Zavrieť

Porady

ako sa pripojím cez domácu sieť do priečinku ?

Dobrý deň

Vytvoril som domácu sieť cez wifi router (všetky počítače sú pripojené momentálne cez kábel, ale testoval som, ide to aj cez wi fi) a chcem zdieľať priečinky a súbory, no vypisuje mi, že systém nemôže získať prístup. Do verejného priečinka "users" sa dostanem hocikedy, môžem tam mazať aj kopírovať súbory z iného počítača, ale do ostatných priečinkov sa dostať neviem, pričom som zadal zdieľanie povolené, aj zápis...

Chcem požiadať o pomoc, kde môžem robiť chybu, lebo isto je to nejaká základná vec.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc
net.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Skus ist do Ovládací panel \ Sieť a Internet \ Centrum sietí
    Najprv skontroluj ci pripojena siet je Pracovna alebo Verejna (mala by byt Pracovna)
    Potom na laven strane okna klikni na Zmenit rozsirene nastavenie zdielania
    Vyber profil Domov alebo Praca a tam treba nastavit zdielanie suborov a tlaciarni, povolit verejne priecinky (tie asi mas), vypnut zdielanie chranene heslom.
    To na pocitaci ku ktoremu sa budes pripajat. Tiez zalezi ako mas spravenu siet, pouzivatelske konta a hesla. Optimalne je sa na pocitacoch prihlasovat menom a heslom, a na pocitaci na ktory chces mat pristup (teda to bude akoze server) vytvorit rovnake mena a hesla. A pre zdielane precinky treba potom povolit zdielanie pre jednotlivych pouzivatelov.

    ako sa pripojím cez domácu sieť do priečinku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.