Zavrieť

Porady

Ako sa BRÁNIŤ - voči agresívnemu psovi suseda ????

Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...

Ďakujeme

Usporiadat
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

[QUOTE=miroslav42;2153984]ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá


Nespamätá, určite je očkovaný a tým to pre majiteľa psa zvyčajne končí.Ty nie si povinný svoj pozemok oplotiť, majiteľ psa je povinný zabezpečiť, aby sa pes nemohol volne pohybovať. Podmienky chovu a držania psov musí v každej obci upravovať VZN. Mnohí starostovia sa zľakli a zrušili svoje VZN po žalobách na Ústavnom súde, ale aj zákon, ktorý je nadradený všeobecne-záväzným nariadeniam stanovuje ako priestupok činnosti suseda, ktorými ti bráni v riadnom a nerušenom užívaní tvojho majetku /rieši to polícia nie poriadková komisia obce/.
Ja viem slabá náplasť, ale ten pes nebude akceptovať teba, ale svojho pána.
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

[QUOTE=buchač;2152350]
Retuska Pozri príspevok
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...
Nie...kedze si taky zbehly v zakonoch..tak by si mal vediet ze zakon to formuluje inak a to tak,ako to napisal niekto dalej v komentoch,ze vymedzuje zakaz,teda nutnost aby bol pes priviazany a nie moznost kedy ho pustit
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

Miroslav,skus sa mu naozaj zaliskat,pes je inteligentny,ale len co zbada zradlo,vsetka zlost ho prejde bojis sa o rodinu co je pochopitelne,ved kto by sa nebal,ale pes to vyciti a tak sa bude chovat aj on.on mozno svoj strach prejavuje takto...nehovorim,ze sa mu mas hodit okolo krku,ale skus mu hodit piskotku stale ked pojdes okolo...to uz u sameho psa sa vytvori reflex,ze ked ta zbada prichadzat/odchadzat bude tu piskotku cakat...ale uz pribehne bez stekotu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Miroslav42, nejaké susedské spory môže riešiť aj obecný úrad (možno aj hluk, keďže pes veľa šteká) - aj na Porade sú o tom nejaké témy, skús pohľadať, možno tam nájdeš, v ako znení podať sťažnosť (?) - písomne a s dokladom o tom, že si ju podal (poštou, osobne), aj keď, ako píšeš, starosta ti nepomôže. Potom sa skús "vyhroziť" jednému aj druhému (susedovi aj starostovi), že ak tento problém nebudú riešiť (nielen to štekanie, ale voľné behanie susedovho psa na tvojom pozemku atď.), zavoláš si niektorú TV, noviny... potom ich zavolaj - už sa niektoré prípady vďaka nim vyriešili.
Sused hucká psa len na teba alebo aj na iných susedov? Behá si voľne po pozemku aj iných susedov alebo po ceste? Možno, keby sa vás sťažovalo viac, tak aj starosta by zmenil názor.

Doplním: neviem prečo, polovica ľudí, ktorí sem píšu, žiada od TEBA aby TY si niečo robil alebo zmenil, keď TY nikomu život nestrpčuješ. Za to, čo spraví pes, môže majiteľ, ale snáď nie ty máš "prevychovávať" cudzieho psa.

Otázka na odborníkov, ktorí sem píšu: Marek písal, že sused psa na neho HUCKÁ. To vážne stačí, aby mu Marek hodil klobásu alebo piškótu a pes razom prestane poslúchať svojho pána?
Naposledy upravil Llívia : 02.10.12 at 18:27
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=pmajap;2154039]
miroslav42 Pozri príspevok
NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám...
Jedna -dve mierené .........a je po probléme .......okamžite !!!!!!!!!!!!!!!.....( teda v mojom prípade , nie každý má kvér ...)

...a nech majiteľ a pán sused potom dokazuje to alebo onô ...
...zákon či §§§ sú pokrivené a bič plieska na všetky strany rovnako ...

Holt ...nutná obrana a krajná núdza sú krásne paragrafy aj na túto situáciu ...
...a pes je v takomto prípade považovaný nie za tvora živého , ale ako nástroj - zbraň .....
Kto si toto neuvedomuje ???
Tak je totálny pako , dement , idiot , debil ... X in 1 ....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pmajap
NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto. Pred vystúpením z autíčka zapnem kamerku,

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný.... namierim na psíka, susedko zavelí "Chyť ho!", pes letí na plot s vycerenou papuľou - ajajajajaj - susedko má smolu - záznam, že huckal psa proti ľuďom.


na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať spoločná poľovačka - pche predseda? Šak on raz dopredseduje - ale je tu aj niekto iný a niekedy má aj autá so zeleným pásom - čo takto predsedu a suseda trochu nimi ponaťahovať?

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá šrubovák psovi do oka, monterpákou po gebuli psovi na tvojom pozemku a na tvojej ruke - susedko bude mať čo vysvetľovať osobe v talári a nedoplatí sa za dotrhanú ruku.
S*ať na §§§ - keď nutná, tak nutná - nutne si musel psa umravniť - no nedal sa, tak skapal.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

vlado 33 Pozri príspevok
Skúsiť ešte natočiť majiteľa na mobil a potom keď bude dostatok dôkazov zavolať políciu a keď to nepomôže tak už fakt ostáva iba špekáčka s nastrihanou žiletkou. Mal som niekoľko a mám aj teraz psíka, ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ. Je to kruté že to píšem, poraďte iné riešenie. Nadávať do bastardov si môžeme aj potom.
otrávené jedlo a pod. nemusia nič vyriešiť, resp. "vyriešia" tohto psa... a sused si zaobstará ďalšieho, s ktorým bude robiť to isté. A problém bude trvať ďalej.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stále čakám na vyjadrenie odborníkov
Llívia Pozri príspevok
...Otázka na odborníkov, ktorí sem píšu: Marek písal, že sused psa na neho HUCKÁ. To vážne stačí, aby mu Marek hodil klobásu alebo piškótu a pes razom prestane poslúchať svojho pána?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ak je pes skutočne dobre vychovaný, tak od cudzieho si nezoberie ani klobásu, ani nič! Nie to, že by prestal počúvať svojho pána. Hovorím o psovi, nie o "gaučníkovi".
1 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

Už sa to rieši na priestupkovom - zadovážil som si nahrávku, kde sa preukazuje, že štal a huckal psa ešte aj na deti. Ešteže tu nahrávku privzali k prejednávanej veci. tak uvidím - či koterec presunie :/

Všetkým vám dík za názory a odpovede.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ešte do pozornosti:
http://www.dogpalace.sk/zakon-o-drzbe-psa/ -§7 ods,2, písm. b); ods.8 - len pre zrejmenie
Inak sa pes môže považovať za zbraň - a tam už nastupuje iná legislatíva - trestný zákon.
3 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

A takúto pomoc som potreboval hnedka na začiatku, ked som spomínal, že hucká a vyslovene štve poľovného psa ešte aj na deti.....
ja som to už niekde počul , že poľovný pes je považovaný ako "zbraň" - moja manželka už je z toho na nervy...a ja tiež.
HUCKAL A ŠTVAL chudáka psa...a ten ho počúval naslovo... :/ :/ :/
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

Neviem ako mám otvoriť tému - ktorú som už zadal....skopírujem to
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...

ZAUTOČIL UZ... - je to poľovná chodiaca ZBRAŇ
0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

na Priestupkovom sa nič nevyriešilo... údajne je pes v koteci, čo však pravda nie je !
Pohrýzol už ďalšieho suseda ( práve ked sme prejednávali priestupok).
Všetko - čo som podal...argumentoval...ukazoval na videozázname sa zmiatlo ako neopodstatnené.
Je to korupcia !!! a pohrýznutý sused sa svedčiť bojí ísť....čo robiť ???

