Zavrieť

Porady

dell latitude d610 (ovladace pre win 98 a sk language pack)

Pre tento typ NTB sa robili ovladace len na Win_XP a 2000, ale potreboval by som vediet ci boli spravene aj nejake neoficialne ovladace na win 98 SE (teoreticky by stacil len driver pre video adapter (ale nepohneval by som sa aj na ostatne devices)).
A taktiez sa mi nedari najst na Win 98 SE slovencinu
thx
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Slovenčina pre Win98 bola na stránkach M$ - ale teraz ju tam už nenájdeš - bol to language multipack (predsa nebudú tak dlho držať už nepotrebné).
    A pistik má pravdu - kašli na 98-čku - keď už, tak XP s SP3 (nájdeš dokonca všetky drivery pre tento OS)

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    no nejako si neviem predstavit dovod na win98
    ak si dobre pametam tak sk sa doinstalovat nedala, len mat sk verziu, ale to je uz davno tak mozno trepem
    s ovladacmi bude asi problem, ak nenajdes na strankach vyrobcov jednotliveho hardware tak asi nenajdes nikde, popravde neviem o tom ze by sa ktokolvek trapil s neofiko ovladacmi na win

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Dovod je jednoduchy, potrebujem pouzit soft, ktory rozbeham len pod win 98, 95, ME
    Ovladace niesu ani na webe dell a ani na webe intel (grafika je tam intel GMA900 (bohuzial su len pre XP a 2000)).
    Asi to necham tak, budem pracovat pri 16 bit a rozliseni 640x480
    misoft Používaš veteránsoft?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tu by mozno skor pomohlo rozbenut tu 98 vo virtuale, co viem je tam aka taka podpora, ale tiez to chce trochu carovania

    pripadne linux+wine, to ale vobec netusim ako na tom je

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    virtual nie je aktualne, NTB nie je vykonny ..... napisal som jednoducho, potrebujem ME, 98, 95. Skusim este wine ci to tam nahodou nepojde korektne

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tak to som zvedavý čo je to za program, ak zaň nie je náhrada. Môžeš to prezradiť?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    tento web http://windows98.ic.cz/ je OK, uz davnejsie som z neho vyuzil niektore drivery, hlavne pre USB, ale bohuzial pre dell D610 a video intel GM900 som tam nic nenasiel.
    Soft je zbytocne sem pisat, lebo je to nekomercny soft, nikde sa neda najst bol robeni k jednemu zariadeniu, ktore komunikuje cez seriovy port. Vyskusal som uz aj emulaciu dosu (dosbox) ... aj ked soft nabehne, mam problem spojit sa cez RS232, cize budem hutat dalej ... dik vsetkym

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    skus ten virtualbox, vykon asi nebude bohvieco, ale na taketo jednoucelove pouzitie to moze stacit
    https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?t=9918
    tu je topic s par tipmi na win98a virtualbox, ked uz sa s tym babres, hodinka dve navyse je nic

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Inak, ako pise sthruska, aj mna by zaujimalo aky program ide na 95,98 a Me a nejde na XP. Prezradis? Ak je to nejaka DOSacka vec, tek pouzi DosBox, ale v XPcku som sa este nestretol ze by som nerozchodil nieco pre starsi system (leda tak nieco pre Win 3.1 :-). Pripadne v XP nastavit spustanie v kompatibilnom mode, atd... Naco si komplikujes veci?
    misoft Tiež divné - pod XP sa rozhýbali i programy pre 3.11, 95, 98.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    pistik71 Pozri príspevok
    Inak, ako pise sthruska, aj mna by zaujimalo aky program ide na 95,98 a Me a nejde na XP. Prezradis? Ak je to nejaka DOSacka vec, tek pouzi DosBox, ale v XPcku som sa este nestretol ze by som nerozchodil nieco pre starsi system (leda tak nieco pre Win 3.1 :-). Pripadne v XP nastavit spustanie v kompatibilnom mode, atd... Naco si komplikujes veci?
    precitaj si moj prispevok 15

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Možno nevie o čom píšeš.
    Problém s tým programom je ten, že si vyžaduje priamy prístup k HW. A ten vyššie verzie Windows neumožňujú. Mám pocit, že mu práve z tohoto dôvodu v tomto prípade nepomôžu ani žiadne virtuálne mašiny.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    sthruska Pozri príspevok
    Mám pocit, že mu práve z tohoto dôvodu v tomto prípade nepomôžu ani žiadne virtuálne mašiny.
    tak toto fakt nieje oblast v ktorej sa nejako viac orientujem, ale keby sa jedna napr len o serial port tak by to mozno slo, lebo na ten by mal mat virtualbox priamy pristup, nakolko by to ale bolo schopne fungovat v tomto pripade neviem
    to uz by asi chcelo hlbsie studium dokumentacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.