Zavrieť

Porady

zjednodušená faktúra

Naša firma vykonáva servis elektrických zariadení. Na túto službu sa nevzťahuje povinnosť evidovat platby cez ERP, preto naši servisní technici vystavujú pri platbe v hotovosti u zákazníka "zjednodušený daň.doklad", kde rozpíšu ZD, DPH a sumu celkom. Zákazníkovi potom priloží montážny list s rozpisom práce a tento doklad si zaradíme do evidencie DPH.

Do akej výšky je možné prijať takúto platbu v hotovosti na základe tohto zjednodušeného dokladu aniž by sme museli vystavovať faktúry?

A ako to bude po novele od 1.1.2013 kedy zákon definuje nový pojem zjednodušená faktúra.
Čítala som novelu a nerozumiem zda tá výška može byť 100 EUR alebo 1000 EUR ?????

Nebol by problém vystavovať riadne faktúry, ale problém by bol v tom, že pokial prijme servisný technik platbu na základe faktúry, tak potom by táto úhrada už musela isť cez ERP a to by znamenalo kúpiť každému z desiatich servisných technikov zamestnaných v našej firme vlastnú kasu a to významne zvýši náklady firmy.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Do 100 EUR môže byť zjednodušený doklad bez ERP

    Do 1000 EUR môže byť zjednodušený doklad z ERP.

    Monka 7 je offline (nepripojený) Monka 7

    Monka 7
    Prosím veľmi prosím o radu....prišla mi faktúra od nášho dodávateľa aj s rozpisom dph, kde nemám uvedeného odberateľa, teda našu firmu len platba v hotovosti a k tomu mám doklad z ERP ako úhrada faktúry (teda žiaden rozpis dph)
    Prosím ide teda o zjednodušenú faktúru? môžem ju ja akceptovať, keď zákon je platný až od 01.01.2013? mám v tom trochu zmätok :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monka 7 Pozri príspevok
    Prosím veľmi prosím o radu....prišla mi faktúra od nášho dodávateľa aj s rozpisom dph, kde nemám uvedeného odberateľa, teda našu firmu len platba v hotovosti a k tomu mám doklad z ERP ako úhrada faktúry (teda žiaden rozpis dph)
    Prosím ide teda o zjednodušenú faktúru? môžem ju ja akceptovať, keď zákon je platný až od 01.01.2013? mám v tom trochu zmätok :-(
    Treba sa obrátiť na dodávateľa nech ju prepracuje.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Pri nákupe do 1000 Eur môžem zaplatiť len v hotovosti, t.j. nemôžem platiť bankovou kartou?

    zjednodušená faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.