Zavrieť

Porady

Dohodár dôchodca - ukoncenie dohody z disciplinarnych dovodov

Ahojte potrebujem sa poradiť ohľadne ťahaníc s dohodárom, ktorého som vyhodil. Budem stručný:

Novo nainštalovaný kamerový systém odhalil v priebehu pár dni kedy mal smenu, neochotu obsluhovať zákazníkov, zavádzanie, posielanie ku konkurencii a evidentne klamanie o nedostupnosti tovaru aj napriek tomu, ze z jeho predaja ma k zakladu + 10% proviziu z obratu, nedodržiavanie prac. doby, neprítomnosť na pracovisku.

Napriek tomu som sa snažil ukončiť dohodu normálne, aj s potvrdením, že som prebral prevádzku v poriadku, že sedí tržba a prac. odovzdal kľúče od prevádzky, a.p. Samozrejme na základe nereálnych požiadaviek dohodára, ako okamžité vyplatenie mzdy (celé sa to udialo na začiatku vikendu), inak neodovzdá kľúče a.p. to eskalovalo do vyhodenia z prevádzky bez podpísania akýchkoľvek papierov z oboch strán. Dohodár bol samozrejme prihlásený platili sa z jeho príjmu dane a poistka.
Po dni prislo od neho ospravedlnenie za správanie v afekte a samozrejme aj plejáda vyhrážok kam všade pošle oznámenia v prípade nevyplatenie jeho "poctivo zarobených peňazí".

Poradte prosím ako by ste postupovali, keďže ukončenie dohody sa má ohlásiť 15 dní vopred, som v tom, že mu mám právo nevyplatiť každú hodinu, ktorú nedošiel načas, alebo nebol na pracovisku...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dohodár dôchodca - ukoncenie dohody z disciplinarnych dovodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.