Zavrieť

Porady

Postihy pri kontrole z ÚPSVaR u ŤZP

Prosím vás, kto vie, aké dôsledky by mala prípadná kontrola z ÚPSVaR, keby prišli kontrolovať osobu s ŤZP (prípadne jeho opatrovníka) a ten postihnutý by tam nebol? Jedná sa mi o to, že dotyčný ŤZP by býval v skutočnosti u mojich rodičov, ale tí bývajú v podnájme, kým dostavajú nabudúci rok RD. Potom by si ho zobrali aj oficiálne na opateru do novostavby. Opatrovať by som ho chcel ja, len by býval u rodičov. Chcel by som toto spraviť preto, lebo dotyčný nie je môj príbuzný, je to babkin druh (priateľ) a k tomu, aby som mohol naň dostávať príspevok na opatrovanie, musí mať u mňa aspoň prechodný pobyt, čo by nebolo možné spraviť u rodičov, keďže bývajú v podnájme.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
endura Pozri príspevok
Prosím vás, kto vie, aké dôsledky by mala prípadná kontrola z ÚPSVaR, keby prišli kontrolovať osobu s ŤZP (prípadne jeho opatrovníka) a ten postihnutý by tam nebol? Jedná sa mi o to, že dotyčný ŤZP by býval v skutočnosti u mojich rodičov, ale tí bývajú v podnájme, kým dostavajú nabudúci rok RD. Potom by si ho zobrali aj oficiálne na opateru do novostavby. Opatrovať by som ho chcel ja, len by býval u rodičov. Chcel by som toto spraviť preto, lebo dotyčný nie je môj príbuzný, je to babkin druh (priateľ) a k tomu, aby som mohol naň dostávať príspevok na opatrovanie, musí mať u mňa aspoň prechodný pobyt, čo by nebolo možné spraviť u rodičov, keďže bývajú v podnájme.
Odpoviem otázkou ...opýtam sa , čo má ŤZP a henten úrad v súvislosti s prítomnosťou tam alebo onam ???

To akože ŤZP nemá nárok na nejakú vychádzku ( teda pokiaľ nie je na lôžko pripútaný ) poprípade nákup alebo aj niečo iné ...

To by mal furt len doma sedieť ???

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
endura: ale oni môžu akurát tak kontrolovať, či sa niečo v ohodnotení nezmenilo - veď on nie je práceneschopný - on má trvalé zdravotné problémy (a má na to lajstro).

endura je offline (nepripojený) endura

endura
OK, rozumiem, vďaka za odpovede. Zažil som zatiaľ 2 kontroly, keď k nám prišli 2 panie predtým ako mal môj brat dostávať opatrovné na starého otca. Keď prišli prvýkrát, brat nebol doma, napriek tomu sa zdržali dosť dlho, vypytovali sa aj mňa aj starého otca; bol som prekvapený, aké boli dôsledné.
Išlo mi o to, či pred ich kontrolou nedávajú nejaké avízo, aby bol doma prítomný aj opatrovaný aj opatrovateľ?

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
endura Pozri príspevok
OK, rozumiem, vďaka za odpovede. Zažil som zatiaľ 2 kontroly, keď k nám prišli 2 panie predtým ako mal môj brat dostávať opatrovné na starého otca. Keď prišli prvýkrát, brat nebol doma, napriek tomu sa zdržali dosť dlho, vypytovali sa aj mňa aj starého otca; bol som prekvapený, aké boli dôsledné.
Išlo mi o to, či pred ich kontrolou nedávajú nejaké avízo, aby bol doma prítomný aj opatrovaný aj opatrovateľ?
...červené je dôležité .......pravdepodobne si prišli overiť tú materiálnu stránku veci .......či je nárok adekvátny ....

Štát len nerád dáva ......radšej berie ......

Postihy pri kontrole z ÚPSVaR u ŤZP

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.