Zavrieť

Porady

zablokovana klavesnica na notebooku

Dobry den,
prosim o radu. Mam IBM Thinkpad T60. Od vcera mam problem s klavesnicou. Po restarte/zapnuti z hybernacie/normalnom zapnuti mi obcas (cca 50% vyskyt) nefunguje klavesnica. Nereaguje ani klaves CapsLock. Aby som mohla pisat, dam pocitac do rezimu standby (Fn+F4), zapnem a klavesnica opat funguje.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Skus len vytiahnut z NB baterku aj nabijacku (nech sa vyresetuje embedded controller). Potom zapoj notebook len pomocou sietoveho kabla, bez baterie (a vyskusaj ci pojde klavesnica v pohode). S baterkou ten controller komunikuje pomocou 2 kontaktov, je mozne ze su len spinave (skusil by som precistit kontakty alkoholom na vatovej tycke apod). Moze byt aj problem na zakl.doske notebooku (bud elektonicka zavada alebo studenak ktory mechanickym namahanim po vlozeni baterky straca kontakt), alebo moze byt problem v samotnej baterke, to by bolo nutne zistit experimentalne (skusit inu ktora v inom NB funguje, samozrejme len taku ktora je urcena pre ten typ NB).

    Pozn.: Ak su ovladace a operacny system v poriadku a nepomoze to co som napisal vyssie tak by som dany NT reklamoval, teda ak je este v zaruke.
    Naposledy upravil Niran : 25.09.12 at 07:45

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    zuzu252 Pozri príspevok
    Dakujem za radu, zresetovala som baterku a pomohlo! (aspon zatial)
    Ak by sa to opakovalo casto tak odporucam zakupit novu bateriu, som rad ze pomohlo.

    zablokovana klavesnica na notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.