Zavrieť

Porady

začiatok lehoty reklamácie

Dobrý deň

Reklamoval som auto zakúpené v autobazáre. Od začiatku reklamácie ubehlo už 35 dní. Telefonický som sa snažil zistiť v akom štádiu je reklamácia ale vždy ma len odbili že na to majú 30 dní. Počas celého času mi ani raz nedali vedieť ako budú postupovať či je reklamácia uznaná alebo nieje len mi tvrdia že na to majú 30 dní a že mi poslali vyjadrenie poštou. Zaujíma hlavne dátum kedy im končí 30dňová lehota keď som im auto pristavil 17.8.2012 či už sa ráta aj tento deň. To by im končila lehota 15.92012 pretože august má 31 dní. Môžu si od tej doby odrátať sviatky? Neviem či to dobre rátam preto by som bol vďačný za každú odpoveď.

Rasťo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kedy bol spísaný reklamačný protokol? Od tej doby beží 30 dní - kalendárnych.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Odo dňa podania reklamácie. Stačí, aby v posledný deň tejto lehoty podali list na pošte. Ak koniec lehoty pripadol na víkend, mali čas ešte v pracovný
    pondelok.

    začiatok lehoty reklamácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.