Zavrieť

Porady

Pridávanie produktov do eshopu.

Ahojte poraďáci,

mam taku otazku, pre nedávnom som otvoril eshop, no môj dodavatel má strasne velký výber tovaru a je s tým strasne vela prace to všetko nahádzat do eshopu..........Poskytli mi síce aj ich CSV súbory,ale nakolko je to zahranicný dodávateľ, tak je potrebné všetko prekladať.....UFFF, no proste fuška. Neviete poradiť ako sa dá celý tento proces zjednodušiť??? Lebo kým pridám posledný tovar, tak už ten čo bol na začiatku je skoro neaktuálny,alebo sa dodavatelovi minul.

Dakujem krásne

Miro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    skúsenosť s tým nemám, ale viem o brigádnikovi-nahadzovačovi, ak by si potreboval...
    Internetovy obchod chcete prevadzkovat, ale nechce sa Vam robit to kvalitne? Odrbat sa to da samozrejme napr. cez Google Translate (plateny od urciteho objemu), ale ta kvalita prekladu neni velmi dobra, navyse je riziko, ze budete mat duplicitne texty, ak niekto pouziva toho isteho dodavatela a to iste CSV. Z pohladu zakaznika bude pre Vas obchod plus, ak budete mat unikatne slovenske popisy tovaru, odmenia Vas aj vyhladavace...

    miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

    miro2111
    ....lenže ja potrebujem skoro denno denne pridavat aj cca 200 produktov a a zase niektore davat prec. Nie ako ine eshopy, že daju raz za čas novy tovar a maju ho tam aj pol roka. Nepoznate niekoho kto ma s takouto administraciou skusenosti?

    Díky.
    V internetovom obchode s oblecenim, pre ktory administrujeme reklamne kampane, maju fulltime fotografa s modelom a modelkou na part-time, plus dve editorky obsahu. Denne nafotia, zpracuju, otextuju a pridaju do obchodu cca 50 poloziek oblecenia v styroch jazykovych verziach. Takze sa to vsetko da zprocesovat. Podotykam, ze majitel obchodu sa k tomuto dopracoval z nuly, kedy pracoval sam a poctivo vsetko fotil, textoval atd. Neviem presne, co vlastne hladate Vy, ale vzdy je nejake riesenie.

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    V niektorych rieseniach eshopov je mozne tovar cez .csv hromadne importovat. Samozrejme, prekladat budete musiet nadalej a .csv upravit do vyhovujuceho formatu, urcite by to ale bolo jednoduchsie ako to nahadzovat rucne.

    miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

    miro2111
    Stym csv to viem, tak to robime momentalne,ale aj tak do nie je ono..........problem je s velkostami produktov.Lebo každy produkt je v CSV dodavatela spravený zvlast na kazdu velkost. Tym padom ti jeden produkt nahodi viackrat len v roznych velkostiach. A prave velkosti sa menia skoro kazdy den, podla odbytu. Neviete o niekom kto sa stara apodobny eshop?? Nejaky admin?? Proste kto pracuje s CSV, alebo XML subormi??? Dakujem.
    Toto je otazka procesu zpracovania toho CSV. Data miningom a podobnymi vecami co sa tyka spracovania dat sa zabyvame aj my. Ovsem neviem, ci nebudeme pridrahi... Skuste najst programatora, ktory bude vediet pred importom prehnat to CSV|XML filtrom...

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    Dobry den,
    eshopove riesenie, ktore dodavam ja dokaze importovat produkty dodavatela bud automaticky z xml feedu alebo z .csv. Nebudem tu propagovat moj web, v pripade zaujmu ma kontaktujte na vladimir.sycev(zavinac)gmail.com.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    miro2111 Pozri príspevok
    problem je s velkostami produktov.Lebo každy produkt je v CSV dodavatela spravený zvlast na kazdu velkost. Tym padom ti jeden produkt nahodi viackrat len v roznych velkostiach.
    No to nie je ale problem ale vlastnost. Jednoducho kazdy variant tovaru ma svoje vlastne katalogove cislo, popripade moze mat aj inu cenu, dostupnost a pod. Cize kazdy variant je ako samostatny tovar. Problem netreba hladat v CSS, ale v rieseni eshopu. Musi podporovat "varianty tovaru", kde pod jednym variantom si navstevnik eshopu najde tovar s roznymi variantami (velkostnymi, farebnymi, objemovymi, a pod.)

    miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

    miro2111
    ...a neviete mi poradit niekto nejakeho prevadzkovatela eshopov. Ale takeho ktorý mam možnosť implementacie XML a CSV suborov kmpatibilne s mojim dodavatelom a tak isto by bolo najlepsie to mat prepojene aj v realnom case. Tak isto mam problem s tym , že moj dodavatel ma na každy produkt viacej velkosti(teda variant) a ma to v CSV a XML ako kazdý produkt zvlast. Ja potrebujem tie varianty aktualizaciu, priradit k jednemu produktu.

    Viete niekto poradit??

    Dakujem
    Myslim si, ze toto je schopny Vam zaistit kazdy dodavatel rieseni pre internetove obchody, verim ze napr. aj Atomer.sk, ktory Vam odpovedal tu do temy...

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    tieto otazky treba davat tomu, kto dodava ehop - nejaky spravca a pod. ten by mal vediet ako sa importuje csv, co podporuje a ako to pripadne zmenit ak to nefunguje tak ako ma. Na to myslim nie je nejaka vseobecna otazka. Ak dodavatel eshopu nevie/nechce tak sa da vybrat iny eshop system - napr sa pozriet co pouziva konkurencie a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.