Zavrieť

Porady

Dá sa napadnúť znalecký posudok?

Pri dedičskom konaní som sa vzdal nároku na svoj podiel z asi 500m2 záhrady, ktorá bola ohodnotená znalcom (ktorého vybavovala druhá strana-dcéra po mojej nebohej babičke) na 2900€. Bolo to z dôvodu, že si chcela ponechať záhradu, ústne sme sa dohodli, že ma vyplatí neskôr, keď peniaze bude mať. Neskôr som sa však dozvedel, že v uvedenej lokalite sa ceny pozemkov (záhrad) pohybujú pre podobnú veľkosť pozemku v cene okolo 100 000€. Ona ma však chce vyplatiť podľa posudku použitého pri dedičskom konaní.
Tu by som sa chcel opýtať, či je možné ešte raz otvoriť dedičské konanie súdnou cestou z dôvodu, že som bol uvedený do omylu možným nesprávnym znaleckým posudkom? Ja som sa totiž vzdal svojho podielu z čiastky 2900€ ale v skutočnosti sa mala dediť vyššií podiel, keďže cena je omnoho vyššia.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

draik je offline (nepripojený) draik

draik
Ak ste uzatvorili dohodu, kde je uvedená čiastka, tak s tým už veľa nenarobíte. Na podhodnotenie majetku sa pozerá aj notár skrz poplatkov (ale možno ho tiež zmiatol posudok).

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hubatá
To musela byť veľmi dobrá lokalita keď za 5 árovú záhradu uvádzaš trhovú cenu 100 000 €!

Ale je aj ohromný rozdiel 100 000 a 2900 €, to ako si si nemohol všimnúť taký do očí bijúci finančný rozdiel? Nepoviem keby to bolo pár stovák €, ale desattisíce €?
jokel25 Spoliehal som sa že je to v poriadku, keďže sme blízka rodina a výchádzali sme spolu dobre. Neskôr som videl inzerát na tri susedné pozemky od tohto a cena sa pohybovala okolo tých 100 000€(boli trošku väčšie). A pozemok je neďaleko centra Košíc.
misoft Ale ten to prepočítal asi na Sk - veď 2900€ = cca 87000 Sk - robí si z nás bláznov, alebo čítať nevie v inzerátoch.

jokel25 je offline (nepripojený) jokel25

jokel25
Teraz to je záhrada, ale je možné ju brať ako stavebný pozemok blízko centra Košíc.

day je offline (nepripojený) day

day
Ved si daj urobit novy znalecky, daj to na sud so zalobou na znalca a dceru po babicke.
.... tiez si myslim, ze mas zle info o cenach, kde to je?

jokel25 je offline (nepripojený) jokel25

jokel25
buchač Pozri príspevok
...všetko je možné ......niekedy aj to , že motyka vystrelí....

Ja by som sa však postavil na pevnú zem a nelietal niekde v oblakoch .....

500 štvorákov je za takúto cifru pre nejakého , ktorý fakt nevie , čo s peniazmi.....
Na druhej strane ale takýto pracháč na takejto výmere postaví akurát hajzel ....



Urob si reálny prehľad o cenách na realitnom trhu , daj si niečo na ukľudnenie - trieskaš bludy ...a zahas tu marišku ....

http://www.topreality.sk/index.php?c...ch&page=estate
Si pozri inzerát, tieto pozemky stoja vedľa záhrady, všetky okolité má už odkúpené realitka, na pozemku záhrady sú základy menšieho domu takže dom tam postavíš a nepýtal som sa názor ohľadne cien pozemkov,ale na to či sa dá napadnúť znalecký posudok po uzavreti dedičstva.A ušetri si trápne komentáre ak nevieš poradiť k veci.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
jokel25 Pozri príspevok
Teraz to je záhrada, ale je možné ju brať ako stavebný pozemok blízko centra Košíc.
...všetko je možné ......niekedy aj to , že motyka vystrelí....

Ja by som sa však postavil na pevnú zem a nelietal niekde v oblakoch .....

500 štvorákov je za takúto cifru pre nejakého , ktorý fakt nevie , čo s peniazmi.....
Na druhej strane ale takýto pracháč na takejto výmere postaví akurát hajzel ....

jokel25 8 Minutes Ago #20219
Spoliehal som sa že je to v poriadku, keďže sme blízka rodina a výchádzali sme spolu dobre. Neskôr som videl inzerát na tri susedné pozemky od tohto a cena sa pohybovala okolo tých 100 000€(boli trošku väčšie). A pozemok je neďaleko centra Košíc.
Urob si reálny prehľad o cenách na realitnom trhu , daj si niečo na ukľudnenie - trieskaš bludy ...a zahas tu marišku ....

http://www.topreality.sk/index.php?c...ch&page=estate

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
....čítaš poriadne ....a všetko ????????

Klikni v danom inzeráte na ....." Ďalšie informácie o nehnuteľnosti nájdete tu."

...a ozaj ...dnes je už v platnosti zákon , kde sa už dá aj na záhrade stavať ...

Zbehni na Horný Bankov a uvidíš tie baráky ...a určite neboli tie pozemky za také horibilné ceny ...
Ja som tam mal 4 áre ....predal som za 10 litrov a to som bol ešte rád , že som vôbec predal ...

Dá sa napadnúť znalecký posudok?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.