Zavrieť

Porady

Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
petrako Pozri príspevok
pocuvaj ty perla šarisa, si zase ozratý ? vsak ti pisu ze do 3 rokov!!!!
Joj ty perla

Pre mňa šalamúnsky napísaná odpoveď: "Do troch rokov odvtedy, čo zistí, že má na to dôvod v zmysle § 630 občianskeho zákonníka."

Tomu sa dá rozumieť aj takto:

V roku 2000 niekomu niečo darujem. V roku 2012 zistím, že obdarovaný začal drogovať a chce predať napr. byt. Takže do roku 2015 môžem žiadať o vrátenie daru, lebo dôvod na vrátenie daru som zistil v roku 2012.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kvaka Pozri príspevok
Ano, aj o 15 rokov, keďže tá trojročná lehota na vrátenie daru začína plynúť až odo dňa, keď si mohol darca uplatniť svoje právo na vrátenie daru prvý raz. Ak po 12 rokoch od darovania nehnuteľnosti sa obdarovaný dopustí správania, ktoré zakladá právo na vrátenie daru, tak aj o 15 rokov od darovania.
Ďakujem, konečne priama odpoveď.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Letko Pozri príspevok
Joj ty perla

Pre mňa šalamúnsky napísaná odpoveď: "Do troch rokov odvtedy, čo zistí, že má na to dôvod v zmysle § 630 občianskeho zákonníka."

Tomu sa dá rozumieť aj takto:

V roku 2000 niekomu niečo darujem. V roku 2012 zistím, že obdarovaný začal drogovať a chce predať napr. byt. Takže do roku 2015 môžem žiadať o vrátenie daru, lebo dôvod na vrátenie daru som zistil v roku 2012.
Akurát to musí byť pádny dôvod a dokazovanie nie je jednoduché.
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Letko Pozri príspevok
V roku 2012 zistím, že obdarovaný začal drogovať a chce predať napr. byt. .
No, drogovaním sa zrovna nemusí k darcovi alebo jeho členom rodiny správať tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. A predať byt môže , ved je to jeho majetok.
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Mária27 Pozri príspevok
No, drogovaním sa zrovna nemusí k darcovi alebo jeho členom rodiny správať tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. A predať byt môže , ved je to jeho majetok.
Pred 2 týždňami sme riešili darovanie a práve tú možnosť o drogách a gemblérstve nám spomínal notár.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať