Zavrieť

Porady

Ako uložiť dokument vo worde ako pdf?

Ahojte poraďáci!
Robím si ročný kalendár a mesiace som si napísala vo worde a potrebujem to mať v súbore Adobe Reader ako pdf. Poraďte mi, ako to mám uložiť. Vo worde, keď to dám "uložiť ako", tam nemám ponuku na pdf. Vopred ďakujem!
Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ale keby sa použil FREE softík Open Office - má takú maličkú funkcijku - Export do PDF. A tento softík pozná dokonca aj worďácky *.doc.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda (deuce).

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Bez inštalovania akéhokoľvek softvéru a navyše zadarmo:
    1. Domovská stránka google.sk: hore na lište Dokumenty alebo docs.google.com
    2. Naľavo červená ikonka s diskom a šípkou hore (po priložení myši "odovzdať"). Kliknuť na Súbory... a nájsť v PC dokument
    3. Po otvorení a ukončení prípadných úprav kliknúť vľavo hore na Súbor a z menu vybrať Prevziať ako... a vybrať PDF.
    Tadáááá máme z wordovského súboru PDF.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Napriklad bullzip pdf printer, pdf creator. Office 2007 a samozrejme 2010 to maju ako standard. A na rozdiel od predch. prospievatela si myslim, ze novy office je super. Ako ked z Skody 120 presadnete do sucasneho auta nizsej strednej triedy (nie Thalie).

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    ja len, este som to tu nevidel povedane, z wordu do pdf to "neulozis", ale (standartne) sa to vytlaci na pdf tlaciarni, ktora ti to ulozi (vytlaci) do pdf. cize sa treba pozerat pd pdf tlaciarni, napr cutepdf printer, alebo ine, uvedene vyssie. cize pdf dostanes nasledne tak ze si nedas "ulozit ako" ale zvoli Subor/tlacit - a vyberies pdf printer. Nasledne sa ta program spyta na nazov suboru, ako to chces ulozit.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pidgey Pozri príspevok
    ja len, este som to tu nevidel povedane, z wordu do pdf to "neulozis", ale (standartne) sa to vytlaci na pdf tlaciarni, ktora ti to ulozi (vytlaci) do pdf. cize sa treba pozerat pd pdf tlaciarni, napr cutepdf printer, alebo ine, uvedene vyssie. cize pdf dostanes nasledne tak ze si nedas "ulozit ako" ale zvoli Subor/tlacit - a vyberies pdf printer. Nasledne sa ta program spyta na nazov suboru, ako to chces ulozit.
    musim ti oponovat ... word 2010 ... ulozit ako ... ponuka aj ulozenie do pdf
    samozrejme je dobre mat v PC aj PDF tlaciaren pre ine aplikacie
    Naposledy upravil avalik : 13.09.12 at 14:53

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja to riešim programom : doPDF v7, je to pdf tlačiareň. Takto si dám do pdf hocijaký dokument, nielen word.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zlatica.turisova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci!
    Robím si ročný kalendár a mesiace som si napísala vo worde a potrebujem to mať v súbore Adobe Reader ako pdf. Poraďte mi, ako to mám uložiť. Vo worde, keď to dám "uložiť ako", tam nemám ponuku na pdf. Vopred ďakujem!
    Zlata
    Nemáš , nakoľko neexistuje....

    Použi nejaký konverzný soft na toto uloženie...word to pdf ...

    Napríklad ... http://www.slunecnice.cz/sw/word-to-pdf-konvert/

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    misoft Pozri príspevok
    Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda (deuce).
    tak, tak...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ja mám síce na starom (záložnom ) PC len M$ Office 2002 (aj to ******* šak nebudem platiť, nie?) - ale používam už OpenOffice.

    tatinko je offline (nepripojený) tatinko

    tatinko
    Dovoľte mi poopraviť - trochu aktuálne k roku 2016

    Dnes stačí pre export dokumentu do PDF uložiť ako v novom worde.
    Prípadne ak máte open office, nie je nutné nič ani instalovať. Jednoducho akýkoľvek balík Open Office otvorí aj DOC a DOCX, a uloženie do PDF je veľmi jendoduché, opäť stačí vybrať si voľbu ULOŽIŤ AKO.
    Ak WORD neobsahuje túto funciu, treba si ju z oficálneho webu nainštalovať.
    Oficiálne je to cez: http://www.microsoft.com/sk-sk/downl...ails.aspx?id=7

    Aplikácie nie sú nutné, netreba si nič inštalovať do PC. Ak máte MAC OS X alebo ste na mobile, cez mobil toho veľa nenarobíte. Ale dá sa to. Cez mobil sa dá totiž DOC nahrať do online konvertorov a konvertor vám z DOC spraví PDF za pár sekund. Nedával by som tam osobne žiadne dáta, heslá a podobne, lebo neverím uplne ze sa to niekde neukladá, ale človek nikdy nevie.
    Takéto stránky sú v zozname: http://zn.sk/ulozit-doc-docx-dokument-ako-pdf/
    dá sa to aj s Powerpointom.
    misoft Síce s krížom po funuse.... 4 roky stará otázka. OpenOffice, Libre Office túto možnosť ukladania v PDF majú od roku 2014. Takže ani toto nie je "aktuálne".

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    riccado Pozri príspevok
    existuje
    ...mne je to síce na trt ...šak pouč neznalého ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft Pozri príspevok
    Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda (deuce).
    ...môže byť ...

    Mám síce obe naištalované ...ale tá najnovšia mi absolútne nereže ......takže ju nepoužívam ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft Pozri príspevok
    Ja mám síce na starom (záložnom ) PC len M$ Office 2002 (aj to ******* šak nebudem platiť, nie?) - ale používam už OpenOffice.
    ...ja mám nielen MS Office , lež všetky programy takéto ....že za vatikánsku menu ....

    ...he ....a o hudbe a filmoch ani nevravím ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.