Zavrieť

Porady

kontrola zamestnancov

dobrý večer, môže SBS kontrolovať zamestnanca na príkaz zamestnavatela tak, že zamestnanec musí počas prevadzky vysypať celý obsah svojej kabelky na pult počas pracovnej doby, kde je kopec zakazníkov? okrem toho to musí monitorovať aj kamera? nie je to zasah do sukromia? je mi nepríjemné, že všetci ludia naokolo budu čučať na moje OSOBNE veci....prosím poradte, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja myslim, ze aj zamestnanec ma pravo na sukromie. SBS ka ma pravo prezerat,ale treba respektovat aj sukromie zamestnanca a mala by byt na to vyhradena miestost.
    A kontrolovat zamestnancov a obsach ich tasiek pred zrakom cudzich ludi je ozaj dost velky zasah do sukromia.


    Aj zlodeja ked zamestnanci vidia, ze v obchode nieco ukradne, tak ho nemozu "presacovat" priamo v obchode,ale musia ho odviest niekam dozadu , kde nie je na ociach vsetkym...
    To zamestnanec nema aspon tolke prava ako obycajny zlodej?

    Ako pise misoft, daj podnet na presetrenie na Inspektorat prace / vygoogli si podla mesta pracoviska/ Mozes podat aj anonymne...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    aj kontrola zamestnancov zamestnavatelmi ci SBS ma svoje pravidla.
    Pracovnik ochrany musi kontrolovat zamestnanca sam, maximalne v pritomnosti jedneho nadriadeneho a daneho zamestnanca. Zamestnanec sam musi vybrat veci z vreciek, z tasky, zo skriny.
    Vzdy ma byt pritomny len zamestnanec ochrany, prip. nadriadeny.

    Aj pri podozreni zo spachania priestupku alebo trestneho cinu sa musi zachovat prezumpcia neviny a kazdy clovek ma pravo na zachovanie dostojnosti!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    brutailka Pozri príspevok
    dobrý večer, môže SBS kontrolovať zamestnanca na príkaz zamestnavatela tak, že zamestnanec musí počas prevadzky vysypať celý obsah svojej kabelky na pult počas pracovnej doby, kde je kopec zakazníkov? okrem toho to musí monitorovať aj kamera? nie je to zasah do sukromia? je mi nepríjemné, že všetci ludia naokolo budu čučať na moje OSOBNE veci....prosím poradte, dakujem
    NIE - nemusí ...pracovník SBS sa MOŽE iba pohľadom , poprípade omakom zvonka presvedčiť o nejakom tom kontrabante ...
    Kamera MOŽE ...to neovplyvníš
    arizona Pozri príspevok
    Ja myslim, ze aj zamestnanec ma pravo na sukromie. SBS ka ma pravo prezerat,ale treba respektovat aj sukromie zamestnanca a mala by byt na to vyhradena miestost.
    ...ale aj to právo je potrebné dodržať v medziach zákona ...
    A kontrolovat zamestnancov a obsach ich tasiek pred zrakom cudzich ludi je ozaj dost velky zasah do sukromia.
    Aj zlodeja ked zamestnanci vidia, ze v obchode nieco ukradne, tak ho nemozu "presacovat"
    ...nemôžu vôbec !!!...na to má právo iba polícia ...!!!
    priamo v obchode,ale musia ho odviest niekam dozadu , kde nie je na ociach vsetkym...
    To zamestnanec nema aspon tolke prava ako obycajny zlodej?
    ...
    blavaciko Pozri príspevok
    aj kontrola zamestnancov zamestnavatelmi ci SBS ma svoje pravidla.
    Pracovnik ochrany musi kontrolovat zamestnanca sam, maximalne v pritomnosti jedneho nadriadeneho a daneho zamestnanca.
    ...blbosť...pri takom druhu kontroly má byť prítomný svedok poverený zamestnávateľom a nie nadriadený ...
    Zamestnanec sam musi vybrat veci z vreciek, z tasky, zo skriny.
    Vzdy ma byt pritomny len zamestnanec ochrany, prip. nadriadeny.
    ...záleží ale od okolností ....napríklad porušenie pracovnej disciplíny ( krádež .......)...
    Aj pri podozreni zo spachania priestupku alebo trestneho cinu sa musi zachovat prezumpcia neviny a kazdy clovek ma pravo na zachovanie dostojnosti!
    Podľa čl. 11 základných zásad Zákonníka práce zamestnávateľ nesmie bez vážnych dôvodov spočívajúcich v osobitnej povahe činností zamestnávateľa narúšať súkromie zamestnanca na pracovisku a v spoločných priestoroch zamestnávateľa tým, že ho sleduje bez toho, aby bol na to upozornený (...).
    Ak je u zamestnávateľa zavedený kontrolný mechanizmus, je zamestnávateľ povinný informovať zamestnanca o rozsahu kontroly a spôsoboch jej uskutočňovania.
    Podľa § 177 ods. 2 Zákonníka práce na ochranu svojho majetku je zamestnávateľ oprávnený vykonávať v nevyhnutnom rozsahu kontrolu vecí, ktoré zamestnanci vnášajú na pracovisko a odnášajú z pracoviska.
    Pri kontrole sa musia dodržať predpisy o ochrane osobnej slobody a musí byť dodržaná ľudská dôstojnosť.
    brutailka Pozri príspevok
    dakujem za radu, len by ma zaujímal aj váš nazor, prosím
    ...nechci radšej vedieť ....

    kontrola zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.