Zavrieť

Porady

Výpoveď a výpovedná doba

Dobrý deň,
v piatok ráno som odučil do 12.00, potom som dostal výpoveď podpísať behom 10 minút, (namiesto dozoru), v ten deň spracovanú, schválenú na nejakom zasadaní, podpísanú a mne doručenú, tzv. hodinovú, aj keď nebola porušená disciplína, na to som bol u lekárky, volal som jej doobeda predtým, než som sa dozvedel čo sa chystá, nechcel som začiatkom roka vymeškať kvôli deťom, ale okolnosti to zmenili, mám poldňový paragraf, keďže som doobeda bol v práci a od pondelka som PN. Prečo mi kázali ísť v pondelok hneď na úrad práce? Aké sú moje povinnosti a možnosti do začatia výp. lehoty, ktorá by mala trvať zo zákona, ale výpoveď sa o tom nezmieňuje, aké sú moje možnosti počas výpovednej doby, okrem toho, že by som mal pravdepodobne pracovať, ale zamestnávateľ mi povedal, že v pondelok už nemám prísť, ale že mám ísť na úrad práce? Ďakujem.
Naposledy upravil litika : 17.09.12 at 13:52
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

litika Pozri príspevok
Dobrý deň,
v piatok ráno som odučil do 12.00, potom som dostal výpoveď podpísať behom 10 minút, (namiesto dozoru), v ten deň spracovanú, schválenú na nejakom zasadaní, podpísanú a mne doručenú, tzv. hodinovú, aj keď nebola porušená disciplína, na to som bol u lekárky, volal som jej doobeda predtým, než som sa dozvedel čo sa chystá, nechcel som začiatkom roka vymeškať kvôli deťom, ale okolnosti to zmenili, mám poldňový paragraf, keďže som doobeda bol v práci a od pondelka som PN. Prečo mi kázali ísť v pondelok hneď na úrad práce? Aké sú moje povinnosti a možnosti do začatia výp. lehoty, ktorá by mala trvať zo zákona, ale výpoveď sa o tom nezmieňuje, aké sú moje možnosti počas výpovednej doby, okrem toho, že by som mal pravdepodobne pracovať, ale zamestnávateľ mi povedal, že v pondelok už nemám prísť, ale že mám ísť na úrad práce? Ďakujem.
Máš už oficiálne skončenie PP? To, že si dostal výpoveď, ešte neznamená, že je už aj PP skončený. PP končí až uplynutím VD.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

litika Pozri príspevok
Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov.
VD je u Teba trojmesačná.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

litika Pozri príspevok
Udialo sa to ozaj behom 10 min. v piatok, teraz v septembri, doteraz som nevedel význam slova výpovedná doba .....človek sa učí celý život a zamestnaný som dlhšie než 5 rokov .....u toho istého zamestnávateľa?.
v texte

a skús zakryť svoje údaje a prilep to sem, kukneme, či je to O.K.
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

Bojím sa ešte niečo zverejňovať, potrebujem vedieť, prečo na mňa tlačili ísť na úrad práce pred začatím VD, či mám doma sedieť len tak, alebo sa musím evidovať niekde počas VD ak ukončím PN, či mi PN oddiali VD,zamestnaný som nad 10 rokov s dobou neurčitou u toho istého zamestnavateľa, len sa zmenil v auguste tohto roku riaditeľ školy po voľbách.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

litika Pozri príspevok
Bojím sa ešte niečo zverejňovať, potrebujem vedieť, prečo na mňa tlačili ísť na úrad práce pred začatím VD, či mám doma sedieť len tak, alebo sa musím evidovať niekde počas VD ak ukončím PN, či mi PN oddiali VD,zamestnaný som nad 10 rokov s dobou neurčitou u toho istého zamestnavateľa, len sa zmenil v auguste tohto roku riaditeľ školy po voľbách.
Ak nemáš ukončenie PP, do evidencie ťa nezoberú, a navyše ak si PN už vôbec nie. Ak si dostal výpoveď v tomto mesiaci, VD začne plynúť až 1.10. a bude trojmesačná(ak ju nemáte upravenú inak). Takže tvoj PP skončí najskôr 31.12.2012. Samozrejme, ak nepožiadaš o skončenie PP ešte pred začiatkom plynutia VD. Ale neviem, či môžeš, kedže nepíšeš nič o § skončenia PP.
3 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
Na tvojom mieste by som sa poradila s pravnikom. Hodinovu vypoved mozes dostat pri poruseni pracovnej discipliny a aj to musi ist o porusenie opakovane. Ak nejde o hodinovu vypoved, tak plynie vypovedna lehota. Otazne vsak je co si v tom strese podpisal.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tezaurus Pozri príspevok
Na tvojom mieste by som sa poradila s pravnikom. Hodinovu vypoved mozes dostat pri poruseni pracovnej discipliny a aj to musi ist o porusenie opakovane. Ak nejde o hodinovu vypoved, tak plynie vypovedna lehota. Otazne vsak je co si v tom strese podpisal.
Nedostal hodinovú výpoveď, ZP takú nepozná. Mal len 10 min. na podpísanie výpovede.
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
aky je teda nazov pre okamzitu vypoved za porusenie pracovnej discipliny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tezaurus Pozri príspevok
aky je teda nazov pre okamzitu vypoved za porusenie pracovnej discipliny?
On nepíše o okamžitom skončení PP:- § 68
Píše o výpovedi, ale najlepšie bude, ak doplní presnú formuláciu, lebo z jeho príspevkov to nie je vôbec jasné.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Tweety Pozri príspevok
Nedostal hodinovú výpoveď, ZP takú nepozná. Mal len 10 min. na podpísanie výpovede.
...hmmm a keby sem už konečne ráčil aj odcitovať zdôvodnenie a veci okolo, tak možno ani právnika nepotrebuje...

...mám silný pocit, že si nás niekto len tak naťahuje - učiteľ hádam vie, že nemáme vešteckú guľu a už hodinu tu od neho rôznymi spôsobmi žiadame, aby nám uviedol dôvod výpovede.....
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

Keďže je vo funkcií riaditeľ 2 týždne, mohol napísať zle formulovanú, respektíve odôvodnenú výpoveď? neuviedol ani čas VD, môže sa takáto výpoveď spochybniť? nadobudnúť neplatnosť? Ale prečo mi kázal ísť hneď v pondelok na úrad práce? Musel vedieť o existencií začatia plynutia VD, alebo sekretárka, a teda, keby som nebol PN, a on mi povedal, že od pondelka už nemám prísť do práce, mal som ísť pred začatím VD na ten úrad práce? A čo teraz, skončím PN v septembri pred začatím VD od 1.10., čo počas týchto dní, keď nemám ísť do práce??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

litika Pozri príspevok
Keďže je vo funkcií riaditeľ 2 týždne, mohol napísať zle formulovanú, respektíve odôvodnenú výpoveď? neuviedol ani čas VD, môže sa takáto výpoveď spochybniť? nadobudnúť neplatnosť? Ale prečo mi kázal ísť hneď v pondelok na úrad práce? Musel vedieť o existencií začatia plynutia VD, alebo sekretárka, a teda, keby som nebol PN, a on mi povedal, že od pondelka už nemám prísť do práce, mal som ísť pred začatím VD na ten úrad práce? A čo teraz, skončím PN v septembri pred začatím VD od 1.10., čo počas týchto dní, keď nemám ísť do práce??
Ešte si stále neujasnil, ako je formulovaný dokument, či je tam výpoveď podľa§..., alebo okamžité skončenie PP, ako som už písala. Toto si musíme, resp. ty musíš ujasniť.
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

Dňa ... 2004 mi bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, na základe tejto som mal začať študovať do určitej doby a stále študujem, nebolo prerušené štúdium, ale výnimka vraj platila len do júna 2010. Na základe toho ...citujem...Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012. Výpoveď osobne prevzatá na pracovisku zamestnancom: ...september 2012 (ten istý deň)...
To bol piatok, ak som on pondelka PN posunie mi to začiatok plynutia VD?
Nateraz ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

litika Pozri príspevok
Dňa ... 2004 mi bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, na základe tejto som mal začať študovať do určitej doby a stále študujem, nebolo prerušené štúdium, ale výnimka vraj platila len do júna 2010. Na základe toho ...citujem...Vám dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...september 2012. Výpoveď osobne prevzatá na pracovisku zamestnancom: ...september 2012 (ten istý deň)...
To bol piatok, ak som on pondelka PN posunie mi to začiatok plynutia VD?
Nateraz ďakujem.
Takže ide o výpoveď s výpovednou dobou. Ten § mi tam stále chýba.
Ale pozri sem:
§64ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

VD začne plynuť 1.10., mala by končiť 31.12., ak budem PN do konca februára, končí mi VD vtedy a aj prac. pomer. Výpoveď je postavená na tom, že nespĺňam kvalifikačné predpoklady, nemám ukončené Mgr. stupeň, čo ak začiatkom februára urobím poslednú štátnicu počas ochrannej doby, môže sa tým napadnúť dôvod výpovede a tým sa anulovať, stáť bezdôvodnou, alebo takéto dodatočné splnenie kvalifikácie počas VD je nemožné? Ďakujem.
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

