Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes rozbif http://mojerecepty.sk/rozbif.html
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Upratujem mrazničku. Polievka nebola. Plnená paprika z mrazničky. Na prilepšenie lekvarový báleš posypaný makom. Taký starodávny.
Lekvarpvý báleš s makom 002.jpg  
Plnená paprika 001.jpg  
1/1
8 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

polievka rezancova, sote z morcaciny, ryza, smotanova torta
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Masovo, kačaco-zeleninový vývar s rezancami, pečená kačka, dusená kapusta, zemiakové lokše - domáce, mojou maličkosťou robené
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka nedel'ná, bravčové pečené na pive, prešpikované mrkvou a petržlenom, ryža, zemiaková kaša, šalát z hlávkovej kapusty.
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracia polievka, kuracie rezne v cestíčku, kaša
10 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

aj u nas pecena kacica s domacou knedlou a cervenou dusenou kapustou..vnuk sa siel zadrhnut, strasne to lubi..aj polievka bola z drobkov vynikajuca
10 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes bez polievky, segedín z novej kyslej kapusty mňáám (kupujem u takej milej osôbky na trhu, vlastnú výrobu som zatiaľ neskúšala, ale možno sa raz odhodlám) ...a dúfam, že bude aj na pondelok a utorok
9 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Segedin by som si dal, aj kolozvarsku kapustu. Ale dnes som mal este taky posledny unik pred tymto jesennym pocasim.

OBED

Maccaruni alla carrettiera
To je jeden z tych privlastkov, pod ktory sa da skryt vela veci. Ja som spravil maccarruni, alebo fusilli, ako to volaju v okoli Neapola, alebo busiati na Sicilii, ktore su asi najznamejsie. Cesto som zamiesil z muky z tvrdej psenice a vody, nechal odpocinut a potom vzdy odtrhol asi ako egres velky kus cesta, vysulal asi na hrubku ihlice (dlzka 13-17cm) na pletenie a toto potom pod ostrym uhlom namotal na spilku, posulal trochu rukami a vysunul. Vyzera to asi ako dlhy rezanec poskruteny do spiraly.
Omacka velmi jednoducha: olivovy olej, cesnak, paradajky, cili, bazalka a k tomu pecorino.

Hlavny chod improvizacia (bez mena):
Lososove filety som marinoval so saturejkou, olivovym olejom, cesnakom, ciernym korenim, solou. Potom som ich opiekol na panvici. Namiesto saturejky som planoval oregano, ale nemal som uz. No oregano by bolo lepsie.
K tomu som uvaril sosovicu, na olivovom oleji orestoval cibulu, mrkvu a zelerove stonky, vsetko nadrobno (treba poriadne orestovat), pridal som tam sosovicu, premiesal a este som to premiesal s blansirovanymi spenatovymi listami, nakrajanymi na velmi hrubu chiffonade.
Este aj opekane zemiaky. Celkom dobry sposob podavania lososa (da sa to aj slusne naaranzovat), ten spenat so sosovicou a korenovou zeleninou velmi dobre fungoval.

VECERA

Moules à la normande
Toto je francuzska klasika. Musle sa ocistia, pretriedia, umyju. V kastroli sa roztopi maslo, trosku sa osmazi salotka, nasekana petrzlenova a zelerova vnat, zaleje sa to poharom cidru a rozohreje na maximum, aby to poriadne vrelo. Pridaju sa musle, prikryje sa to, a asi po troch minutach sa to skontroluje. Ak uz su otvorene, vyberieme ich a odlozime. Tie, ktore sa neotvorili, vyhodime. Urcite vsak nevarime viac ako pat minut, inak vazne hrozi, ze z toho bude totalna guma!!
Stavu v hrnci zredukujeme, pridame zvarenu smotanu a nakoniec zahustime maslom a pridame nadrobno nasekany petrzlen. Dochutime, zalejeme tym musle a ihned podavame. Ta vynikajuca omacka sa vyjeda chlebom alebo bagetou. No a este ten zvysny cidre vypijeme.

