Zavrieť

Porady

Predaj auta, ktore je v leasingu

Dobry den,

mam na firmu (sro) auto, ktore je v leasingu. Je mozne taketo auto predat s tym, ze by som leasing nadalej splacala, alebo by bolo potrebne cely leasing vyplatit naraz? Dakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronika_bb Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam na firmu (sro) auto, ktore je v leasingu. Je mozne taketo auto predat s tym, ze by som leasing nadalej splacala, alebo by bolo potrebne cely leasing vyplatit naraz? Dakujem vopred za rady.
    S majetkom na lízing môžeš narábať(postúpiť,....) len so súhlasom lízingovky.
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Auto splácané na lízing je vlastníctvom lízingovej spoločnosti až zaplatenia poslednej splátky a kúpnej ceny. Takže nedá sa predať to čo nemáte vo vlastníctve.

    veronika_bb je offline (nepripojený) veronika_bb

    veronika_bb
    Dakujem za info, predpokladala som, ze to takto bude. Budem sa informovat priamo u leasingovky.

    Este mam jednu doplnujucu otazku. Musim mat nejaku specialnu zivnost, resp. splnit nejake podmienky, aby som mohla niekomu dlhodobo "prenajat" takto zalozene auto v leasingu tretej strane, za mesacny poplatok? Viem, ze je potrebne dat splnomocnenie, len ci je mozne auto kvazi prenajimat. Dakujem.

    Predpokladam, ze mi bude treba zivnost na "Prenájom hnuteľných vecí", no mozem prenajimat aj auto v leasingu?
    Naposledy upravil veronika_bb : 30.08.12 at 20:29

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Po postúpení leasingu na Tvoju sro ak vozidlo chceš prenajímať, ozaj doporučujem predmet podnikania rozšíriť o prenájom hnuteľných vecí.

    Predaj auta, ktore je v leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.