Dík za pomoc :/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vyššie - nakoľko orgán samosprávy nekonal. A ak sa vyskytne v tvojom prípade ešte jeden takýto prípad a ty ho zdokumentuješ - smer PZ SR a trvať a nedať sa odbiť.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

miroslav42 Pozri príspevok
Neviem ako mám otvoriť tému - ktorú som už zadal....skopírujem to

Tvoju temu som spojila s povodnou, aby poradaci mali jasnejsie o co sa jedna...

V buducnosti staci oslovit moderatora a poziadat o otvorenie temy, sluzi na to oi. aj ten trojuholnicek-nahla , pod prispevkami, kde mozes napisat odkaz moderatorom.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Pozri príspevok
Vyššie - nakoľko orgán samosprávy nekonal. A ak sa vyskytne v tvojom prípade ešte jeden takýto prípad a ty ho zdokumentuješ - smer PZ SR a trvať a nedať sa odbiť.
Ako tento problém vyrieši polícia? Ak pohryzený nie je na PN-ke XY dní (asi 21???)í, ide o priestupok (za ktorý je smeišna pokuta), nie o trestný čin.
Naposledy upravil Llívia : 25.10.12 at 04:58
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

miroslav42 Pozri príspevok
na Priestupkovom sa nič nevyriešilo... údajne je pes v koteci, čo však pravda nie je !
Pohrýzol už ďalšieho suseda ( práve ked sme prejednávali priestupok).
Všetko - čo som podal...argumentoval...ukazoval na videozázname sa zmiatlo ako neopodstatnené.
Je to korupcia !!! a pohrýznutý sused sa svedčiť bojí ísť....čo robiť ???

Dík za pomoc :/
Je iný svedok, ktorý videl a dosvedčil by, že ten pes niekho pohrýzol? Keď pes niekoho pohryzie, je považovaný za nebezpečného a má to byť zapísané v evidencii psov. Ak to zodpovedná osoba nenahlási, dopúšťa sa priestupku - môžeš sa zase obrátiť na priestupkové. Keď obec (starosta) nemá záujem problém riešiť, skús sa obrátiť na niektorú TV - niekedy sa po ich reportážach veci pohli správnym smerom.

282/2002 Z.z. ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov

§ 2Vymedzenie pojmov
Na účely tohto zákona
b) nebezpečným psom je každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 5)
c) voľným pohybom psa je pohyb psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov; za voľný pohyb psa sa nepovažuje pohyb zvláštneho psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, ak je na základe výcviku ovládaný osobou, ktorá ho vedie.

§ 3 Evidencia psov
(3) Do evidencie sa zapisuje najmä
e) skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi,

§ 4 Vodenie psa
(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.
(2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.
(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
(4) Držiteľ psa a ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu osobe, ktorú pes pohrýzol; ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť osobe, ktorú pes pohrýzol, aj meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa. Súčasne je povinný skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 4) oznámiť obci, kde je pes evidovaný.
(5) Podrobnosti o vodení psa ustanoví obec všeobecne záväzným nariadením.

§ 7 Priestupky
c) umožní, aby psa viedla osoba, ktorá nespĺňa podmienky ustanovené v § 4 ods. 1 a 2,
d) neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane,
f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených.

(2) Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak
a) neohlási svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu a meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa osobe, ktorú pes pohrýzol,
b) nezabráni útoku psa na človeka alebo zviera alebo nezabráni inému spôsobu ich ohrozovania psom,
c) neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane,
3) Za priestupok podľa odseku 1 a odseku 2 písm. a) až c) možno uložiť pokutu do 165 eur a za priestupok podľa odseku 2 písm. d) až f) možno uložiť pokutu do 65 eur.
(4) Priestupky podľa tohto zákona prejednáva obec a v blokovom konaní obecná polícia a orgán Policajného zboru.


0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ako tento problém vyrieši polícia? Ak pohryzený nie je na PN-ke XY dní (asi 21???)í, ide o priestupok (za ktorý je smeišna pokuta), nie o trestný čin.
Nevyrieši polícia ???

...vyriešil by som ja ... raz - dva ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať