Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    willma Pozri príspevok
    akurát podporu začnú vyplácať podľa toho koľkomesačné odstupné bolo poskytnuté. Bolo dvojmesačné, tak prvá podpora až po dvoch mesiacoch
    odstupné nemá vplyv na dĺžku poberania podpory, ani na začiatok jej poberania..
    Naposledy upravil ewita888 : 12.09.12 at 17:49

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak splňaš podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch - ano. Odstupné nemá vplyv na výplatu dávky v nezamestnanosti

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    wilma vážne to tak je? že ked som na UP od júna a mám dvoj mesacne odstupné dostanem podporu až v auguste? to je nejaka blbosť.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    willma Pozri príspevok
    akurát podporu začnú vyplácať podľa toho koľkomesačné odstupné bolo poskytnuté. Bolo dvojmesačné, tak prvá podpora až po dvoch mesiacoch
    Obávam sa, že nemáš pravdu.......
    Katy a R .. ja som si istá ....

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    tak sa muselo niečo meniť, lebo onoho času to tak bolo - dostala som odstupné za dva mesiace a podporu mi začali vyplácať až potom

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    willma Pozri príspevok
    tak sa muselo niečo meniť, lebo onoho času to tak bolo - dostala som odstupné za dva mesiace a podporu mi začali vyplácať až potom
    Ano, menilo sa v tomto smere viac veci.
    Ten posun kvoli odstupnemu uz niekolko rokov neplati.

    neovlk je offline (nepripojený) neovlk

    neovlk
    no odstupne mam 3mesačne ale niekto hovori ze podporu dostanem po 3och mesiacoch a niekto ze od prveho dna .tak neviem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    neovlk Pozri príspevok
    no odstupne mam 3mesačne ale niekto hovori ze podporu dostanem po 3och mesiacoch a niekto ze od prveho dna .tak neviem
    To, že si dostal odstupné nijak neovplyvní nárok na podporu. Takže ak nárok vznikol, bude od prvého dňa evidencie.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Dievčence ma vyviedli z omylu, daj na ich slová a určite ti to potvrdia aj paragrafmi, keby náhodou tety na SP nevedeli čo a ako - prípadne nechceli vedieť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    neovlk Pozri príspevok
    no odstupne mam 3mesačne ale niekto hovori ze podporu dostanem po 3och mesiacoch a niekto ze od prveho dna .tak neviem
    Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    neovlk Pozri príspevok
    no odstupne mam 3mesačne ale niekto hovori ze podporu dostanem po 3och mesiacoch a niekto ze od prveho dna .tak neviem
    a čo tak preštudovať si zákon o sociálnom poistení? 461/2003Z.z. v pl. znení, konkrétne §§ 104-108 uvedeného zákona....

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    akurát podporu začnú vyplácať podľa toho koľkomesačné odstupné bolo poskytnuté. Bolo dvojmesačné, tak prvá podpora až po dvoch mesiacoch
    Naposledy upravil willma : 13.09.12 at 06:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.