Zavrieť

Porady

Súdny spor o dom

Dobrý deň
V skratke kúpila som rodičovský RD od bývalej snúbenice môjho otca, ktorý predtým tento dom ,,predal,, jej. Nakoľko obaja mali na krku exekúcie, vyplatila som ich dlhy a hypotékou som dom odkúpila do svojho vlastníctva.Otec počase podľahol alkoholu a začal byť násilný, preto som ho pomocou polície dala vysťahovať. Odvtedy začal istý problém - otec napadol kúpno-predajnú zmluvu medzi ním a jeho bývalou snúbenicou súd sa ťahal cca 3 roky a konečne v júli tohoto roku sudkyňa definitívne uznala, že všetky zmluvy sú právoplatné a on nemá na nič nárok na toto súdne pojednávanie sa on NEDOSTAVIL a ani sa NEOSPRAVEDLNIL ŽE NEPRÍDE takže súdny spor prebehol bez neho s čím sudkyňa tento spor uzavrela.Nakoľko sa jedná o moju nehnuteľnosť ale ja niesom v právnom konaní tak mám zablokovaný list vlastníctva a s domom nemôžem hýbať...Po poslednom súde sa otec ODVOLAL a teraz sa znovu tento problém odročil..moja otázka znie to sa môže takto odvolávať do nekonečna?? predtým 2 roky na súdy nechodil a tiež sa len odvolával...na posledné pojednávanie sa nedostavil ani sa neospravedlnil s neprítomnosti .. nemal sa tým pádom súd už zrušiť?
Budem vďačná za akékoľvek postrehy, pretože už som s tohoto systému zúfalá ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Odvolať sa môže, je to jeho právo. Aký dopad bude mať toto odvolanie na dĺžku procesu, závisí od toho, či ho zastupuje niekto zbehlý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.