Zavrieť

Porady

nedoplatky za byt

dobry den, v auguste nam skoncil podnajom v 4iz byte kde sme vzdy byvali min 6 osob a kazdy platil 220eur mesacne, co je dokopy 1320 eur.
byt je pisany na SK agenturu, takze sme to platili jej po dobu 10mesiacov.
teraz prisiel majitel tej ag. a ziada od nas uhradit nedoplatky za energiu vo vyske 1222,34eur, s tym, ze neni hajzel a polovicu nedoplatku uhradi on.
podla faktury je jasne ze za celych tych 10 mesiacov zaplatil za energiu 240eur, co je 24eur na mesiac!!!
nesuhlasime s tym samozrejme, pretoze pri sume 1320eur mesacne za 4iz byt, si myslime ze nema pravo este nieco ziadat od nas.
Takisto nam nechcel povedat kolko on platil majitelke bytu, ani nic ine, len kolko mame doplatit.
a este nam do oci povedal ze to, kolko on zarobil na tom byte je len jeho sikovnost.
poradte prosim co mame robit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ja by som to tiež nezaplatila. Keďže v nájomnej zmluve nie je jasne napísané, čo znamená zvýšená spotreba, zmluva je v tej časti neplatná. Platí, že platby za energie sú v nájomnom. Podľa môjho názoru ide o špekulanta, ktorý ako profesionál zámerne zahmlieva obsah zmluvy, aby mohol vydierať. Je to aj v rozpore s dobrými mravmi.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ivana123123 Pozri príspevok
    dobry den, v auguste nam skoncil podnajom v 4iz byte kde sme vzdy byvali min 6 osob a kazdy platil 220eur mesacne, co je dokopy 1320 eur.
    byt je pisany na SK agenturu, takze sme to platili jej po dobu 10mesiacov.
    teraz prisiel majitel tej ag. a ziada od nas uhradit nedoplatky za energiu vo vyske 1222,34eur, s tym, ze neni hajzel a polovicu nedoplatku uhradi on.
    podla faktury je jasne ze za celych tych 10 mesiacov zaplatil za energiu 240eur, co je 24eur na mesiac!!!
    nesuhlasime s tym samozrejme, pretoze pri sume 1320eur mesacne za 4iz byt, si myslime ze nema pravo este nieco ziadat od nas.
    Takisto nam nechcel povedat kolko on platil majitelke bytu, ani nic ine, len kolko mame doplatit.
    a este nam do oci povedal ze to, kolko on zarobil na tom byte je len jeho sikovnost.
    poradte prosim co mame robit
    precitat si konecne zmluvu ktoru ste podpisali ... tam najdes odpovede na vsetky otazky a nejasnosti
    citujem - V najomnom su zahrnute poplatky za odber studenej a teplej vody, fond oprav, poplatky za spotrebu tepla a el. energie, pripadne ine poplatky spojene s uzivanim bytu.
    Pripadne nedoplatky spojene s pripadnym zvysenim spotreby energii po vyuctovani za sluzby spojene s najmom bude znasat prenajimatel. O tuto sumu sa potom navysi celkova suma zalohovych platieb za najom v dalsom zuctovacom obdobi, alebo v pripade skorsieho ukoncenia najmu, bude suma podla stavu vyuctovania nedoplatku uhradena najoímcom v hotovosti do 15 dni od vyuctovania do ruk prenajimatela.
    chcete povedat ze aj ked nas pekne ojebal tak s tym nic robit nemozeme??? my mame doklady o tom kolko sme platili aj teraz ten papier o tom kolko on platil za energie a aj tak s tym nepochodime???

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ivana123123 Pozri príspevok
    ... teraz prisiel majitel tej ag. a ziada od nas uhradit nedoplatky za energiu vo vyske 1222,34eur, s tym, ze neni hajzel a polovicu nedoplatku uhradi on....podla faktury je jasne ze za celych tych 10 mesiacov zaplatil za energiu 240eur, co je 24eur na mesiac!!! ...
    ...poradte prosim co mame robit
    Ivana123123 Pozri príspevok
    ... nedoplatky spojene s pripadnym zvysenim spotreby energii po vyuctovani za sluzby spojene s najmom bude znasat prenajimatel.... bude suma podla stavu vyuctovania nedoplatku uhradena najoímcom ...
    Môj názor - prijať, že majiteľ ag. uhradí polovicu nedoplatku a s ohľadom na znenie zmluvy zmieriť sa s tým, že druhú polovicu uhradíte Vy.
    Podľa toho, čo si napísala, zmluva hovorí o prípadnej zvýšenej spotrebe bez definovania, čo je normálna spotreba a čo už zvýšená. Je možné, že majiteľ ag. si to uvedomuje, keď mieni polovicu nedoplatku uhradiť, lebo záloha, ktorú na el. energiu platil, nezodpovedá normálnej spotrebe šiestimi ľuďmi. Zároveň ak to porovnám so spotrebou v byte u nás doma, celková úhrada za el. energiu (zálohy+nedoplatok) vo Vašom prípade zvýšenej spotrebe zodpovedá (spotreba je samozrejme ovplyvnená rôznymi faktormi, napríklad vybavením bytu príslušnými spotrebičmi, ich vekom a používaním, čo neviem porovnať).
    Naposledy upravil luja5 : 23.09.12 at 22:13 Dôvod: úprava
    bola som za kamaratkou- nemkou s tymi papiermi o nedoplatkoch a ta mi poradila aby sme v ziadnom pripade neplatili, ze v nemecku su iba dva druhy najomnych zmluv 1. v zmluve je urcene kolko platis a za co (pr. za byt 400, energie 200, voda 100), v tom pripade ked pride nedoplatok tak ho uhradit musime a 2. ze v zmluve je stanovena pevna suma ( nas pripad - 220 na osobu) a v tomto pripade od nas prenajimatel nema pravo ziadat peniaze.
    vysvetlila mi taktiez ze on odomna moze ziadat peniaze az ked nam predlozi VSETKY papiere a ak odmietne tak ze je tu nejaky urad co riesi takych ako je on.

    a este jedna vec - z papierov vycitala, ze nedoplatok je preto taky vysoky, lebo nas prenajimatel namiesto toho aby platil ten pausal za energie tak si pchal peniaze do svojho vrecka, cize preto bol taky ochotny zaplatit polovicu dlhu lebo by zaplatil len to co bol povinny normalne kazdy mesiac platit!!!
    ...fúúúj ...Ivana nehanbíš sa ???
    Šak tak škaredo ani ja nenadávam .......ja som totiž lepší .....
    prepac ale uz mam toho plne zuby, clovek tu robi jak *** a plati vsetko co ma, a potom za nim pride nejaky *** a ziada zaplatit to co ani on neplatil????

    ...fajn ....čísla súfiktívne ...takže keby bol paušál povedzme 300 € / mesiac a vy ( ako vravíš - minimálne 6 osôb ) by ste spotrebovali povedzme mesačne za 600 € a viac , tak aj to by mal znášať majiteľ ???
    No ďakujem pekne za takéto počty...
    - pocuvaj, doma mame 3podlazny dom a mesacne platime do 200 eur za plyn a este nam pride preplatok, tak mi nehovor ze keby ten pausal bol nastaveny na 6 ludi tak by prisli nedoplatky.
    ...a kámošku nemku nerieš ... nech si preštuduje slovenské zákony , vyhlášky ....a potom nech radí ....[/QUOTE]
    - a to sa v nemecku mame riadit SK zakonmi???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ivana123123 Pozri príspevok
    citujem -V najomnom su zahrnute poplatky za odber studenej a teplej vody, fond oprav, poplatky za spotrebu tepla a el. energie, pripadne ine poplatky spojene s uzivanim bytu.
    Ivana123123 Pozri príspevok
    chcete povedat ze aj ked nas pekne ojebal tak s tym nic robit nemozeme??? my mame doklady o tom kolko sme platili aj teraz ten papier o tom kolko on platil za energie a aj tak s tym nepochodime???
    ...fúúúj ...Ivana nehanbíš sa ???
    Šak tak škaredo ani ja nenadávam .......ja som totiž lepší .....
    Ivana123123 Pozri príspevok
    bola som za kamaratkou- nemkou s tymi papiermi o nedoplatkoch a ta mi poradila ....

    a este jedna vec - z papierov vycitala, ze nedoplatok je preto taky vysoky, lebo nas prenajimatel namiesto toho aby platil ten pausal za energie tak si pchal peniaze do svojho vrecka, cize preto bol taky ochotny zaplatit polovicu dlhu lebo by zaplatil len to co bol povinny normalne kazdy mesiac platit!!!
    ...fajn ....čísla súfiktívne ...takže keby bol paušál povedzme 300 € / mesiac a vy ( ako vravíš - minimálne 6 osôb ) by ste spotrebovali povedzme mesačne za 600 € a viac , tak aj to by mal znášať majiteľ ???
    No ďakujem pekne za takéto počty...

    ...a kámošku nemku nerieš ... nech si preštuduje slovenské zákony , vyhlášky ....a potom nech radí ....
    misoft Šak slušňak - používa (aj) * ale väčšinou .....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ivana123123 Pozri príspevok
    dobry den, v auguste nam skoncil podnajom v 4iz byte kde sme vzdy byvali min 6 osob a kazdy platil 220eur mesacne, co je dokopy 1320 eur.
    byt je pisany na SK agenturu, takze sme to platili jej po dobu 10mesiacov.
    teraz prisiel majitel tej ag. a ziada od nas uhradit nedoplatky za energiu vo vyske 1222,34eur, s tym, ze neni hajzel a polovicu nedoplatku uhradi on.
    podla faktury je jasne ze za celych tych 10 mesiacov zaplatil za energiu 240eur, co je 24eur na mesiac!!!
    nesuhlasime s tym samozrejme, pretoze pri sume 1320eur mesacne za 4iz byt, si myslime ze nema pravo este nieco ziadat od nas.
    Takisto nam nechcel povedat kolko on platil majitelke bytu, ani nic ine, len kolko mame doplatit.
    a este nam do oci povedal ze to, kolko on zarobil na tom byte je len jeho sikovnost.
    poradte prosim co mame robit
    Ivana123123 Pozri príspevok
    bola som za kamaratkou- nemkou s tymi papiermi o nedoplatkoch a ta mi poradila aby sme v ziadnom pripade neplatili, ze v nemecku su iba dva druhy najomnych zmluv 1. v zmluve je urcene kolko platis a za co (pr. za byt 400, energie 200, voda 100),
    buchač Pozri príspevok
    ...fúúúj ...Ivana nehanbíš sa ???
    Šak tak škaredo ani ja nenadávam .......ja som totiž lepší .....


    ...a kámošku nemku nerieš ... nech si preštuduje slovenské zákony , vyhlášky ....a potom nech radí ....
    [QUOTE=Ivana123123;2158373]
    - a to sa v nemecku mame riadit SK zakonmi???
    VIĎ prvý - základný príspevok ....ani slovka zmienky o Deuschlande .....nič , never , zero ...

    Takže to si máme všetci vycucať z prsta , že sa o Nemecko JEDNÁ....



    Poznámka :
    ...to slovíčko , citujem " ojebal " je slabý výraz na to , čo mi slina prináša na jazyk ......kua fix ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.