Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nastalo obdobie husacích hodov - tak u nás sú dnes takéto hody.
Pečené kačacie stehná na kyslej kapuste a k tomu lokše.
Kuracia polievka s rezancami.
S koláčom sa nemám dnes kedy zabávať, tak len čokoládový puding s jahodami.
8 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

U nas tiez pecena kacica, dusena kapusta a domaca kysnuta knedla. Z kacacich drobkov bola vyborna polievka aj pecienkove halusky. Vcera som robila orechove kolace a zostalo z nich aj na dnes.
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

my sme boli dnes so synáčikom sami - a jemu sa chutil granatír
ja - že nedeľa a granatír? - a no a čo! tak u nás nedeľná polievka a granatír s nakladanou kapustou
Naposledy upravil Ivana Š : 07.10.12 at 15:20
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera paradajkovú nikto nejedol tak zostala na dnes, ako druhý chod bolo kung pao s dusenou ražou a po obede ku káve koláčik Kinder Pinqui.
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

evaj63 Pozri príspevok
Včera paradajkovú nikto nejedol tak zostala na dnes, ako druhý chod bolo kung pao s dusenou ražou a po obede ku káve koláčik Kinder Pinqui.
nechcem rýpať - čistá zvedavosť - dnes ju niekto jedol?

a to ostatné - mňam, čo zostane, pošli
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hubová polievka(včera nazbierané huby) s krúpami a zemiakmi. Kuracie rezne vyprážané, zemiaky, šalát.
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka drobková, pečené kura, ryža, čerstvý kompót z padaných jabĺk.
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

povodne planovana stuka sa nekonala,pretoze vcerajsie kura bolo uz rozmrazene,naporcovane,cast obalena a prichystana na vyprazanie,no a navsteva odmietla jest,ze doobeda ostat nemozu:-(
takze bolo este i na dnes vysmazene kurca a pre muza je veru este jedna porcia i na zajtra.takze povodny plan sa trochu zmenil.
Naposledy upravil osky : 07.10.12 at 20:19
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zajtra si ugrilujem posledny kus cukiny,muz ma nachystane este od vcera a dorobim len zemiacky.
polievka z kacacich a kuracich drobkov

utorok
polievka ta ista co vcera
muz-pecene bravcove mäsko,ja-mozarella,
s pecenymi zemiakmi,hlavkovy salat s paradajkami

streda
este stale ta ista polievka
obaja-mäso zo vcera,urobim k nemu celozrnnu ryzu a kapustoy salat

stvrtok
zeleninova polievka so sosovicou
rizoto zo zbytkov peceneho mäska,ja-bez mäska,paradajky,kalerab

piatok
polievka zo suseneho hrachu
tvarohove palacinky,pripadne daky chlebik

sobota
polievka zo vcera
plnene kelove listy/muz s mletym mäsom;ja so sojovou zmesou/,chilli-paradajkovy dresing,varene zemiaky

nedela
urcite bude este hrachova polievka,ak nie,uvarim kelovu
no a snad konecne tuto nedelu urobime tu pecenu stuku,co bola v plane na minulu nedelu:-)
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Croustade en cabessal languedocienne
Najprv sa strudlove cesto zo 150g muky vytaha na cely stol, potrie maslom, potom sa prelozi napoly, opat maslo, na kraj sa da plnka, zatoci sa to, takze to vyzera ako dlhocizna tenka strudla a ta sa potom este zakruti do klbka (ako skruteny had to vyzera).
Plnky su vlastne dve, najprv sa polozi slivkova a na nu dulova.
Slivkova: Susene slivky sa namocia do caju, potom sa uvaria v cukrovom sirupe s vanilkou, citronovou stavou a korou. Slivky sa posekaju a pokropia slivovicou (vo Francuzsku to volaju eau de vie de prune, ale je to vlastne to iste).
Dulova: To je vlastne len dulovy kompot posekany s castou toho sirupu, v ktorom sa varili slivky.

Chcel som to odfotit, ale nepodarilo sa mi to premiestnit na tanier v celku, takze by to bolo zbytocne. Plnka je vyborna a cesto je brutalne tenke. Normalne by sa mali odkrajovat osminky/dvanastinky ako z torty.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak po včerajších kačacích mňam, budú dnes rezance s tvarohom. Ostali ešte lokše, tak budú na doplnenie
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som miesto segedínu, len takú kapustovú polievku a chlapi si rozkázali hustý maďarský guláš s knedľou, tak ho mali mať, aj ked dnes asi zasa budem musieť niečo neviem čo variť.
7 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mäso na prírodne , uhorková omáčka, ryža
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

polievka nedeľná (od včera), kuracie mäso so šampiónmi, k tomu ryža alebo zemiakové pyré
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

My tiež dojedáme zo včera:
hovädzia polievka s rezancami, kolienka+podusené paradajky s bazalkou a cesnakom+opečené bravčové stehno, orechový závin.
Na večeru som si zašanovala trošku hríbovej praženice.
Obrázok 6240.jpg  
Obrázok 6254.jpg  
Obrázok 6256.jpg  
Obrázok 6261.jpg  
Obrázok 6263.jpg  

Obrázok 6265.jpg  
1/1
15 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

V sobotu sme oslavovali a keďže nám prialo ešte počasie tak sme uvarili hovädzí kotlíkový guláš, večer sa opekala marinovaná bravčová krkovička s chlebom, veľa zeleniny . Upiekla som borovkový koláč s posýpkou a nachystala syrové gule obaľované v paprike-tie som odkukala od Hanky , čo má také šikovné ruky , keď chystala tie prenádherné misy.
Včera som hodila do trúby plnené kurča spravila zemiakovú kašu a uhorkový šalát.
S každého ostalo , takže dojedať budeme do utorka ( dúfam) a na stredu niečo uvarím , vlastne už došla babka , takže poprosím ju ,aby nám uvarila segedínsky guláš, vie ho spraviť veľmi dobrý a ten sme aj tak dávno nemali.
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..na obed zelenina s kyslou smotanou a celozrnným pečivom...
..večera - slepačia polievka s rezancami /zo včera/, karfiol pečený v rúre, opekané zemiaky, uhorkový šalát..
7 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

puboši si na večeru uvarili krupicovú kašu s masielkom a škoricou.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Včera bola pórová polievka, pražené masliaky s vajcom a s varenými zemiakmi. Polievka ostala aj na dnes a k nej urobím tvarohovo-jablkovú žemľovku.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes bude kyslá zemiaková polievka, hríbová fašírka so zemiakmi.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať