Zavrieť

Porady

Hodinky z internetu - prípadné vrátenie

Ahoj, kvôli lepším cenám (výrazne) by som si chcela kúpiť hodinky z netu (konkrétne z http://www.dobrehodinky.sk ), ale neviem, ako by som to mala riešiť, keby sa mi v konečnom dôsledku trebárs nepáčili - veď je rozdiel fotka a reálny vzhľad na ruke, že.. Niekde som sa dočítala, že tovar z netu sa dá do týždňa vrátiť, ale bolo tam aj niečo o pôvodnom a neporušenom obale, a to pri hodinkách, ktoré si chcem vyskúšať, len ťažko zaručím... Ako to teda je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Niekde som sa dočítala, že tovar z netu sa dá do týždňa vrátiť, ale bolo tam aj niečo o pôvodnom a neporušenom obale, a to pri hodinkách, ktoré si chcem vyskúšať, len ťažko zaručím... Ako to teda je?
    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...ures&itemid=10
    MOŽNOSŤ ODSTÚPENIA OD ZMLUVY

    V zmysle ustanovenia § 12 zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. Toto právo máte aj v prípade, ak ste si tovar objednaný prostredníctvom internetu vyzdvihli osobne priamo u predajcu.
    O svojom práve na odstúpenie od zmluvy musíte byť predajcom poučení ešte pred uzavretím zmluvy.
    Ak vás predajca poučil o tomto práve dodatočne, plynie vám 7 - dňová lehota odo dňa dodatočného poučenia. Pokiaľ vás predávajúci o možnosti odstúpenia nepoučil vôbec, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.

    Hodinky z internetu - prípadné vrátenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.