo len nejakú "špajzu". No keď sme prišli s tým my, že by sme radi niečo podobné realizovali v našom paneláku sused prehlásil, že je to neprípustné pretože je to únikový východ a pomaly prehovára všetkých susedov, aby boli proti. Preto by som bola rada, ak niekto ma s takým niečim skúsenosti, aby mi poradil. Teoretický z častí mu dávam za pravdu predsa len je to ten únikový východ, no na druhej strane potom ako je možné, že pomaly všetci tento únikový východ "zablokovali". Tak prečo oni mohli a my nesmieme?

Ďakujem
Naposledy upravil Lucia2106 : 29.08.12 at 09:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    Lucia neblaznite !
    Ako vam uz bolo naznacene plus
    unikove cesty.JPG  

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    nunenko Pozri príspevok
    premiko to nie je o bytových domoch, ale o pracoviskách
    http://391 N A R I A D E N I E V L Á D Y Slovenskej republiky z 24. mája 2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko
    tyka sa i obytnych domov, pise sa vsetkych stavieb, otazka je na bytovy dom, odbornik odpoveda na zaklade spominanej vyhlasky, co ti nie je jasne?, skusim vyhladat spominanu webstranku, riesili sme podobny problem u nas v panelovom dome, museli sa odpratat tri plne kontajnery rozneho materialu s poschodi (11), co podla vyhlasky nezodpovedalo bezpecnym poziadavkam unikovej cesty (skrine, police, rozmiestnene kvety... tie sa nevyhadzovali , rozne botniky a ine serepeticky ...)

    aha ho, nasiel som, pripadne dalsie zaujmave otazky

    http://www.habala.sk/sluzby/poziarna...povede/?page=6
    Naposledy upravil premiko : 28.08.12 at 12:04

    PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

    PASKOV
    BD musí být bezpečný.

    Zákon č:124 / 2006 Zz §13 odsek 7 je jednoznačný


    Vyhláška č. 391/ 2006 Zz přiměřeně platí i pro BD.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... a ked začnú obiehať hasiči tie bytovky, a dávať pokuty za zablokované zastavané východy, myslíš že ostatný obyvatelia budú nadšený, že budú platiť zo spoločnej kasy za nich?
    Aj v ostatných bytovkách sa to potom vráti do normálu. Bud rada, že máš suseda ktorí premýšľa ... lebo ak by si stavebné úpravy zrealizovala, tak potom by ťa to vyšlo určite drahšie ich rušenie.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Čudujem sa Družstvu ako správcovi, že takéto niečo trpí. Veď protipožiarna prehliadky je každoročne povinná a určite je toto vytknuté ako závada. Sú za to vysoké sankcie.
    Ešte by som chcela podotknúť, že sa jedná o spoločné priestory a nie priestory, o ktorých môžeš rozhodovať ty a sused.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lucia2106 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, náš byt patrí pod bytové družstvo (no byt máme odkúpený). Je to byt na prízemí, kde máme hlavný vchod a zo zadnej strany tzv. únikový východ. V okolitých bytovkách majú skoro všetci tieto východy nejakým spôsobom "zablokované" či už po dohode so susedom si urobili z toho izbu alebo len nejakú "špajzu". No keď sme prišli s tým my, že by sme radi niečo podobné realizovali v našom paneláku sused prehlásil, že je to neprípustné pretože je to únikový východ a pomaly prehovára všetkých susedov, aby boli proti. Preto by som bola rada, ak niekto ma s takým niečim skúsenosti, aby mi poradil. Teoretický z častí mu dávam za pravdu predsa len je to ten únikový východ, no na druhej strane potom ako je možné, že pomaly všetci tento únikový východ "zablokovali" a urobili si z toho spomínané izby či špajzy. Tak sa pýtam prečo by sme si MY nemohli ten náš malý byt zväčšiť o tu malú miestnosť, kde je ten problémový únikový východ?
    Ďakujem
    ...prečo práve VY by ste mali mať ???
    ...jáááááj , fakt ...keby nedajbože náhodou horelo ( a fest ) , čo tam po nejakom problémovom únikovom východe ...veď VY na prízemí bývate a v pohode uniknete z paneláku ...

    ...šak , čo tam po nejakom susedovi ...on len ( síce ) prehlásil ....ale on ( síce ) aj pravdu má...

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    premiko to nie je o bytových domoch, ale o pracoviskách
    http://391 N A R I A D E N I E V L Á D Y Slovenskej republiky z 24. mája 2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Len tak na okraj ,

    ked majú zadný vchod zablokovaný , ako prechádzajú do pivníc ???

    ved schodište pokračuje od zadného vchodu k pivniciam ??

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Zaujímavá téma, no a ako je to z domami kde nemajú zadný východ. Lebo napríklad súčasne postavené paneláky, jeden má zadné východy a druhý nemá. Čudné, nie?

    Únikový východ v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.