Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nevarím - dojedáme. A ani nefrfleme.

PS: všetci, ktorí ste si urobili super náročný obedík a fajnový chlebík, venujte mi prosím aspoň jednu myšlienku pri pochutnávaní si.
7 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marína Pozri príspevok
Jožka, úžasný! A hneď na prvýkrát. Napíš, prosím, aké bolo zloženie. A ako ti chutil?
Ja som teraz s kváskom skúšala vypracované cesto dať na noc do chladničky. Cesto zredlo, tak ako u hydratovaných a aj keď som opálky poriadne pomúčila, predsa len sa mi jeden trochu "prilepil", čo je zrejmé aj z fotografie.
Evka odobrala som večer 2 lyžice kvásku do druhej misy, dosypala 100g múky T650 a teplú vodu, premiešala a nechala do rána prikryté utierkou na drese. Ráno som dohodila 200g T650 a vodu, soľ, trochu cukru. Nechala vykysnúť....a bol chlebík. Chlebík som robila v okrúhlej jánskej mise.
A Ty máš aké parádne nádoby na chlebík, a teraz už naozaj môžem tíško závidieť
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Melnick Pozri príspevok
Nevarím - dojedáme. A ani nefrfleme.

PS: všetci, ktorí ste si urobili super náročný obedík a fajnový chlebík, venujte mi prosím aspoň jednu myšlienku pri pochutnávaní si.
Majka jasné, že budem na teba myslieť a nielen, keď budem jesť domáci chlebík, ale aj vtedy, keď nebudem vedieť kam z konopí pri DP a Ty sa budeš chichúňať, že máš už hotovo
1 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes bola šošovicová polievka s klobáskou , halušky s kyslou kapustou a škvarkami.
13 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Len paprikáš
12 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

zemiakové placky s paradajkou, paprikou a navrch na ďalšiu zemiakovú placku postrúhaný údený syr, alebo niva, všetci si dali duplu a platilo, kto zaváha ten nežere
12 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zapekané cestoviny s brokolicou a synovi pizza.
10 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kusky lososa opecene na masle s mrkvou a slahackou - tuto zmes/omacku robim na cestoviny ... dnes s varenymi zemiakmi ... mnamka
10 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Granatier a uhorka. Proti chrípke namiesto polievky zázvorový čaj.
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dlhšie som sa tu nemotala. Evka a Jožka máte pekné chlebíky a robíte ich s kváskom. Jožka píše, že jej kvások skysol. Len tak ma napadlo, že veď niekedy (pred 50 rokmi) sa bežne chlieb piekol bez kvasníc. Dávali sa tam tzv. žmolky. To boli vlastne v mise ponechané trochu cesta a povyškrabovaná misa. Nechalo sa to vysušiť a pred zarobením cesta na chlieb sa to rozmočilo v teplej vode. Veď vtedy chladnička nebola.
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

dnes sme dojedali kapustnicu a huspeninu, vnuk svoje marinovane kuracie prsia s cestovinou
8 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ešte v pondelok do práce, potom dovolenka, Úrad práce a od septembra dôchodok. Doteraz som sa stravoval ráno v práci a cez sviatky... Takže koniec s jedálným lístkom z práce. Nastala tvrdá realita. Stravovanie sa jedného v jednoizbovom byte. Takže čo na obed? Ako sa stravujete vy v podobnej situácii? Varíte pre jedného? Na viac dní? Chodíte na denné menu?
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Ešte v pondelok do práce, potom dovolenka, Úrad práce a od septembra dôchodok. Doteraz som sa stravoval ráno v práci a cez sviatky... Takže koniec s jedálným lístkom z práce. Nastala tvrdá realita. Stravovanie sa jedného v jednoizbovom byte. Takže čo na obed? Ako sa stravujete vy v podobnej situácii? Varíte pre jedného? Na viac dní? Chodíte na denné menu?
Tiež žijem sama a varím si. Keď nemáš navarené, tak len hľadáš, čo by si zjedol. A stravovanie v reštike - to Ťa asi rýchlo prejde. Snažím sa variť na jeden deň, ale keď zostane, tak zjem aj na druhý deň. Alebo čo sa dá do mrazničky, tak navarím viac a vyberám vtedy, keď sa mi nechce variť.
10 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

wagner Pozri príspevok
Tiež žijem sama a varím si. Keď nemáš navarené, tak len hľadáš, čo by si zjedol. A stravovanie v reštike - to Ťa asi rýchlo prejde. Snažím sa variť na jeden deň, ale keď zostane, tak zjem aj na druhý deň. Alebo čo sa dá do mrazničky, tak navarím viac a vyberám vtedy, keď sa mi nechce variť.
ja podobne - len sa nesnazim varit len na jeden den ... varim tak aby som mala na viac dni a dala do mrazaku ... a tak mi to vychadza, ze cca 2 tyzdne varim kazdy druhy, treti den a dalsie 3 tyzdne vyberam z mrazaku, dovarim napr. zemiaky, cestovinu alebo si urobim len nejaku rychlovku
6 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

bravčové na smotane k tomu nokerle
8 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

halusky s kyslou kapustou a haluskova polievka - orestujem nastruhanu zeleninu na oleji/masle, pridam vodu z varenia halusiek a aj trochu halusiek ako zavarku, dochutim majorankou, solou a cesnakom
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Po tej kačacinke s lokšami sme sa trochu uskromnili, mali sme rajčinovú polievku a špagety s tuniakom, potom kuraciu polievku a zapekanú brokolicu (ktorú synáčik bojkotoval ako vždy a spravil si radšej hemendex) a včera som ukoristila v Kaufláči akciového lososa, takže dnes na masle s citrónovo-cesnakovo-olivovým sósom a zemiakmi.
7 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Róbert môj švagor má 72. rokov, ako dôchodca sa chodí stravovať do školskej jedálne ZŠ. Jedlo si veľmi pochvaľuje, dostáva aj akýsi príspevok z mesta na stravu, ale o akú výšku príspevku ide neviem. Naša mestská dôchodcovská vývarovňa vraj nestojí za nič.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

strapačky - halušky som robila aj zo špaldovej múky /1/2 hl. špaldová, 1/2 hrubá pšeničná/... na oko nezvyk, ale chuťovo dobré
8 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

cestoviny s kuracím mäsom na mexický spôsob, alebo knedľa s mäsom bravčovým a kôprovou omáčkou
zásobujem sa, zajtra nevarím takže nedeľa - to isté
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať