Zavrieť

Porady

dlh zosnulemu

Dobry den prosim vas o radu, otec umrel , mal manzelku ktora nie je moja matka a nemame najlepsi vztah. Otec s nou sice zil ale peniaze mali oddelene. Otec mi za zivota pozical nejake peniaze,po nejakom case povedal ze mu mam vratit len cast aby mal nieco odlozene. Nepovedal ani kolko jednoducho sme to uz za jeho zivota nestihli . Jeho terajsia manzelka vie ze som si od neho pozical peniaze ale zrejme nevie kolko. Neviem co teraz robit ani z pravneho ani z moralneho hladiska a neviem pre to spavat,musim vratit celu sumu jeho terajsej manzelke hoci otec to po mne nechcel a nemali spolocnu ,,kasu,,? Alebo ako postupovat, okrem toho mam este surodencov co tiez vedia ze mam od otca nejake peniaze ale nevedia sumu ani o tom ze otec nechcel vsetko naspat. Surodenci zatial nic so mnou neriesili ale otcova manzelka uz mala ,,blbe poznamky,, Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Urob tak, aby si znovu mohol dobre spávať. Musíš zvážiť sám koľko by asi otec chcel naspäť a to menší by mal byť tvoj dedičský podiel. Možno pomáhal aj Tvojím súrodencom?
    kukučka Pozri príspevok
    Urob tak, aby si znovu mohol dobre spávať. Musíš zvážiť sám koľko by asi otec chcel naspäť a to menší by mal byť tvoj dedičský podiel. Možno pomáhal aj Tvojím súrodencom?
    Otec chcel podla jeho slov len aby mal na pohreb, ten sa ale zaplatil z penazi ktore mal na ucte. Myslim ze daval peniaze aj mojim surodencom ale ja som to neskumal a sami mi nic nepovedali.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri dedičskm konaní sme prejednali, čo bolo potrebné, dohodli sa. Potom medzi sebou sme si povedali, kto čo dostal a vysporiadali sme sa súrodenci medzi sebou.
    Ako bolo napísané - urob tak, aby si mohol kludne spávať.
    Zváž čiastku a daj jeho manželke. Verím však, že aj tak bude mať blbé poznámky, spochybňovať, že je to všetko, alebo že to nemusí byť všetko.
    Osobne by som sa skôr vyrovnala so súrodencami - ak s manželkou nemali spoločnú kasu, tak by síce dedila, ale za života by to neboli jej peniaze pri takom hospodárení.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mala prihlásiť podľadávku do dedičstva.
    Dá spraviť otcovi pomník?
    Naposledy upravil Mária27 : 10.09.12 at 08:51

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak zaplať z tých peňazí pomník - to je to, čo si otec želal.
    Mária27 Pozri príspevok
    Mala prihlásiť podľadávku do dedičstva.
    Dá spraviť otcovi pomník?
    Nie, pomnik davame urobit my deti. Ona sa vyjarila ze mu na hrob chodit nebude, co je mne uprimne jedno. Dedicske konanie este neprebehlo takze pohladavku podla mna este prihlasit moze.
    Mária27 Pozri príspevok
    Tak zaplať z tých peňazí pomník - to je to, čo si otec želal.
    Pomnik sa chystam aj tak zaplatit,lenze to zrejme nebude vela pretoze otec ma aj kupene mramorove dosky treba len kamenara na napis a nejake upravy,takze aztolko toho ja znova neurobim...
    Keby mi niekto v zivote povedal ze toto budem riesit tak mu neuverim, chcel by som aby tu bol otec a povedal mi co mam robit .. Alebo mu vratil peniaze,len je pruser ze ich nemam.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    -=SCH=-DrAK Pozri príspevok
    Nie, pomnik davame urobit my deti. Ona sa vyjarila ze mu na hrob chodit nebude, co je mne uprimne jedno. Dedicske konanie este neprebehlo takze pohladavku podla mna este prihlasit moze.
    Pises, ze nemali spolocnu kasu,na pohreb si otec odlozil za zivota,po otcovej smrti nemieni jeho zena prist na jeho hrob,na pomnik tiez neprispieva?

    Ja by som jej v takom pripade nedala nic!!! Z akeho dovodu?
    Ak chces mat dusu na mieste,zaplat pomnik a veci okolo toho a s ostatnymi peniazmi sa podel s ostatnymi surodencami.

    ...ano, moze si na ded. konani uplatnit pohladavku. Ale pises, ze nikto nevedel,kolko ti otec pozical,takze je na tebe,kolko priznas zene,ktora nemieni ani na hrob vlastnemu muzovi prist...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No oki,
    otázka .. akú pohľadávku môže prihlásiť do dedičstva macocha?
    Mal si s otcom písomnú zmluvu o pôžičke? Ak nemal tak macocha nemá čo prihlásiť, ved nemôže prihlásiť .. a ta mng. požičal svojmu synovi peniaze milion eur .. ale papier nemám. Ved je to hlúposť.

    Ty spokojne spávaj, a macoche povedz, že ty si otcovi peniaze vrátil mesiac pred smrťou. Nemali spoločnú kasu ona nemôže podľa tvojich slov vedieť či si vrátil alebo nie.
    A mimochodom, čo ak mal otec dáke peniaze doma v ponožke a už ich má macocha na svojom účte ... lebo vy ste o tých peniazoch nevedeli tak jej tiež nemôžete dokázať , že si nejaké otcove peniaze nevzala.

    Takže spokojný spánok prajem.
    Xanti Pozri príspevok
    No oki,
    otázka .. akú pohľadávku môže prihlásiť do dedičstva macocha?
    Mal si s otcom písomnú zmluvu o pôžičke? Ak nemal tak macocha nemá čo prihlásiť, ved nemôže prihlásiť .. a ta mng. požičal svojmu synovi peniaze milion eur .. ale papier nemám. Ved je to hlúposť.

    Ty spokojne spávaj, a macoche povedz, že ty si otcovi peniaze vrátil mesiac pred smrťou. Nemali spoločnú kasu ona nemôže podľa tvojich slov vedieť či si vrátil alebo nie.
    A mimochodom, čo ak mal otec dáke peniaze doma v ponožke a už ich má macocha na svojom účte ... lebo vy ste o tých peniazoch nevedeli tak jej tiež nemôžete dokázať , že si nejaké otcove peniaze nevzala.

    Takže spokojný spánok prajem.
    Musim priznat ze toto sa mi paci zatial najviac , lenze to je samozrejme preto ze to by bolo pre mna 5x naj... Toto bude pre mna este riadny bolehlav a zrejme to len tak nehodim za hlavu... Dakujem zatial vsetkym,sledujem dalej, moc mi pomaha ked mi napisete svoj nazor .

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Daj za neho na omšu a pod. ... Manželka bude mať vdovský dôchodok - aj takto bol otec voči nej tolerantný, že sa nerozviedol. Alebo nech skúsi dokázať výšku pohľadávky, ty jej nepomáhaj. Vy ste otcova krv, s vami by sa nerozviedol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.