Zavrieť

Porady

zákerné bremeno..:-((

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac
Dobry den,prosím vás o radu som majitelom dvojdomu kde je zriadene vecné bremeno,ktoré obýva výlučne jeden z týchto domov.má aj právo uzívania dvoru atd..ide o to,ze ak já ako majitel nehnutelnosti chcem urobiť neakú opravu,alebo zmenu (napr. vymeniť dlazbu) ,toto bremeno ma pri tom komanduje,a aj fyzicky mi v to bráni. to skor ja sa citim ako keby som bola bremeno a músím skákať ako sa píska. argumentuje to tým,ze "má právo uzívania" ja ale s uzívaním nemám ziaden problém. myslím si ze ak ja som vlastník a mám bremeno,mozem si snád robiť s nehnutelnostou čo chcem (myslím zmeny,opravy,úpravy...) okrem toho nezamyká za sebou bránu ked niekam odchádza (naschvál)..netreba mi tu kopírovať vynatky zákonnika § 151n až 151p, to uz dané bremeno velakrát čitalo a velkolepo to ignoruje má vlastné pravidlá,a ako som uz spomýnala vyhráza sa mi a aj napáda...čo teda mám robiť??? nechcem nič iné iba sa ako majitel aj citiť..nechcem nikoho obmedzovať v tom na čo má právo,a ani to nerobím. obmedzovaná som ja .
Usporiadat
nokia007 nokia007

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac
chcem sa ešte opýtať na jednu vec, nehnutelnosť nám daroval otec ked sme boli ešte malý,takze tam bola aj zákonna zástupkyna maloletých,na darovaciej zmluve si otec zriadil vecné bremeno pre seba (iba pre seba) po piatich rokoch táto zástupkina si bez jeho vedomia a suhlasu zriadila vecné bremeno aj na seba. je mozné neakým sposobom aby obdarovaný (dospelí) toto bremeno zrušili???? (darca uz nezije)

Dakujem
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

nokia007 Pozri príspevok
chcem sa ešte opýtať na jednu vec, nehnutelnosť nám daroval otec ked sme boli ešte malý,takze tam bola aj zákonna zástupkyna maloletých,na darovaciej zmluve si otec zriadil vecné bremeno pre seba (iba pre seba) po piatich rokoch táto zástupkina si bez jeho vedomia a suhlasu zriadila vecné bremeno aj na seba. je mozné neakým sposobom aby obdarovaný (dospelí) toto bremeno zrušili???? (darca uz nezije)

Dakujem
Suhlas darcu nebol potrebny, ale zmluva s obdarovanym? Ale zial nepises podstatne info : obdarovany v case zriadenia toho, v poradi druheho, vecneho bremena - maloleti alebo plnoleti? Ak maloleti, bol suhlas s udu k uzavretiu takejt zmluvy? Kto maloletych zastupoval?
1 0
nokia007 nokia007

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac
svetlik Pozri príspevok
Suhlas darcu nebol potrebny, ale zmluva s obdarovanym? Ale zial nepises podstatne info : obdarovany v case zriadenia toho, v poradi druheho, vecneho bremena - maloleti alebo plnoleti? Ak maloleti, bol suhlas s udu k uzavretiu takejt zmluvy? Kto maloletych zastupoval?

no darca to daroval nám ked sme boli ešte malí,takze bola naša zák.zástupkina a v tom čase si aj zriadila ona sama to bremeno. takze ja viem,ze vtedy kedze bola zástupkina maloletych obdarovaných to mohla zriadiť,chcem ale vedieť či títo obdarovaný (teraz ako plnoletý) toto bremeno mozu neako napadnúť,kedze to kvázi jak keby urobila v našom mene?
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

nokia007 Pozri príspevok
no darca to daroval nám ked sme boli ešte malí,takze bola naša zák.zástupkina a v tom čase si aj zriadila ona sama to bremeno. takze ja viem,ze vtedy kedze bola zástupkina maloletych obdarovaných to mohla zriadiť,chcem ale vedieť či títo obdarovaný (teraz ako plnoletý) toto bremeno mozu neako napadnúť,kedze to kvázi jak keby urobila v našom mene?
Ale potom ona nemohla byt v tej casti zmluvy, ktorou sa zriadilo bremeno v jej prospech, zmluvnou stranou. Teda, nemohla konat ako zastupca toho kto zriaduje vecne bremeno (maloleti obdarovani) a sucasne byt opravnenym z toho vecneho bremena. A okrem toho, zriadenie vecneho bremena v jej prospech mal byt len so suhlasom sudu, nejde o bezny ukon pri zastupovani maloletych.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

nokia007 Pozri príspevok
vchody do domov su samostatné no dvor rozdeliť nejde! proste sa to nedá...energie su zavedené spolocne,od platenia energii oslobodená neni.
Vidím, že so založila novú tému o energiách.
Energie sa merajú z rozvodov iba na jednom mieste predpokladám vo vašej časti dvojdomu.
Prečo si neoddelíte rozvody?
Dajte urobiť elektromer, vodomer pre druhú časť dvojdomu, ktorý nepoužívate.
Ak nie je oslobodená od platenia energií.
Projektant to nejako nezvládol, ak ide o dvojdom, dá sa v budúcnosti predpokladať, že pri dvoch samostatných jednotkách, sa môže jedna časť aj odpredať. To je klasický symetrický dvojdom?
Kotol na kúrenie máte jeden spoločný, predpokladám.
Technicky sa dá vyriešiť všetko. Za zainvestovanie by to stálo vo vašom prípade.
Ste majitelia. Skonzultujte s elektrárňami, vodárňami. Čo s plynom ..., oddeliť. Hoci aj kotol na pevné palivo?
Aj tak sa vám to v budúcnosti pravdepodobne zíde.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať