Zavrieť

Porady

Dlhy a exekucie

gixo gixo

gixo je offline (nepripojený) gixo

Dobry den poradci,mam dost vazny problem s mojimi dlhmi,ktore vznikli na 30 percent vdaka vlastnej chybe a na 70 percent kvoli tomu,ze mne niekto dlhuje zo zahranicia pekny balik penazi,no neviem sa nijako k nemu dostat.
Hrozia mi exekucie,ktorych sa tak lahko nezbavim,to viem,no mam iny problem.Nebyvam s rodicmi,ale mam u nich trvaly pobyt.Co mam urobit,aby im exekutor nesiahol na ich dom alebo iny majetok a to ani v pripade smrti jedneho z nich?

Dakujem len za rady,nie za nejake vycitky.

gixo
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

najjednoduchšie by bolo uhradiť si svoje vlastné dlhy.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Rodičia ti nech zajtra zrušia trvalý pobyt a prihlás sa ako bezdomovec na Mestskom úrade........ čo iné sa dá urobiť pán podnikateľ s veľkými očami akých je dnes plná republika?
A pri dedičskom konaní sa vzdáš svojho podielu v prospech nejakého normálneho súrodenca.
0 0
gixo gixo

gixo je offline (nepripojený) gixo

Vobec nie podnikatel s velkymi ocami,ale dobrák,ktorému nevyplatili fakturu.20 000 eur nie je malickost,ked chyba zivnostnikovi hned z prvej roboty.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gixo Pozri príspevok
Vobec nie podnikatel s velkymi ocami,ale dobrák,ktorému nevyplatili fakturu.20 000 eur nie je malickost,ked chyba zivnostnikovi hned z prvej roboty.
No jo, nekritizujem, ale chápem ťa...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

To si si ako začínajúci živnostník hneď trúfal na zahraničie, bez skúseností?
Inak prepáč, že som ti vynadala do podnikateľov, to sú darmožráči ktorí zdierajú živnostníkov. Ak živnostník stojí sám na rebríku a robí svoju živnosť aj fyzicky 10 hodín denne, tak tých mám vo veľkej úcte: sú to najviac zdieraní ľudia v tomto štáte.
1 2
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no, rodičom exekútor nemôže siahnuť na majetok, aj keď máš u nich trvalý pobyt..nie sú zodpovední za tvoje dlhy..a určite majú na svoj majetok doklady, i keď drobné položky sa zväčša nekupujú na meno...
..pokiaľ teba bude naháňať exekútor, ešte predtým, ako ťa dostihne, ti zablokuje účet v banke...ostatné postupy si nájdi tu, je tu toho dosť...
..pokiaľ máš zmluvu na prácu, za ktorú ti sú zo zahraničia dlžní peniaze a máš kontakt, nuž zadaj exekučný titul na vymáhanie sumy za vykonanú prácu ty...aby sa aspoň nejako veci pohli...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ak máš tú zakázku dobre zazmluvnenú - myslím písomne a je možné tú pohľadávku vymáhať dá sa táto pohľadávka za 85-90% predať faktoringovej spoločnosti.
0 0
poto12 poto12

poto12 je offline (nepripojený) poto12

Dobrý deň mam problém požičal som matke svojej ex priatelky peniaze ,ale splátky sa nekonajú a mám podozrenie že údaje ktoré mi poskytla sú falošné a teraz neviem ci to mám nahlasiť na polícii akže podla mna ide o úverový podvod kedze si myslím že tie údaje su podvodne dakujem za rady .
0 0
poto12 poto12

poto12 je offline (nepripojený) poto12

Dobrý deň mam problém požičal som matke svojej ex priatelky peniaze ,ale splátky sa nekonajú a mám podozrenie že údaje ktoré mi poskytla sú falošné a teraz neviem ci to mám nahlasiť na polícii akže podla mna ide o úverový podvod kedze si myslím že tie údaje su podvodne dakujem za rady . môj mail je patrikvanter@centrum.sk
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
poto12 Pozri príspevok
Dobrý deň mam problém požičal som matke svojej ex priatelky peniaze ,ale splátky sa nekonajú a mám podozrenie že údaje ktoré mi poskytla sú falošné a teraz neviem ci to mám nahlasiť na polícii akže podla mna ide o úverový podvod kedze si myslím že tie údaje su podvodne dakujem za rady .
..

..ty si banka?..úverový podvod sa môže konať v banke...ale ak si požičal ty peniaze, isto si sa nejako poistil, napríklad zmluvou o pôžičke...a údaje-no, matka tvojej expriateľky-tak asi vieš, ako sa volá ...pokiaľ máš doklad, tak si to treba vymáhať-podaním trestného oznámenia,prípadne k nejakému exekútorovi, čo to vymôže...
..ale ak si dal len tak, do ruky, bez papiera, rozlúč sa...

p.s.: tu sa odpovedá verejne, ten mail si môžeš vymazať...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
poto12 Pozri príspevok
Dobrý deň mam problém požičal som matke svojej ex priatelky peniaze ,ale splátky sa nekonajú a mám podozrenie že údaje ktoré mi poskytla sú falošné a teraz neviem ci to mám nahlasiť na polícii akže podla mna ide o úverový podvod kedze si myslím že tie údaje su podvodne dakujem za rady . môj mail je patrikvanter@centrum.sk
NIE či máš ...už si MAL ...a dávno ...nakoľko :

Občiansky zákonník
§ 455
(1) Za bezdôvodné obohatenie sa nepovažuje, ak bolo prijaté plnenie premlčaného dlhu alebo dlhu neplatného len pre nedostatok formy.
(2) Takisto sa za bezdôvodné obohatenie nepovažuje prijatie plnenia z hry alebo stávky uzavretej medzi fyzickými osobami a vrátenie peňazí požičaných do hry alebo stávky; na súde sa však týchto plnení nemožno domáhať.

§ 456
Predmet bezdôvodného obohatenia sa musí vydať tomu, na úkor koho sa získal. Ak toho, na úkor koho sa získal, nemožno zistiť, musí sa vydať štátu.

§ 457
Ak je zmluva neplatná alebo ak bola zrušená, je každý z účastníkov povinný vrátiť druhému všetko, čo podľa nej dostal.

§ 458
(1) Musí sa vydať všetko, čo sa nadobudlo bezdôvodným obohatením. Ak to nie je dobre možné, najmä preto, že obohatenie spočívalo vo výkonoch, musí sa poskytnúť peňažná náhrada.
(2) S predmetom bezdôvodného obohatenia sa musia vydať aj úžitky z neho, pokiaľ ten, kto obohatenie získal, nekonal dobromyseľne.
(3) Ten, kto predmet bezdôvodného obohatenia vydáva, má právo na náhradu potrebných nákladov, ktoré na vec vynaložil.

§ 459
Ak je predmet bezdôvodného obohatenia povinný vydať ten, kto nebol dobromyseľný, môže súd rozhodnúť, že možno právo uspokojiť aj z vecí, ktoré z bezdôvodného obohatenia nadobudol, a to aj vtedy, ak inak podľa ustanovení Občianskeho súdneho poriadku výkonu rozhodnutia nepodliehajú. Dokiaľ nie je právo na vydanie predmetu bezdôvodného obohatenia uspokojené, nesmie dlžník s takými vecami uvedenými v rozhodnutí nakladať.

TRESTNÝ ZÁKON
§ 261
(1) Kto použije alebo predloží falšovaný, nesprávny alebo neúplný výkaz alebo doklad, alebo neposkytne povinné údaje, alebo použije prostriedky zo všeobecného rozpočtu Európskych spoločenstiev, z rozpočtu spravovaného Európskymi spoločenstvami alebo v zastúpení Európskych spoločenstiev na iný účel, ako boli pôvodne určené, a tým umožní spôsobenie sprenevery alebo protiprávne zadržanie prostriedkov z uvedeného rozpočtu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním väčšiu škodu,
b) z osobitného motívu, alebo
c) závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) ako člen nebezpečného zoskupenia.

§ 262
(1) Kto poruší alebo nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie v riadení alebo kontrole činnosti osôb ním riadených, a tým umožní spáchanie trestného činu podľa § 261 ods. 1, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.
(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu.
0 0
poto12 poto12

poto12 je offline (nepripojený) poto12

mam podpisany papier pred svedkom aj ten sa tam podpisal a pozical som ako sukromna osoba v dobrej voli ale nejake udaje co tam napisala ako svoje njesu pravdive napr rodne cislo
0 0
poto12 poto12

poto12 je offline (nepripojený) poto12

dokonca aj priezvisko bolo falosne ale viem ako ju najst preto chcem vediet ci to moze policia potom brat ako podvod
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Mohlo by ísť o TČ podvodu. Predpokladám, že peniaze išli z ruky do ruky. V trestnom konaní môžte ako poškodený žiadať náhradu škody. Niekedy je účinnejšie ísť po vlastnej osi a skúsiť blokovať majetok dlžníka. Všetko závisí od hodnovernosti podkladov a výšky dlžnej sumy.
Buchač: Nepôjde o bezdôvodné obohatenie, keďže oni chceli zmluvu o pôžičke uzavrieť. Takisto nepôjde o 261 a nasl., keďže objektívna stránka je iná ako píše zadávateľ.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ešte ku Gixovi
gixo Pozri príspevok
Hrozia mi exekucie,ktorych sa tak lahko nezbavim,to viem,no mam iny problem.Nebyvam s rodicmi,ale mam u nich trvaly pobyt.Co mam urobit,aby im exekutor nesiahol na ich dom alebo iny majetok a to ani v pripade smrti jedneho z nich?
Áno máš pravdu po smrti jedného z rodičov by si mal dediť zákonnú časť. O túto časť môžeš veľmi ľahko prísť. Stane sa to predmetom uspokojenia pohľadávky.
Z minulosti neboli výnimkou ani také prípady, kedy exekútor túto časť predal a nový spolumajiteľ donútil žijúceho rodiča odpredať svoju časť za zlomok ceny.
Hovorí sa tomu mafia?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
draik Pozri príspevok
Mohlo by ísť o TČ podvodu. Predpokladám, že peniaze išli z ruky do ruky. V trestnom konaní môžte ako poškodený žiadať náhradu škody. Niekedy je účinnejšie ísť po vlastnej osi a skúsiť blokovať majetok dlžníka. Všetko závisí od hodnovernosti podkladov a výšky dlžnej sumy.
Buchač: Nepôjde o bezdôvodné obohatenie, keďže oni chceli zmluvu o pôžičke uzavrieť. Takisto nepôjde o 261 a nasl., keďže objektívna stránka je iná ako píše zadávateľ.
...mám iné skúsenosti ...zmluvu som uzavrel .........dotyčná osoba už má na základe môjho podnetu flajster - zápis v RT...

poto12
Re: Dlhy a exekucie
mam podpisany papier pred svedkom aj ten sa tam podpisal a pozical som ako sukromna osoba v dobrej voli ale nejake udaje co tam napisala ako svoje njesu pravdive napr rodne cislo
poto12
Re: Dlhy a exekucie
dokonca aj priezvisko bolo falosne ale viem ako ju najst preto chcem vediet ci to moze policia potom brat ako podvod

požičal som matke svojej ex priatelky
...poto ......sorry ............

Ako to slušne nazvať ???
TY si akože normálny ???
Máš podpísaný papier , no údaje sú falošné ...chceš mi tým povedať , že nevieš aké má priezvisko ???


....pfujtajbl......no comment....
0 0
poto12 poto12

poto12 je offline (nepripojený) poto12

nuz uz viem ake ma meno a viem ze zadala falosne meno na tu zmluvu bohuzial ja som to robil kvoli laska nebol som az tak obozretny a tak to aj dopadlo
0 0
jozo13 jozo13

jozo13 je offline (nepripojený) jozo13

Chcem sa opýtat mám 5 požičiek a momentálne som už nezamestnaný 11 mesiacov ale chodievam občas na fušky tak aspon nejakú čast platím ale už vymáhacím spoločnostiam ibaže asi tak 20 euro každému a požičky sú od 2000euro do 5000 euro.Ibaže stále namna tlačia viac a viac ja viem nemal som si ich brat ibaže ako som došiel o zamestnanie už bol problém ich splácat.Možem íst za to aj do basy ak nemám na zaplatenie?A ešte 1 otázka bývam u rodičov a mám unich trvalý pobyt možu aj im vzat nejaký majetok alebo len mne?Za odpoved velmi pekne dakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

1. Nie, ak je dôvod neplatenia strata zamestnania a už pri žiadaní o úver ste neuviedli nepravdivé údaje
2. Exekútor by mal vziať iba majetok patriaci dlžníkovi, v čase spisovania majetku však nemusí byť jasné, čo všetko dlžníkovi (povinnému) patrí. Môže sa teda stať, že by spísal aj majetok patriaci inému, v takom prípade by vlastník veci musel podať žalobu na vylúčenie veci z exekúcie. Exekútorovi sa oplatí predať iba hodnotné veci.
0 0
jozo13 jozo13

jozo13 je offline (nepripojený) jozo13

chcem sa spýtat ked mi mama zruší trvalý pobyt tak exekútor nemože siahnut na majetok patriaci mojej mame?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať