Zavrieť

Porady

...Psia duša...

...originál...
...s povolením adminov oboch stránok otváram túto tému...bude patriť hlavne psíkom, ktorí hľadajú domov, sú v útulkoch, dočasných opaterách a potrebujú dobrých páničkov.....prosím vás, aby ste sa zdržali komentárov, budem sem dávať príspevky zo stránok útulkov, ktoré zdieľam na face, tam je aj kontakt, ak by niekto mal záujem o havenkov.....

..ak niekto potrebuje uverejniť niečo o psíkoch, prosím, môžete sem...uvítame aj mačiatka, ktoré chcete darovať...

...ďakujem vám, že nás chcete...
Naposledy upravil pepsikova : 31.08.12 at 17:13
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


PSIA MODLITBA

Môj pane,

Hovorí sa, že som najlepší priateľ človeka.
To je pravda. Robím pre Teba všetko čo môžem a čo viem.
Uctievam ťa ako Boha.
V mojich očiach môžeš vidieť dôveru a lásku.
Usilujem sa vracať Ti dobro, ktoré mi poskytuješ.
Starnem vedľa Teba a Tvojich detí, strážim Tvoj dom, vodím nevidiacich, zachraňujem v ruinách a lavínach, ťahám sane, pomáham dolapiť zločincov, zabávam ľudí v cirkusových manéžach, znášam kruté bolesti v pokusných laboratóriách pre Tvoje zdravie.
Miliónkrát vrtím chvostom, aby som sa Ti poďakoval za Tvoju starostlivosť, aby som Ťa privítal doma a dal Ti najavo radosť.
Keby Ťa všetci opustili, ja s Tebou ostanem až do smrti.
Prosím Ťa pane, aby si ani Ty neopúšťal mňa a nechal ma pri sebe dožiť ten môj psí život.
Budem Ti za to vďačný a verný ako nikto iný na celom svete.
10 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

všetkým prispievateľom patrí vďaka!!!!!!!!!!!!
zvieratá sa nevedia brániť "láskavým majiteľom"
potrebujú pomoc, chodievam do útulkov a poviem vám, že sa vždy vyrevem pri kotercoch - čo pes to príbeh ale len smutný
a ako čakajú na pohladkanie
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Schody. Ani príliš veľké, ani strmé, ani rozbité- obyčajné schody. No Hope i tak zosmutnela. Zastavila sa tesne pred prvým. Nevládala. Zadné labky akoby jej ani nepatrili, nedovolili jej to. Tak veľmi chcela po nich vyjsť a ísť s nami, len aby už viac nebola sama. Pozreli sme sa na seba a nebolo treba nič hovoriť. Prešiel nám mráz po celom tele, už ani nevieme, koľký krát za poslednú hodinu... Jedna z nás opatrne chytila zadné labky, ktoré sa Hope už opäť podlomili, druhá prednú časť tela a pomohli sme jej hore do veterinárnej ambulancie. Iste, mohla ju zobrať na ruky len jedna, veď Hope- ešte stále živé torzo nemeckého ovčiaka, dnes váži niečo cez 20 kíl.

Ale ako ju chytiť tak, aby sme jej už viac neublížili? Rebrá na nej ľahko spočítate z diaľky, sú obalené len kožou... Koža na bedrových kĺboch je zošúchaná a odretá od neustálych pádov, keďže Hope nemá silu udržať sa na nohách a padá k zemi... Každý kúsok jej zúboženého tela je posiaty malými ranami od stoviek bĺch, ktoré spôsobili, že Hope je anemická, v dôsledku straty krvi... Zadné labky má zodraté po bokoch, i pazúriky na nich priam zbrúsené, lebo jej podvyživené telo je tak zoslabnuté, že Hope už nedokáže veľa prejsť a zadné labky ťahá za sebou, keď hľadá čokoľvek, čo by sa dalo zjesť....

Ale Hope už v poslednej dobe nevládze hľadať jedlo- parazity jej odoberajú silu, a čím viac sa snaží, tým viac vyčerpanejšia je. Občas jej niekto niečo hodí v dedine, kde ju každý za tie roky pozná. „Kto? Ahá, ten chudák pes... tam niekde sa zdržiava... a prečo ho hľadáte, na čo vám je hentaký pes?“ Pýta sa jeden z tých, ktorí ju denne videli šúchať sa po strede cesty, keď spadla a snažila sa dostať na krajnicu, ale nedokázala sa zdvihnúť.... Že sme mali šťavnato odpovedať? Komu? Celej dedine? 99% ľuďom okolo nás?

Hope sme hneď po príchode z veteriny okúpali, zmývali sme z nej stovky bĺch v provizórnych podmienkach, stále neveriacky krútiac hlavou na tým, že táto fenka napriek všetkému žije. Odčervili sme ju, kúpili najkvalitnejšie granule, aké sa v ten deň dali zohnať. Hope zjedla svoju prvú dávku prekvapivo rýchlo na to, v akom stave má zúbky. Veru, stav jej zubov nešiel do hlavy ani nám, ani veterinárovi. Mala ich zvláštne poodlamované a zbrúsené. Veterinár prehlásil, že sa možno snažila dostať z nejakého miesta... I preto je dosť ťažké odhadnúť vek tohto zúboženého psíčaťa- 8 alebo 9 rokov? Podľa zubov sa to v tom prípade rozhodne určiť nedá. Ďalšiu dávku papania aj napriek najsmutnejším a hladovým očkám nedostala. Prečo? Lebo konečne sa o ňu niekto bál. Možno prvý krát v jej živote. Torzia žalúdka je to posledné, čo by sme pre Hope chceli.

Neskôr sme ju nechali trochu sa zoznámiť s okolím, šli sme veľmi pomaly, lebo i keď sa Hope snažila, labky ju vôbec neposlúchali. Potom prišiel šok, a vtedy sa konečne spustili slzy, ktoré sme pre hnev celý deň zadržovali. Hope si sadla na trávu a začala jesť- kamienky, trávu, čokoľvek na čo dosiahla. Hladovo hltala malý kúsok asfaltu, ktorý vytŕčal zo starého chodníka, a potom ďalší a ďalší, až kým sa nám podarilo ju odtiahnuť. Plakali sme, lebo v tej chvíli sme pochopili, prečo sú jej zuby tak zvláštne poodlamované a zbrúsené a ako dlho asi ležala na mieste, kde sme ju našli, a v stave v akom sme ju našli...

Je prekvapivé, že Hope človeku stále verí. Vyšetrenia u veterinára absolvovala bez náhubku, iných psíkov si ani nevšimne, ani raz sme ju nepočuli zaštekať, vďačne oblizuje ruky, aj keď je nič neponúkajú a za človekom chce ísť ako šteniatko, ktoré práve objavilo, že niekomu môže veriť. My len dúfame, že sa nájde jeden, jediný človek, možno z tých 99%, ktorý sa nikdy nespýta, „načo mi bude hentaký pes?“, lebo on práve takého psa potrebuje.

HOPE je v provizórnych podmienkach v kancelárii, kde môže zostať do nedele večera a potom ju čaká útulok, ak ju nejaký príjme, kde sa Hope utrápi! V JEJ STAVE TOĽKÝ STRES NEZVLÁDNE. PROSÍME VŠETKÝCH, KTORÍ MAJÚ V SEBE EŠTE ASPOŇ KÚSOK ĽUDSKOSTI, ABY NÁM POMOHLI. HOPE POTREBUJE DOMOV A MY POMÔŽEME BUDÚCEMU MAJITEĽOVI AKO BUDEME VEDIEŤ! Preboha ľudia, veď je to život! Nie je jedno či ľudský alebo zvierací?

KONTAKT: 0904 960 192
539200_3829486983942_1988352207_n.jpg  
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
SÚRNE sa hľadá domov alebo dočasná opatera pre ALANA!

Istý pán kúpil dom aj s 2-ročným psíkom. Stará sa o neho lepšie ako predchádzajúci majiteľ, ktorý ho kúpil synovi... Napriek tomu si ho nechce nechať...

Alan je priateľskej povahy, taký maznáčik, chce sa hrať. Zároveň je to samorast, bez výchovy, ale určite sa ešte dá niečomu naučiť. So psíkmi nebol v kontakte, ale keď sa dostal k susedom a ich psíkom, tak bol v pohode a chcel sa hrať. Veľkostne je cca po kolená, má pravdepodobne niečo z kokršpaniela.

Nachádza sa v Spišskom Podhradí.

Domov pre neho hľadá sused, ktorému nieje osud Alana ľahostajný... Alan nemá veľa času...

Kontakt: psiadusa@psiadusa.sk



V prípade vážneho záujmu sa prevoz určite dá vyriešiť.
Alan.jpg  
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj tento drobček si hľadá nový domov. Kontakt v Útulku šťastný psík
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prečo psa z útulku ?

Veľa ľudí sa z neznalosti domnieva, že pes z útulku je akýsi menejcenný tovar. Je to však obrovský omyl. Menejcenným tovarom by sa mali nazvať bývalí majitelia, ktorí sa týchto psíkov zbavili. Psi v útulku sú normálny psíkovia, len mali smolu na majiteľa - človeka.
Pes, ktorý je násilne vyhnaný zo svojej ľudskej smečky -trpel hladom, strachom, chladom. Väčšia väčšina zvierat si toto obdobie zapamätá a nových majiteľov si úzkostlivo stráži. Pobyt v útulku býva pre neho stresový a problémový. Adopcia do novej rodiny nie je však nikdy problémom. Pes je za ňu vďačný, lebo ju potrebuje.
Myslíte si, že v útulkoch sú samí kríženci ? Omyl. Do útulkov sa dostanú dokonca aj jedinci málo obvyklých plemien. Príčinou môžu byť nevhodné darčeky, precenenie svojich schopností alebo zmeny v rodinných pomeroch.
Možno toho Vášho psíka nenájdete v útulku pri prvej návšteve. Ale za mesiac prichádza do útulku veľké množstvo nových psíkov. Ak budete svoju návštevu opakovať, určite si pre seba nájdete vhodného psíka.

6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Nádherná ZUZA potrebuje nájsť domov

Naša krásna ZUZA je úžasná fenočka, ktorá potrebuje nájsť čím skôr domov. ZUZA zimu pod Tatrami V útulku nezvládne. Preto potrebuje čím skôr svoju rodinku, kde bude milovaná a v teplučku.

ZUZA je ešte mladučká, má cca 10 mesiacov. Je plná energie, je hravá a priateľská. ZUZA nesmierne, nesmierne miluje ľudí. Dokáže sa človeku dostať pod kožu. Znáša sa aj so psami, no do spoločnej rodiny je vhodná len sama. Pre jej hravosť a energickosť nie je taktiež vhodná do rodiny s veľmi malými deťmi. Potrebuje byť jedinečná a stredobodom spoločnosti. Je vhodná len do bytu alebo domu s prístupom dnu. ZUZA bude čoskoro sterilizovaná.





6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Príbeh Asty začal prosbou o pomoc:

"Dobrý deň,v prílohe posielam fotky havka. Potrebuje láskavú a skúsenú starostlivosť. Zaočkovaná asi nie je (niet sa ani koho opýtať), súdim tak podľa prístupu družstevníkov. Povely neovláda ale je mladá. Mala raz šteňatá, ale utopili ich všetky, čiže brucho nemá vyťahané. Ona nie je nikoho, doviezol ju jeden družstevník, ale keď sa neosvedčila pri zaháňaní kráv, tak je proste v koterci. Nikto za ňou nechodí, sem tam jej hodia dáke zbytky, koterec nemá vyčistený minimálne 3 mesiace."

Pre Astu sme čoskoro našli dočasnú opateru a tak sa dostala z pekla, kde žila - v koterci s reťazou... So psíkmi aj fenkami si rozumie. Sem tam sa vyskúša hrať na šefku, ale po upozornení hneď prestane. Má hygienické návyky, v koterci sa nevyšpiní a ani nič neničí. Na vodítku už vie pekne chodiť. Asta začala už aj zo základným výcvikom, ak by sa adoptovala do okolia Žiliny, môže tenté výcvik dokončiť zadarmo. Je vhodná aj k aktívnnejším ľudom. Asta je už aj sterilizovaná.

Ďalších psíkov na adopciu z celého Slovenska nájdete na www.psiadusa.sk




6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Obraciam sa na poraďákov s prosbou, ak by sa našiel z nás niekto, kto pomohol tu zverejňovaným psíkom alebo psíkom túlaným, prípadne umiestneným v útulkoch, aby tu o tom napísal.
Budeme mať veľkú radosť, že sa dobrá vec podarila.

Viem, že sa nedá pomôcť všetkým, ale ak sa pomôže aj jednému, tak je to strašne dobrý pocit.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša


Včera bola spustená veľká celoslovenská kampaň proti množiteľom a týraniu zvierat, ktorú pripravuje OZ Majme srdce v spolupráci s OZ Pes v núdzi a OZ Psia duša.

Všetko o nej sa dočítate na www.lacnesteniatka.sk

Informovať budeme tiež na FB: http://www.facebook.com/Lacnesteniatka


6 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja Pozri príspevok
... no musíme počkať ... pani doktorka, čo chodieva do KS Zvolen ( bola tam dnes ..) mi jednoznačne odporučila pre ňu zájsť až v pondelok ... a má vraj čierne bruško = veľakrát rodila ( skúšala som niečo vyhľadať na nete .. a nič som nenašla ... nevie niekto, čo by to mohlo znamenať? ...) ... chúďa malé ... chce ju vo štvrtok ešte raz kompletne pozrieť ... len dúfam, že nemá niečo s maternicou ... keď sa túlala ... po lese ... samotná ... no uvidíme ... maja
... tak spečatené .. v pondelok ideme po ňu ... teším sa ... a neskôr Vám dám vedieť, ako si zvykáme ... jeden na druhého ... hoci sa to zdržalo iba kvôli tomu, že ešte nemôže byť zaočkovaná proti besnote, keďže dostáva nejaké kvapky do uška ( asi antibiotické ...) ... a vraj takto adopcia nemôže právne prebehnúť ... takže tak ... toľko som si považovala za povinnosť, keďže vďaka Vám bude mať môj psík a nakopon, aj ja, priateľku ... maja

http://www.facebook.com/media/set/?s...1555800&type=1
Naposledy upravil promont maja : 05.10.12 at 19:01
6 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... kolega mi práve spravil niekoľko fotečiek ... Wallie je so mnou v robotke ... driemká ... a má sa celkom dobre ... vyzerá inak = bola celá zadredovaná ... tak sme ju tých dredov zbavili ...