Čo sa rozumie pod ...ochranná doba...je to PN, určite!..., čo ak preruším PN s nadväznosťou na OČR pre deti medzi PNkami, je viazaná ochranná doba vo VD aj počas OČR??? veď držať tak dlho PN je tiež "umenie"
kým sa má to netýkalo, bol to pre mňa iný svet, ste zamestnaný a behom 10 min.zúfalý...(ako zamestnanec)
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Este stale nie je jasny ten paragraf, zamestnavatel ti moze dat vypoved len zo zakonom definovanych dovodov.
Takze tazko povedat, ci je takato vypoved napadnutelna, platna a pod.
0 0
litika litika

litika je offline (nepripojený) litika

PRACOVNÁ ZMLUVA uzatvorená v roku 2000....
Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002... (je platná výpoveď ak je jej VEC: Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002, na deň udelenia výnimky, hoci prac. zmluva je uzatvorená ...2000??? a do prac. zmluvy z roku 2000 bola dopísaná len podmienka toho dňa ...2002...S podmienkou, že ukončíte vysokoškolské štúdium. V prípade nesplnenia tejto podmienky bude s Vami rozviazaný pracovný pomer k 31.7. príslušného školského roku, v ktorom štúdium prerušíte ( lenže ja stále študujem, a výpoveď je daná v septembri)
citujem z výpovede......dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010. ( a tento zákon nemá §30, ale 553 ho má, ten sa už ináč volá, nemalo to byť koretnejšie uvedené...)
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z..........dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...2012
načo mi je prapier o pracovnej zmluve z roku 2000, keď vo výpovedi je to viazané na rok 2002? môže udelenie výnimky znehodnotiť predchádzajúcu zmluvu, hoci nebola upravená, len dopísaná daná podmienka, ktorá ani neudáva do kedy mám doštudovať...len študovať???
Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, ale bol neľudský, na iných školách učia s Bc. a dorábajú si Mgr. titul pre udržanie zamestnania
Ak má výpoveď nedostačujúce odôvodnenie, zle formulovaný §, alebo nedrží sa faktov z prac. zmluvy, mohla by byť spochybnená??? môžem dostať na základe tohto tzv. hodinovú výpoveď?
Prečo daný dokument nepojednáva o VD, alebo o odstupnom???
Nemalo by to byť tiež jeho obsahom??? ĎAKUJEM
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

litika Pozri príspevok
PRACOVNÁ ZMLUVA uzatvorená v roku 2000....
Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002... (je platná výpoveď ak je jej VEC: Výpoveď pracovnej zmluvy zo dňa ...2002, na deň udelenia výnimky, hoci prac. zmluva je uzatvorená ...2000??? a do prac. zmluvy z roku 2000 bola dopísaná len podmienka toho dňa ...2002...S podmienkou, že ukončíte vysokoškolské štúdium. V prípade nesplnenia tejto podmienky bude s Vami rozviazaný pracovný pomer k 31.7. príslušného školského roku, v ktorom štúdium prerušíte ( lenže ja stále študujem, a výpoveď je daná v septembri)
citujem z výpovede......dňa...2002 Vám bola udelená výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, ktorá platila podľa zákona č. 552/2003 Z.z. §30, ods.2 o výkone práce vo verejnom záujme do 30. júna 2010. ( a tento zákon nemá §30, ale 553 ho má, ten sa už ináč volá, nemalo to byť koretnejšie uvedené...)
.... na základe toho podľa §6, zákona 317/2009 Z.z..........dávame výpoveď z pracovného pomeru dňom ...2012
načo mi je prapier o pracovnej zmluve z roku 2000, keď vo výpovedi je to viazané na rok 2002? môže udelenie výnimky znehodnotiť predchádzajúcu zmluvu, hoci nebola upravená, len dopísaná daná podmienka, ktorá ani neudáva do kedy mám doštudovať...len študovať???
Zámestnávateľ mal zákonný dôvod, ale bol neľudský, na iných školách učia s Bc. a dorábajú si Mgr. titul pre udržanie zamestnania
Ak má výpoveď nedostačujúce odôvodnenie, zle formulovaný §, alebo nedrží sa faktov z prac. zmluvy, mohla by byť spochybnená??? môžem dostať na základe tohto tzv. hodinovú výpoveď?
Prečo daný dokument nepojednáva o VD, alebo o odstupnom???
Nemalo by to byť tiež jeho obsahom??? ĎAKUJEM
skús presne opísať výpoveď, bez Tvojich komentov. Naozaj nemienim lúštiť, čo tam je napísané a čo je Tvoja úvaha....

ako zamestnávateľ by som minimálne pochybovala o Tvojej vôli a schopnostiach si vzdelanie dokončiť - 10 rokov je dosť dlhá doba....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať