Zavrieť

Porady

chyba v ročnom zúčtovaní dane

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dá opraviť chyba v ročnom zúčtovaní dane, keď mzdárka neodpočítala opatrovateľský príspevok zo sumy 80.832,.- Sk.ĎAKUJEM !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    majtnerova
    Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dá opraviť chyba v ročnom zúčtovaní dane, keď mzdárka neodpočítala opatrovateľský príspevok zo sumy 80.832,.- Sk.ĎAKUJEM !
    Teraz je táto suma 87 936,--, to číslo čo uvádzaš je z predchádz. rokov. Ak mzdárka niečo zle vypočítala, môže to opraviť, ba priam musí.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Príspevky podľa zákona č.195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci sa započítavajú do sumy príjmu manželského partnera, preto u uvedenú sumu treba znížiť nezdaniteľnú čiastku na partnera.

    majtnerova je offline (nepripojený) majtnerova

    majtnerova
    Tak mi poraďte prosím, ako to mám opraviť a p. Mihál bola som na Vašom školení v Košiciach a chcela som Vám poslať svoj email na Vašu emailovú adresu, ktorú ste nám dali, ale nejak sa mi to nedarí, neviem kde je chyba možno som to zle opísala. A tá oprava sa týka r.2004
    Naposledy upravil majtnerova : 20.02.06 at 15:51

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nech mzdárka urobí ročné zúčtovanie ešte raz.

    Moja e-mailová adresa je:

    jmihalZAVINACzoznam.sk.

    Namiesto slova "ZAVINAC" je známy znak zavináč, tu to takto píšem preto, aby SPAM roboty moju adresu neodhalili.

    Kto máte záujem o zasielanie noviniek o ročnom zúčtovaní poistného (počnúc mesiacom apríl), nech sa páči ozvite sa mi mailom na túto adresu. Prosím neposielajte mi ale Vaše otázky.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Jozef Mihál
    Nech mzdárka urobí ročné zúčtovanie ešte raz.

    Moja e-mailová adresa je:

    jmihalZAVINACzoznam.sk.

    Namiesto slova "ZAVINAC" je známy znak zavináč, tu to takto píšem preto, aby SPAM roboty moju adresu neodhalili.

    Kto máte záujem o zasielanie noviniek o ročnom zúčtovaní poistného (počnúc mesiacom apríl), nech sa páči ozvite sa mi mailom na túto adresu. Prosím neposielajte mi ale Vaše otázky.
    O tie novinky ohľadne ročného zúčtovania poistného mám záujem i ja, zašlem môj mail na Vašu adresu.
    K Vašej odpovedi pán Mihál, môže mzdárka urobiť opravné-alebo dodatočné zúčtovanie za rok 2004, ak to urobila prvý krát nesprávne?
    Pýtam sa z dôvodu - môj brat je už rok na invalidnom dôchodku, v r.2004 v máji vážne ochorel a nazaujímal sa počas PN o ročné zúčt.dane za rok 2004 a mzdárka mu ani žiaden doklad o zúčtovaných a vyplatených mzdách za toto obdobie neposlala, ale mu poslala za ROK 2004 v JANUÁRI 2006!!!
    Z tohoto dôvodu prišiel o preplatok 13 tis. Sk. Má nárok ju požiadať o zúčt. dane za rok 2004 v roku 2006 a tým o vrátenie preplatku? Ešte som sa
    s podobným prípadom v mojej praxi nestretla.
    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Viď § 40 ZDP. Má nárok.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    majtnerova
    Tak bola som na Vašom školení v Košiciach a chcela som Vám poslať svoj email na Vašu emailovú adresu, ktorú ste nám dali, ale nejak sa mi to nedarí...
    Inak mail od Vás mi už dorazil dnes o 7.58 ráno.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Môže sa spraviť ročné zúčtovanie dane napr. v januári, potom sa zamestnanec "zobudí",doloží ďalšie potvrdenie a ja mu spravím znovu ročné zúčtovanie? V takýchto prípadoch som zamestnancom vždy hovorila že si musí podať daňové priznanie. Tak ako to vlastne je?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Magma
    Môže sa spraviť ročné zúčtovanie dane napr. v januári, potom sa zamestnanec "zobudí",doloží ďalšie potvrdenie a ja mu spravím znovu ročné zúčtovanie? V takýchto prípadoch som zamestnancom vždy hovorila že si musí podať daňové priznanie. Tak ako to vlastne je?
    Je vždy potrebná obojsmerná komunikácia so zamestnancom tak, aby najneskôr do 15.2. doložil všetky rozhodujúce skutočnosti pre účely ročného zúčtovania dane. Ak tak neurobí, je nutné, aby si sám podal daňové priznanie.
    Ak ovšem urobíte ročné zúčtovanie v januári, a termín predloženia všetkých potvrdení je do 15.2. a zamestnanec to do tohto termínu stihne, a z okolností obvyklých na pracovisku nevedel, alebo nemohol vedieť, že ročné zúčtovanie vykonáte už v januári, mali by ste mu urobiť nové ročné zúčtovanie, ktoré zohľadňuje zmenené skutočnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.