Zavrieť

Porady

Pracovný čas pre matky s deťmi

ahojte,
mám zopár otázok a budem vďačná za odpovede.
V novembri mi končí rodičovská dovolenka. Pracovala som v administratíve ale aj denné 12tky aj nočné.Čo si nemôžem pri dvoch malých deťoch dovoliť. Mám nárok na úpravu pracovného času?
AK si dám žiadosť o skrátenie, aby som mohla byť doma o 16:00 a mohla si deti zobrať zo školy a škôlky, musia mi vyhovieť? Môžem požiadať o zrušenie nočných zmien?
Ak budem na podpore môžem poberať podporu a pracovať na dohodu? alebo brigádovať?
ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusinda2 Pozri príspevok
    ahojte,
    mám zopár otázok a budem vďačná za odpovede.
    V novembri mi končí rodičovská dovolenka. Pracovala som v administratíve ale aj denné 12tky aj nočné.Čo si nemôžem pri dvoch malých deťoch dovoliť. Mám nárok na úpravu pracovného času? Máš.
    AK si dám žiadosť o skrátenie, aby som mohla byť doma o 16:00 a mohla si deti zobrať zo školy a škôlky, musia mi vyhovieť? Musia. Môžem požiadať o zrušenie nočných zmien? Odpoveď už v prvej otázke.
    Ak budem na podpore môžem poberať podporu a pracovať na dohodu? alebo brigádovať? Práca na dohodu a brigáda je jedno a to isté. ALe môžeš.
    ďakujem pekne
    V texte.

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    NO celkom som zabudla napísať jednu dôležitú vec. Ja som zamestnaná cca 50km od svojho bydliska. Dochádzať autom by bolo jednak nákladné a potrebujem auto aj manžel. A dochádzať busom sa mi nedá. Ráno vozí firemný ale domov vozí ľudí až večer. A tiež som zabudla uviesť , že nastupujem na výšku / ale iba piatok sobotu/ Viete mi poradiť, mám nárok aj na presun na iné miesto / majú sklady aj inde/
    ďakujem za každú radu, fakt neviem, čo mám zamestnávateľovi napísať. Musí to byť mesiac alebo dva pred nástupom do práce?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusinda2 Pozri príspevok
    NO celkom som zabudla napísať jednu dôležitú vec. Ja som zamestnaná cca 50km od svojho bydliska. Dochádzať autom by bolo jednak nákladné a potrebujem auto aj manžel. A dochádzať busom sa mi nedá. Ráno vozí firemný ale domov vozí ľudí až večer. A tiež som zabudla uviesť , že nastupujem na výšku / ale iba piatok sobotu/ Viete mi poradiť, mám nárok aj na presun na iné miesto / majú sklady aj inde/
    ďakujem za každú radu, fakt neviem, čo mám zamestnávateľovi napísať. Musí to byť mesiac alebo dva pred nástupom do práce?
    Návrat do práce musíš oznámiť najneskôr mesiac pred samotným nástupom. Vyrozumela som, že by si aj tak nemohla nastúpiť, tak sa najprv poinformuj čo a ako, a potom podľa toho uvidíš čo a ako budeš postupovať.

    lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

    lusinda2
    Nastúpiť by som chcela , ale niekde blyššie. /Majú viac prevádzok/ Preto by som chcela vedieť na čo mám nárok, možno má niekto podobnú skúsenosť. Mali sme dobrého vedúceho ale odišiel a potom po ňom nastúpila taká protivná ženská s ktorou sa nedá. Po mne šlo na materskú asi 7 mamičiek od nás :-) tak sa ani nemám koho pýtať

    Pracovný čas pre matky s deťmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.