Zavrieť

Porady

Nič nezarobím, aké budú odvody do SP?

Pekný deň.

Som študent a živnosť mám otvorenú asi polroka. To znamená, že do SP som sa ešte neregistroval a do ZP mám nastavené 0€ preddavky. V tomto kalendárnom roku budem mať príjem možno 50€ a základ dane pravdepodobne 0€. Podobne by to malo byť aj v ďalšom roku. Čomu však nerozumiem, je to ako mi každý inak vykladá odvody do SP. Niektorí mi tvrdia, že ak budem mať príjmy pod cca 3 tis. €, tak vraj nebudem musieť platiť žiadne odvody do SP. Iní mi zase tvrdia, že aj keď budem mať príjmy 0 a základ dane 0, tak budem musieť odvody do SP v minimálnej výške.

Prosím poraďte. Som z toho mierne zmätený. Som vopred srdečne vďačný za každú radu. ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    A čo ti hovorí tvoja účtovníčka ? Alebo si na účto a DP trúfaš sám ? Ak ano, treba študovať novely zákonov platné od 1.1.2013 - prinesú pre živnostníkov veľa zmien

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pri ročnom príjme 50 € nie si ani povinný podať DP.....
    ak by si nepodal, oznam DÚ, že ti nevznikla povinnosť......
    pre SP a ZP nebudeš mať povinnosť platiť fondy.....

    Nič nezarobím, aké budú odvody do SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.