Zavrieť

Porady

Nejasná cena v obchode+pokazené pivo

Mám 2 otázky.
1. Bol som v známom supermarkete, a cena uvedená na výrobku sa nezhodovala s cenou pri pokladni. Ak by som bol sám tak si daný tovar kúpim za cenu, ktorú by mi povedala predavačka, no našťastie som bol so starou mamou a tá sa nedala a výrobok vrátila. Ako sa mám správať v podobných situáciách, ak sa mi v budúcnosti náhodou prihodia? Čím sa oháňať, sú nejaké konkrétne zákony? Známy mi hovoril že obchod je povinný mi predať tovar za cenu, ktorá je uvedená na regále resp. ny výrobku, Je to pravda?
2. Nedávno som bol na pive s kamarátkou, pivo bolo pokazené, smrdelo a bolo kyslé. Nevypil som ho, no zaplatil som už zaň. Pri odchode som čašníčke oznámil, že pivo bolo pokazené a že smrdelo. Len mi oznámila že to povie majiteľovi. Ďalej som nijako nepostupoval, keďže som nepoznal svoje práva ani by som opäť nevedel že kto má pravdu. Ako sa mám do budúcna pripraviť na podobné situácie? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    miso1973 No veď to. A chcem sa do budúcna tomu vyvarovať, len chcem presne vedieť na čo mám a na čo nemám nárok,aby som poznal dokonale svoje práva.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    správaj sa ako tvoja stará mama, zaplať potom keď máš úžitok, zákonmi sa môžeš oháňať na lampárni

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Mám dve skúsenosti:
    1. kupoval som v Lidli, cena tovaru bola zvýraznená ako "akcia". Pri pokladni mi naúčtovali neakciovú cenu. Ohradil som sa, zavolali vedúceho, ten išiel zložiť "akciovú" cenu, doniesol ju k pokladni, následne mi cenu upravili na akciovú.

    2. kupoval som v Tescu, cena "akciová", pri pokladni "neakciová". Predavačka sa ma opýtala: "Takže nechcete tento tovar?". Moja odpoveď: "Za túto cenu nie." Stornovala tovar a odišiel som bez neho.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skúsenosť:
    Nákup v T...., veľký plagát s cenou. Overenie ceny na skeneri čiarového kódu - cena iná, vyššia. Pri pokladni cena vyššia. Zaplatené, odchod k zákazníckemu servisu a reklamácia. Čudovali sa síce, ale šli si to overiť. Plagát tam bol, vrátili mi rozdiel, plagát zložili.
    Mňa ako zákazníka nezaujíma, čo majú v pokladni, mňa zaujíma, akú cenu deklarujú pri tovare a tá je pre mňa ako zákazníka smerodajná. Inak sa to môže považovať za klamanie zákazníka.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miso1973 Pozri príspevok
    Mám 2 otázky.
    1. Bol som v známom supermarkete, a cena uvedená na výrobku sa nezhodovala s cenou pri pokladni. Ak by som bol sám tak si daný tovar kúpim za cenu, ktorú by mi povedala predavačka, no našťastie som bol so starou mamou a tá sa nedala a výrobok vrátila. Ako sa mám správať v podobných situáciách, ak sa mi v budúcnosti náhodou prihodia?
    Ako ...ako ...?????....ľúbim také otázky ....
    Ty sa nemáš čo správať ....Ty sa máš pozerať na cenovky alebo informovať ...

    Čím sa oháňať, sú nejaké konkrétne zákony?
    Oháňaj sa čím len chceš .........aj keď mi je to niekedy proti srsti , no platí ..." náš zákazník , náš pán " ...
    Na druhej strane ???...
    AJ tí pracovníci v hyperoch sú ľudia , chybička sa občas vloudí...

    Známy mi hovoril že obchod je povinný mi predať tovar za cenu, ktorá je uvedená na regále resp. ny výrobku, Je to pravda?
    JE ...
    No niekedy nie je leták v súbehu s regálovkou a tým pádom nie je ešte ani pokladňa aktualizovaná...
    Lenže leták , cenovka je vždy nad pokladňou ...

    2. Nedávno som bol na pive s kamarátkou, pivo bolo pokazené, smrdelo a bolo kyslé. Nevypil som ho, no zaplatil som už zaň.
    Keď si ....hm , slušný výraz nepoznám ...sorry , pako ???
    Pri odchode som čašníčke oznámil, že pivo bolo pokazené a že smrdelo. Len mi oznámila že to povie majiteľovi. Ďalej som nijako nepostupoval, keďže som nepoznal svoje práva ani by som opäť nevedel že kto má pravdu. Ako sa mám do budúcna pripraviť na podobné situácie?
    Príprava na takáto situácie neexistuje....
    Ďakujem za rady.
    ...keby jedlo bolo nie dostatočne teplé , v pohode sa dá vrátiť...a pritom už polka je v žalúdku .......
    misoft ...lebo na jedlo platia aj určité normy.....

    Nejasná cena v obchode+pokazené pivo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.