Clovek sa z toho napodiv naje kvalitne. Ak ratame do tych 20 musli na osobu, tak to mnozstvo masa z nich sa urcite reznu vyrovna a ich maso je nepochybne vyzivnejsie nez tie kurence ci prasce, ktore dostat v obchode. A ak ma clovek aj kvalitnu kvaskovu bagetu, tak nie je o com (bohuzial, v noci som zabudol kvasok nakrmit, takze som nemal).

Cidre (cider) je druh jablcneho vina. Robia ho v zapadnej Europe (najma vo Francuzsku a Anglicku), alkoholu ma asi ako take slabe pivo, chutou aj pivo pripomina, ale citit tam aj jablka. Dostat niekedy v Lidli (ked je francuzsky tyzden) a vzdy to maju Carrefouri v sekcii s Reflets de France. Dajaky irsky maju aj v Metre, ale je drahy (3€ za 0,5l). Ten od Reflets de France stoji 2,49€ za 0,75l, ma 2,5% alkoholu, vyrobeny v Normandii. Mne velmi chuti. Ten lidlovsky, sa mi zda, nie je taky dobry.
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sobota a nedela:

drobcova polievka
pre muza peceny bocik,cervena kapusta,chlieb/knedlu nechcel,vraj s chlebom je to lepsie.../
pre mna zapekana brokolica so zemiakmi

kedze som min.tyzden piekla tortu na 90-tku,ostali dake plnky,
tak som upiekla taku nedelnu mini-torticku/orechovy plat,naplneny parizskym a malinovym kremom,osypana mandlovymi lupienkami/,bude este tak na 3 dalsie dni.
ale ja uz si nedam.

dnes
polievku este mame drobcovu
pre muza spravim celozrnne spaldove lasagne s bolonskou omackou
ja mam upecenu jablkovo-tvarohovo-orechovu celozrnnu zemlovku,posypanu skoricou a takmer bez cukru.to budem jest, dufam,aj do stredy...:-)
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Polievka vývar z bravčových kostí , zelenina, zemiaky, halušky z jedného vajíčka a ryža , segedín z domácej kapusty , (tu zakladám rovno do fliaš) , kúpená knedľa.
Chcela som spraviť krémeš , ale mala som len tri vajíčka a recept mám zo štyroch , takže nakoniec som spravila jablkovú štrúdľu s orechami. Ach ,keby zostalo do stredy.
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
47. týždeň
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka Pozri príspevok
Upratujem mrazničku. Polievka nebola. Plnená paprika z mrazničky. Na prilepšenie lekvarový báleš posypaný makom. Taký starodávny.
Do google som si dal: lekvarový báleš, prepol na obrázky a vyhodilo mi: https://www.google.sk/search?q=lekva...w=1280&bih=616
Sranda néé?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dnes na obed- cesnacka,plnena paprika, knedlik.
6 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Tak u nás kurací perkelt ,( vykostené nakrájané kura,paprika ,rajčiny,cesnak,cibuľa,mletá paprika,hliva a zahustené smotanou s lyžičkou múky. K tomu cereálna knedľa. Príloha: Šalátik ako vždy... Všetkým ktorí majú chuť posielam( aspoň recept)...
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Vyprážaný karfiol, varené zemiaky, tatárska omáčka.
Obrázok 6435.jpg  
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka od víkendu a http://varecha.pravda.sk/recepty/zap...95-recept.html
A k tomu sypaný makovo -jablkový koláčik.
7 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes grulovniky http://www.svetreceptov.estranky.sk/...-bystreho.html
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..jejda, veď to sú "skoro" lokše...ja ale nedávam vajce...
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... aby ste si nemysleli, že som na Vás zabudla, tak všetkým oslávencom v tomto týždni ponúkam... (Evička tá svadobná je tá, čo si videla základňu)...
P9290004.JPG  
PA060008.JPG  
PA060009.JPG  
PB100013.JPG  
1/1
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať