Zavrieť

Porady

Študentka + TPP = vrátenie dane?

Dobrý deň,

pracujem na TPP, no zároveň študujem na VŠ dennou formou. Chcela by som a opýtať, či mám nárok na vrátenie daní z príjmu tak, ako keď som pracovala len brigádne, alebo sa ma to už netýka.

Resp. aké výhody môžu plynúť z toho, že som študentkou? Nejaké finančné úľavy?

Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Simona O Pozri príspevok
    Mám 550€ v hrubom, žiadne vyhlásenie som nepodpisovala. Pracujem od mája tohto roku, predtým som bola na úrade práce a na VŠ.

    Ďakujem za pomoc.
    Ak u zamestnávatela vyplníš a podpíšeš takéto tlačivo
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ijmov_2012.rtf

    uplatníš si mesačnú nezd.časť základu dane - budeš mať nižšiu daň a vyššiu výplatu.
    Inak tvoj postup bude úplne rovnaký ako pri práci na dohodu. Do 15.2.2013 požiadaš zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane, alebo do konca marca 2013 si sama podáš DP typu A. V jednom aj druhom prípade si uplatníš ročnú nezd.časť základu dane a vznikne ti preplatok na dani. Ak ti RZD bude robiť zamestnávatel, preplatok dostaneš skôr. Od DU až cca 10. mája 2013.
    Simona O Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Simona O Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracujem na TPP, no zároveň študujem na VŠ dennou formou. Chcela by som a opýtať, či mám nárok na vrátenie daní z príjmu tak, ako keď som pracovala len brigádne, alebo sa ma to už netýka.

    Resp. aké výhody môžu plynúť z toho, že som študentkou? Nejaké finančné úľavy?

    Ďakujem vopred za odpoveď.
    AKé úľavy? Máš nárok na to, čo aj ostatní. Ak podáš DP, alebo požiadaš zamestnávateľa o RZD, preddavky môžu byť vrátené, všetko záleží od príjmu za rok 2012.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zamestnávateľ ťa posudzuje ako každého iného......výhody oproti iným nemáš....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Simona O Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracujem na TPP, no zároveň študujem na VŠ dennou formou. Chcela by som a opýtať, či mám nárok na vrátenie daní z príjmu tak, ako keď som pracovala len brigádne, alebo sa ma to už netýka.

    Resp. aké výhody môžu plynúť z toho, že som študentkou? Nejaké finančné úľavy?

    Ďakujem vopred za odpoveď.
    Aká je mesačná výška príjmu ? Máš u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Odkedy trvá pracovný pomer, mala si v roku 2012 aj iné príjmy, napr. z dohody ?

    Simona O je offline (nepripojený) Simona O

    Simona O
    Mám 550€ v hrubom, žiadne vyhlásenie som nepodpisovala. Pracujem od mája tohto roku, predtým som bola na úrade práce a na VŠ.

    Ďakujem za pomoc.
    ivka70 Bola si sucasne na UP a na VS?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Simona O Pozri príspevok
    Mám 550€ v hrubom, žiadne vyhlásenie som nepodpisovala. Pracujem od mája tohto roku, predtým som bola na úrade práce a na VŠ.

    Ďakujem za pomoc.
    .. všetci daňovníci majú nárok na to - aby im bola vrátená daň, ktorú zaplatili "navyše" .. preto sa robí DP, resp RZD.
    Ale to vyhlásenie u zamestnávateľa podpíš - načo by si úverovala DU
    Simona O Ďakujem za pomoc.

    Študentka + TPP = vrátenie dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.