... stále má veľký apetít ... chodí kontrolovať misku aj niekoľkokrát v noci ... nevie sa totiž dojesť ... na kotrolu ideme v polovičke novembra ... ale stav sa nám lepší ... uška sú už čisté = bez nálezu ... a zvyšok na dobrej polceste ...

... vonku sa už netrasie, chvostík na pol žrďky spustený ( u westíka je vždy ako anténka = taký ukazovateľ ako na tom psík je ... ) ... ráno sa jej z teplej postieľky nechce ... už sa vie vypýtať aj na ruky ... ale strach zo všetkého vonku má ...

... s Bubkom spolu dobre vychádzajú ... šantia a hryzkajú sa ako šteniatka ... sú dvojka aj vonku ... s inými psíkmi nemá problém ... len raz s jedným šteniatkom ... čo doteraz neviem stráviť ... šlo o šteniatko maltezáčika ...


P.S.: .. ešte priložím malú fotečku, ktorú som jej urobila mobilom ... len nie je ostrá ... ale polepším sa ...
Naposledy upravil promont maja : 26.10.12 at 12:12
Sn_mka022.jpg  
IMG_20121026_072144_0.jpg  
IMG_20121026_072148_0-1.jpg  
1/1
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov pridal/a 3 nové fotky do albumu Ďakujeme Ježiškovi.






6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dobry napad pepsi je fajn, ze ak niekto bude chciet nejake zvieratko,moze mu tu niektore !padnut do oka"

A mozu sa sem pridavat aj cicuchy co hladaju domov?
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Rita je milá a pokojná fenka, vyzerá ako kríženec ovčiaka, má však len 10 kg. Je prítulná, neskutočne zlatá. Sterilizovaná.

Alex - 16 týždňov, podobá sa trošku na bígla, v dospelosti bude mať tak cca 15 kg. Je veselý, hravý, priateľský.

Ellie - 16 týždňov, hnedá, milá a pokojná. V dospelosti bude menšia ako Alex.

Akim - 16 týždňov, najväčší psík, vyzerá ako ovčiačik, už teraz má cca 12,5 kg, v dospelosti z neho bude "menší ovčiačik". On už je po jednej nevydarenej adopcii, tak veríme, že sa mu podarí niečo nájsť už navždy... Je vhodný do rodinného domu, už teraz dobre stráži, zároveň je veľmi milý, znáša sa so psíkmi aj fenkami, miluje vodu.

Nachádzajú sa v Seredi. Kontakt: 0905 896 536
psia mamina Rita.jpg  
Akim.jpg  
Alex.jpg  
Ellie.jpg  
1/1
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Toto šteniatko je umiestnené zatiaľ na Mestskej polícii v Detve. Nemôže mu niekto poskytnúť dočasný domov alebo najlepšie trvalý.
Nemá ešte ani 6 mesiacov, lebo má ešte mliečne zúbky
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Toto krásne šteniatko sa volá Markus a má 8 týždňov. jeho pôvodný pán ho chcel dať utratiť. Našla sa však dobrá duša, ktorá ho zachránila. Nemôže si ho však nechať na trvalo. Pevne verím, že sa Markus niekomu zapáči a dá mu domov.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša


Ahoj, volám sa Jessica. Som mladá (cca 1-1,5 roka) fenka kríženca dlhosrstého jazvečíka, teraz mám letný strih. Bola som zachránená aj so svojimi šteniatkami zo zlých pomerov, kde som nemala istotu jedla ,pitia.. žiaľ som sa nevyhla ani bitke... Moje šteniatka už majú svoje rodinky ,teraz na tú pravú čakám iba ja. Po zoznámení vychádzam so psíkmi, rada som vonku, vo vnútri sa nepocikám, stačí mi iba peliešok, kde sa budem cítiť bezpečne. Som po sterilizácii, a už ovládam základné povely. Adoptovaná budem po podpísaní adopčnej zmluvy.

Fotoalbum: http://www.facebook.com/media/set/?s...8820479&type=3

Kontakt: 0908 114 814
...Zobraziť viac




5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://www.youtube.com/watch?v=9po16_vjcO0

Dália hľadá domov





DÁLIA hľadá domov
www.youtube.comKontakt: psiadusa@psiadusa.sk, www.psiadusa.sk Kamera a edit: Peter Nagey - ĎAKUJEME!

5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať