Zavrieť

Porady

Realitka na zivnost? / overenie realitnej kancelarie

Dobry den,

chcem sa spytat: je mozne prevadzkovat realitnu kancelariu ako zivnost? Nasiel som inzerat na pozemok, ktory ma zaujal. Uz som ho bol aj obzriet s realitakom, pricom som aj podpisal protokol o prehliadke. Ked som si vsak zacal preverovat danu realitku, vysvitlo, ze na Porade s nou uz boli zle skusenosti: http://www.porada.sk/t180701-realita...-peniazmi.html .

Jedna sa o: http://www.realityruza.sk/kontakt/ . Je to realitka len s jednym zamestnancom, resp. lepsie povedane jeden zivnostnik, ktory sa tvari ako realitna kancelaria. Chcem sa spytat je toto z pravneho hladiska v poriadku?

Pri obhliadke som podpisal protokol v ktorom bolo mimo ine aj to, ze sa realitku nepokusim pri kupe danej nehnutelnosti obist. Teraz mam vsak pochopitelne obavy, aby som v pripade obchodu neprisiel o peniaze.

Ako najlepsie riesenie mi pripada danemu realitakovi navrhnut, nech pripravi zmluvu priamo medzi mnou a predavajucim. Peniaze sa daju do notarskej zabezpeky, a po uspesnom vklade do katastra sa vyplatia predavajucemu a pomerna cast realitakovi ako provizia (vyska podla toho, kolko mal dohodnute s predavajucim). (toto by bola podla mna najlepsia moznost, nemam dovod daneho realitaka obchadzat).

V pripade, ze by bol neseriozny a nepristupil na moj navrh: ma dany protokol k obhliadke nejaku pravnu hodnotu? Ak prevadzkuje realitnu kancelariu len na zivnost?

Dakujem za odpovede, Jano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak má živnosť, tak zrejme splnil predpoklady, na to aby pôsobil ako realitka.
    Ak sú s ním známe zlé skúsenosti, je to avízo, aby si bol mimoriadne opatrný.
    riccado absolutna pravda...

    jabastar je offline (nepripojený) jabastar

    jabastar
    Dakujem za odpoved.. Prave preto, ze s nim boli zle skusenosti sa pytam. Rozhodne mu nechcem davat nijaku zalohu. Prevod penazi chcem urcite riesit cez notara, ale nechelby som, aby sa sucasnym majitelom stalo to, co bolo popisovane v tom linku na diskusiu "Realitak usiel aj s peniazmi.."

    Realitka na zivnost? / overenie realitnej kancelarie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.