Zavrieť

Porady

zrušenie darovacej zmluvy a výmena zámkov

Dobrý deň chcem sa informovať o zrušení darovacej zmluvy na rodinný dom. v apríli som sa po 16 rokoch rozviedla pre mamželov alkohol fyzické a psychické týranie - niekolkokrát som volala aj políciu - boli to priestupkové konania - až som sa odhodlala požiadať o rozvod. Bývame v mojom rodičovskom dome,ktorý sme dostali darovacou zmluvou najprv ja a potom som pol domu darovala manželovi kvôli úveru, ktorý sme si vtedy vybavili na prerábku. môžem teraz požiadať o zrušenie darovacej zmluvy kedže sa on previnil proti občianskemu spolunažívaniu viackrát a ešte jedna vec: ešte pred rozvodom odišiel - odsťahoval sa ale neustále nás chodí kontrolovať či sme doma a pod. môžem vymeniť zámky na dverách ked ešte nemáme vysporiadanie majetku. Síce máme úver ale on mi nan neprispieva platím ho zo svojho účtu a výživné na tri deti mi takisto nedáva na čas a ani v plnej výške. Preto prosím o radu ako dalej lebo právnici sú v dnešnej dobe drahí a ja hoci robím si ho nemôžem dovoliť.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak je spoluvlastníkom domu, tak má právo do neho vstupovať. Na základe uvedeného by mohol byť naplnený dôvod na vrátenie daru.

    jilly je offline (nepripojený) jilly

    mám 38 a troch krásnych synov ...viac jilly
    dakujem za radu takže to znamená, že pokial budem žiadať o vrátenie daru - domu - ten ako taký do BSM nepatrí -bol darovaný- takže sa vlastne zruší ako vlastník polovice a vtedy už nemá nárok don vojsť? dakujem

    zrušenie darovacej zmluvy a výmena zámkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.