Zavrieť

Porady

Poistna udalost

Dobry den, chcel by som sa informovat a zaroven poradit.

Mal som automobil poisteny zakonne aj havarijne v Alianz poistovni. Automobil mi niekto podpalil v noci pred domom. Auto bolo v lizingu na 4 roky.

Poistovna Alianz mi zamietla plnenie v plnom rozsahu a lizingova spolocnost chce vyplatit zostatok bud jednorazovo alebo v priebehu 1 roka.

Maju na to narok?


Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, je treba si preštudovať leasingovú zmluvu a následne i poistnú zmluvu, či ste boli poistení aj proti takejto udalosti ,ako je vandalizmus - poškodenie auta podpálením.
    Leasingová spoločnosť má právo vymáhať zostatkovú cenu auta. Viem o takom prípade, keď auto , ktoré je na LZ ukradnú. Klient musel zostatkovú cenu doplatiť.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zamborskyjan Pozri príspevok
    Dobrý deň, je treba si preštudovať leasingovú zmluvu a následne i poistnú zmluvu, či ste boli poistení aj proti takejto udalosti ,ako je vandalizmus - poškodenie auta podpálením.
    Leasingová spoločnosť má právo vymáhať zostatkovú cenu auta. Viem o takom prípade, keď auto , ktoré je na LZ ukradnú. Klient musel zostatkovú cenu doplatiť.
    lizingovka nevymaha zostatkovu cenu auta, ale nesplatenu cast lizingu ...

    Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

    Tonci20
    mne by ani nevadilo ze by lizingovka chcela nesplatenu cast auta ale vadi mi to ze momentalne aj ked som mal auto poistene havarijde aj zakonne tak nemam lizingovku z coho vyplatit kedze alianz zamietol plnenie...poistenie som mal kasko

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    ak máte poistné podmienky, a čas na ich prečítanie, tak si ich prečítajte. Ak ste nezaplatili - nepoistili vandalizmus, tak od poisťovne neuvidíte ani cent.

    Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

    Tonci20
    poisteny vandalizmus som mal ale podpalenie umyselne nie...kedze to ti allianz ani nepoisti lebo to bere ako teroristicky utok

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    Allianz je iba poisťovňa - nie je to pánboh. Ak nechcú zaplatiť vyberú si "vhodnú" kvalifikáciu - napr. teroristický utok. Ak to klient akceptuje sú radi, ak nie ( a prípadne ich žaluje na súde) tak v najhoršom prípade zaplatia. Záleží na tom, ako veľmi si ceníte svoj majetok... Vandalizmus totiž nie je nedbanlivosť, ale úmysel. Uvažujte.

    Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

    Tonci20
    a kde je to umysel tak co? oni maju v poistnych podmienkach vyluky a jedna z nich je: Poistenie sa nevzťahuje na škody na: poistenej veci požiarom alebo výbuchom, pokiaľ sa preukáže neoprávnený zásah inej osoby; toto ustanovenie sa nevzťahuje na poškodenie alebo zničenie poisteného vozidla, ktoré sa v čase takého požiaru alebo výbuchu nachádzalo v dosahu jeho účinkov a neoprávnený zásah nebol proti nemu smerovaný,

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Tonci20 Pozri príspevok
    a kde je to umysel tak co? oni maju v poistnych podmienkach vyluky a jedna z nich je: Poistenie sa nevzťahuje na škody na: poistenej veci požiarom alebo výbuchom, pokiaľ sa preukáže neoprávnený zásah inej osoby; toto ustanovenie sa nevzťahuje na poškodenie alebo zničenie poisteného vozidla, ktoré sa v čase takého požiaru alebo výbuchu nachádzalo v dosahu jeho účinkov a neoprávnený zásah nebol proti nemu smerovaný,
    no podľa toho čo píšeš tak zásah bol proti vozidlu smerovaný... keďže ti ho niekto podpálil... ak by nebol proti tvojmu autu smerovaný, tak by muselo stáť vedľa auta, ktoré bolo podpálené...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.