Zavrieť

Porady

Parkovanie pred domom

Chcem sa opýtať, kto rieši vodičov ktorí parkujú na súkromných vyhradených (krížom označených) parkoviskách ktoré patria majiteľom bytov. Mám označené svoje miesto pred domom a stane sa mi, že pri príchode domov tam nájdem stáť cudzie auto. Volal som aj mestkých policajtov ale tí ma po oboznámení, že pozemok je súkromný, odkázali na štátnu políciu. Kto to rieši? Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 13.09.12 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak je pozemok Váš súkromný a užíva ho neoprávnene cudzia osoba, tak je to ompetencia štátnej polície. Doporučujem vyhradené parkovacie miesto viditeľne označiť nielen na zemi ale aj značkou na stlpiku, prípadne si tam dajte mechanickú zábranu na zámok.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ondrej Hano Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, kto rieši vodičov ktorí parkujú na súkromných vyhradených (krížom označených) parkoviskách ktoré patria majiteľom bytov. Mám označené svoje miesto pred domom a stane sa mi, že pri príchode domov tam nájdem stáť cudzie auto. Volal som aj mestkých policajtov ale tí ma po oboznámení, že pozemok je súkromný, odkázali na štátnu políciu. Kto to rieši? Ďakujem.
    ....he .......že najbližšia odťahová služba ????
    JUDr. Pavol Kollár Pozri príspevok
    Ak je pozemok Váš súkromný a užíva ho neoprávnene cudzia osoba, tak je to ompetencia štátnej polície. Doporučujem vyhradené parkovacie miesto viditeľne označiť nielen na zemi ale aj značkou na stlpiku, prípadne si tam dajte mechanickú zábranu na zámok.
    Ďakujem za odpoveď. Mechanická zábrana tam bola, ale nakoľko je tam pohyb nákladných áut tak bola zničená. Byt by som rád dal do nájmu aj s parkovacím miestom, preto sa zároveň pýtam, že či budúci nájomca má kompetenciu riešiť to tak isto ako ja ako majiteľ pozemku. Rieši to dopravná polícia?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Ondrej Hano Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Mechanická zábrana tam bola, ale nakoľko je tam pohyb nákladných áut tak bola zničená. Byt by som rád dal do nájmu aj s parkovacím miestom, preto sa zároveň pýtam, že či budúci nájomca má kompetenciu riešiť to tak isto ako ja ako majiteľ pozemku. Rieši to dopravná polícia?
    ..

    ..ak dáš byt a parkovacie miesto do prenájmu a dáš kompetencie na riešenie problémov s parkovacím miestom, tak aj nájomca môže konať...neviem, čo by tu riešila dopravná polícia, iba, hádam, ak by sa stala na tvojom pozemku dopravná nehoda...a ak tam zastane iné , cudzie auto, daj ho odtiahnuť,prípadne "zapapučovať"...(ale to iba vtedy, ako máš miesto viditeľne označené..najlepšie dvojmo..
    ..dopravnú políciu môžeš zavolať v prípade, že si mal P označené pevnou zábranou a niekto ti ho zničil-a ty si videl, kto!..(ale aj to nie je isté, či to budú riešiť)
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..ak dáš byt a parkovacie miesto do prenájmu a dáš kompetencie na riešenie problémov s parkovacím miestom, tak aj nájomca môže konať...neviem, čo by tu riešila dopravná polícia, iba, hádam, ak by sa stala na tvojom pozemku dopravná nehoda...a ak tam zastane iné , cudzie auto, daj ho odtiahnuť,prípadne "zapapučovať"...(ale to iba vtedy, ako máš miesto viditeľne označené..najlepšie dvojmo..
    ..dopravnú políciu môžeš zavolať v prípade, že si mal P označené pevnou zábranou a niekto ti ho zničil-a ty si videl, kto!..(ale aj to nie je isté, či to budú riešiť)
    Vďaka. Papuče riešia mestký policajti a tí ako som už spomínal od toho dávajú ruky preč. A zas volať hliadku mi príde trápne. Tak asi to bude najlepšie riešiť to s odťahovkou. Ale ak sa nemýlim, aj tá to robí za asistencie polície, nie?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Čo tak tam dať tabuľku - úsek so zvýšeným výskytom defektov, zákaz parkovania

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    A čo tak dať tú tabuľu a na zem nejakú dosku k klinčekom poriadne označenú, aby ju bolo vidieť.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    základná otázka - je parkovisko riadne označené, že sa jedná o súkromný pozemok a je na ňom zákaz parkovania? Kríž na zemi určite nestačí.....
    Miesto je označené obdĺžnikom bielej farby, s krížom a súpisným číslom. Je to dosť viditeľné. Tak to má označené každý obyvateľ domu.

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    taketo ma riesit aj mestka policia. nedat sa, ze oni to neriesia. u nas normalne zavolam mestku policiu, ta pride, pofoti a da papucu a odkaz za stierac.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    V našom meste je pri každom rezervovanom parkovacom mieste značka s číslom auta. Ako to potom riešite, keď nasneží?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    na označenie parkoviska, či vyhradeného parkovacieho miesta, predsa slúži zvislé dopravné značenie s dodatkovými tabuľami, vodorovné je už len na vymedzenie tohto priestoru. Takže, ak je niekde na zemi len nejaký kríž - ja osobne ho nerešpektujem - v mojom okolí ich je plno, ktoré voľakedy platili pre vyhradené parkovacie miesta, ktoré už boli zrušené (v dobe keď boli vyhradené, samozrejme, že boli vyznačené aj vodorovným značení...)

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Ondrej Hano Pozri príspevok
    Miesto je označené obdĺžnikom bielej farby, s krížom a súpisným číslom. Je to dosť viditeľné. Tak to má označené každý obyvateľ domu.
    toto nie je pre mňa žiadna dopravná značka - takú vo vyhláške nenájdeš....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tictac7 Pozri príspevok
    základná otázka - je parkovisko riadne označené, že sa jedná o súkromný pozemok a je na ňom zákaz parkovania? Kríž na zemi určite nestačí.....

    ...hm ...poniektorým by sa veru aj zišiel ...

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, ja by som to riešil tým spôsobom, ako bolo už niekde v predchádzajúcich príspevkov spomínané, že miesto viditeľne označiť, dať osadiť stĺpik, na ktorom by bola tabuľka s EČ auta, pre ktoré je parkovanie určené a pod touto tabuľkou by bola uvedená ďaľšia tabuľka , ktorá by označovala odťah auta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.