Zavrieť

Porady

Ake cerpadlo je vhodne na polievanie z 1000l nadoby s dazdovou vodou?

Polievate niekto vodou z dazdovej nadoby? Taka ta klasicka kubikova nadoba. Chcel by som cez veko ponorit cerpadlo a pripojit k tomu rozstrekovac na travnik.
Otazka je, ake cerpadlo pouzit a ake by malo mat parametre. Mate niekto s takymto niecim skusenosti? Na zvysok zahrady asi pouzijem kvapockovu zavlahu a voda bude vytekat samospadom.
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..on potrebuje toto.., ja ho mám doma.. 2 roky....

AL-KO JET 601 INOX

Značka: AL-KO
AL-KO JET 601 INOX

Záhradné elektrické povrchové čerpadlo. Model INOX s hlavou z nehrdzavejúcej ocele. viac
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa 03. 10. u vás
Bežná cena: 79,90 €
Ušetríte: 8 € (10 %)
Cena dnes: 71,90 € vrátane RP a DPH
bez DPH: 59,92 €





Kúpiť neskôr




Hodnotenie majiteľov: 4.5Hodnotilo 9 majiteľov

Odporúčame dokúpiť všetko na sklade








Popis produktu

  • Príkon: 600 W
  • Max. dopravná výška: 35 m / 3,8 bar
  • Max. dopravené množstvo: 3100 l/h
  • Max. sacia výška: 9 m
  • Hnacie ústrojenstvo čerpadla: 1stupňové
  • Sacie – výtlačené vetvy: 1 "
  • Hmotnosť cca: 6,2 kg
  • Keramické axiálne tesnenie so zvlášť dlhou životnosťou.
  • Mosadzná vložka skrutkového uzáveru pre trvalé a tesné spojenie.
  • Gumové nástavce nožičiek pre prevádzku bez vibrácií.
  • Prednosťou čerpadla je vysoký tlak a dopravné množstvo vody pri dobrom pomere výkon/cena.
  • Vyspelá konštrukcia zaručuje spoľahlivé použitie a tichý chod bez údržby.
  • Na zavlažovanie a polievanie trávnika i záhonov, pre zvýšenie tlaku v zavlažovacích systémoch alebo záhradných sprchách, k prečerpaniu vody z vodovodu, dažďovej vody a vody do bazénu.
  • V spojení s hydrokontrolou a vďaka vysokému výkonu na sanie a výtlaku, fungujú aj ako automatické vodárne pre zásobovanie domácností úžitkovou vodou.

0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Ja som kúpil ponorné čerpadlo ALKO že budem ním polievať trávu okolo bazéna samozrejme použijem vodu z bazéna. Prietok 5800 l a.t.ď. Keď som ho zredukoval a
pripojil 1/2 " hadicu tak to na moje prekvapenie to len šťalo. Sused kúpil Gardena čerpadlo nie ponorné dali sme na sanie filter a spätnú klapku a nič, nevládalo otvoriť ani tú klapku.Ďalši sused má Francúzke, po dvoch rokoch odišlo tesnenie muselo ísť do servisu. Ja už 25 rokov používam na polievanie darlingové čerpadlo jednostupňové, sem tam za dva roky spravím údržbu cca 5€.Ale tlak je v pohode a výkone nehovorím, hĺbka studne 5m bazén 5000l za dve hodiny.Možno že som trochu odbočil od témy keď áno pepáčte.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

vlado 33 Pozri príspevok
Ja už 25 rokov používam na polievanie darlingové čerpadlo jednostupňové, sem tam za dva roky spravím údržbu cca 5€.
Osvedcena klasika. Co som sa v nich lojovych snur navymienal...
Ano, v retazci daju akciu a predavaju ponorky za 30 eur a ludia si myslia, ze to bude mat parametre a zivotnost...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Presne také mám http://www.youtube.com/watch?feature...&v=CqWJeh_L0gU na bazoši sa dajú zohnať ojazdené za pár šupov a po malej renovácii pojdu ďalších 25 rokov.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

elefko Pozri príspevok
Polievate niekto vodou z dazdovej nadoby? Taka ta klasicka kubikova nadoba. Chcel by som cez veko ponorit cerpadlo a pripojit k tomu rozstrekovac na travnik.
Otazka je, ake cerpadlo pouzit a ake by malo mat parametre. Mate niekto s takymto niecim skusenosti? Na zvysok zahrady asi pouzijem kvapockovu zavlahu a voda bude vytekat samospadom.
Elefko, ja len aby si nebol sklamaný. 1000l nie je žiadne terno. Na seriózne zavlažovanie trávnika a záhrady je to úboho málo. Snáď vhodné len na to, aby vo veľkých horúčavách nevyschol úplne. Vodu navyše potrebuješ just práve vtedy, keď je dlho sucho a nádoba už zíva prázdnotou.
Na ostavbe.sk je skvelý popis "Ako som robil závlahy"
0 0
elefko elefko

elefko je offline (nepripojený) elefko

Viem, ze 1000l nie je ziadne terno, ale nebudem to vylievat, ked to uz tecie zo strechy. Mam tie nadoby dve. Naplnim ich zo 120m2 strechy dost rychlo a stali ma 90,-eur obe. Studna u nas by bola komplikovana a urcite nie lacna. A kedze travnik ma 100m2, tak by sa urcite neoplatila. Viem polievat aj vodou z vodovodu a vyslo by ma to lacnejsie. Stromy viem poliat z tych dazdovych nadob samospadom, jednoducho otvorim ventil a tecie, ale chcel som skusit pouzit cerpadlo a rozprasovac na travnik. Ten momentalne napajam vodou z vodovodu, dnes som meral parametre:
mam tam tlak redukovany na 3bary a pri 1/2colovej hadici mi ten rozprasovac pretlaci zhruba 9litrov za minutu.
To znamena, ze nepotrebujem cerpadlo, ktore mi da velky prietok, skor zvladne vyrobit ten tlak. Zatial co som pozeral, tak kalove nikdy nedaju vacsi vystupny tlak ako 1bar. Tlakove ale vacsinou maju obrovske prietoky (asi tak 10x to co pouzivam teraz) - to sa mi zda dost vela. Tak neviem, ci vobec existuje lacne riesenie na to aby som tu vodu z nadrzi pouzival na poliatie travnika.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Tie parametre by splnil Extol Craft 300W, a hadice by rozhodne netrhal...
Ale zase tá kvalita... Neviem, či chceš experimentovať, je to za cca 50 eur.
0 0
apaopic apaopic

apaopic je offline (nepripojený) apaopic

aj ja nad takym niecim uvazujem chcem to napojit do sklenika na kvapkovu zavlahu a rozmyslam kupit za par supov vrtackove cerpadielko a pripojit ho na stary motor z pracky co myslite slo by to?
0 0
elefko elefko

elefko je offline (nepripojený) elefko

Tak nakoniec som kupil ten extool craft. Funguje to dobre, akurat som prekvapeny hroznym hlukom. Druha nevyhoda je, ze zrejme nepojde nadrz vytiahnut az do dna, kedze nasavanie je tusim navrchu. Ale postrekovat to bez problemov utiahne.

Vacsi problem je v tom, ze kedze nadoby su vyssie ako teren, po vypnuti cerpadla voda dalej tecie - ako pri stahovani vina. Tym padom budem mat problem zapinat a vypinat cerpadlo len zapnutim vypinaca. Existuje nejaky ventil, ktory by som tam namontoval a pri slabom tlaku sa to jednoducho zavrelo?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Neviem, iba tak strelím od pásu. Nešlo by tam použiť el. ventil zo starej práčky, ten by sa vypnutím motora tiež zatvoril. Ale asi by nevyhovoval prietokom.
0 0
Slavka1307 Slavka1307

Slavka1307 je offline (nepripojený) Slavka1307

Dobrý deň. Vidím, že táto diskusia je staršia, ale dúfam, že to nebude vadiť, ak sa opýtam aj tu. Som žena a nemám technické vzdelanie. Ale potrebujem:
Máme 1000 l nádrž na vodu čo je v tej kovovej konštrukcii, s otvorom hore, kde voda tečie zo žlebu a na boku naspodu je otvor-ventil, ktorým vodu vypúšťame.
Nádrž je veľmi ďaleko od záhrady - poľa, kde mama pestuje zeleninu a nie je možné ju premiestniť. Potrebujem radu s presným názvom, čo kúpiť, aby sme vodu nemuseli prenášať vo vedrách každý deń keď chceme polievať, ale dali tam kdesi čerpadlo do vnútra tej nádrže a pomocou hadíc by to polievalo záhradu. Je to do mierneho kopca ešte k tomu. V nádrži keď je plná, vynášame vodu do sudov, ale aj to vo vedrách, teda by som chcela potom zas čerpadlo do suda a tak hadicou polievať. Len najprv tú vodu musím dostať z tej nádrže do tých sudov v záhrade, ktoré však nemôžu byť tiež pri poli ale sú tiež ďalej.
Mama je už staršia a teda musím niečo vymyslieť,keď chce v záhrade niečo pestovať. Ďakujem za rady.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keďže výpustný otvor na tej nádrži ne dole, je tam určitý tlak vody. Neviem, či tá nádrž je v konštrukcii a výpust je na úrovni zeme, alebo je to vyššie (vtedy by sa dal uplatniť samospád - tlak by na malú vzdialenosť bol dostatočný) - vtedy potrebuješ prietokové čerpadlo. Ďalej ide o zdroj napájania - buď na batériu, solárnu energiu, alebo elektrickú sieť. Vtedy hľadať buď 12V čerpadlo, pri el. sieti na 230V. Treba si aj premyslieť, aký je potrebný prietok a tlak vody.
Nebudem uvádzať konkrétne - treba si vybrať - len ako príklad uvediem e-shop https://ecoprodukt.sk/c/vsetko-solar...cerpadla-2759?
Ale určite sa nájde i na iných e-shopoch, v kamenných obchodoch to vhodné. Len treba si ujasniť potrebné parametre a podľa toho hľadať.
0 0
Slavka1307 Slavka1307

Slavka1307 je offline (nepripojený) Slavka1307

Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak ju poriadne upevníš a hadica je dosť pevná - nič nevytrhne - veď i vo vodovode je tlak vody a predsa ventil nevytrhne.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
sinice na vnútornej stene nádrže chceš ako riešiť?
0 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra,


je to dost tlak, ked otvaram ventil ... Dakujem.
Tlak v otvorenej nádobe je smiešny = 0,1 atmosféry / 1 meter výšky.
Najlepšie by bolo čerpadlom dostať vodu na kopček - do sudov a z nich vypúšťať samospádom - kvapôčková, podmokom = nemusíš byť pri polievaní.
čerpadlo má parametre : množstvo a tlak
na kubík vody ti množstvo stačí okolo 100 l/ min
tlak, prevýšenie 1 atm/ 10 metrov výšky , , + cca 1/2 atm / 100 m dĺžky
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
sinice na vnútornej stene nádrže chceš ako riešiť?
Tie riešiť nemusí. Voda sa tam bude obmieňať - vyčerpá sa stará, musí dotiecť nová - navyše dažďová. Mali sme záhradku 35 rokov - 2x200L sudy, vyvýšené 1,5m nad terénom - používalo sa čerpadlo na polievanie a NIKDY tam sinice neboli.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
sinice na vnútornej stene nádrže chceš ako riešiť?
Tie riešiť nemusí. Voda sa tam bude obmieňať - vyčerpá sa stará, musí dotiecť nová - navyše dažďová. Mali sme záhradku 35 rokov - 2x200L sudy, vyvýšené 1,5m nad terénom - používalo sa čerpadlo na polievanie a NIKDY tam sinice neboli.
a tie sudy boli priesvitné? Asi ste mali inú vodu v tých časoch. lebo ja mám 4 kusy tisíc litrové nádrže a viem o tom svoje. dokonca aj majitelia akvárií ti niečo povedia a to je čisté sklo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
pavol54
Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
sinice na vnútornej stene nádrže chceš ako riešiť?
Tie riešiť nemusí. Voda sa tam bude obmieňať - vyčerpá sa stará, musí dotiecť nová - navyše dažďová. Mali sme záhradku 35 rokov - 2x200L sudy, vyvýšené 1,5m nad terénom - používalo sa čerpadlo na polievanie a NIKDY tam sinice neboli.
a tie sudy boli priesvitné? Asi ste mali inú vodu v tých časoch. lebo ja mám 4 kusy tisíc litrové nádrže a viem o tom svoje. dokonca aj majitelia akvárií ti niečo povedia a to je čisté sklo.
Plecháče! Vždy sa z nich polievalo, pri daždi sa naplnili. Teda nikdy tam nebola voda dlho, aby sa sinice rozmnožili. Mali sme i studňu (bolo to pri rieke, takže voda nebola hlboko), keď málo napršalo, tak sa doťahalo zo studne. Ale primárne sa používala voda zo sudov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
pavol54
Slavka1307
Vypustny ventil, je iba tak od zeme, aby sa tam vmestilo polozit vedro. Nadrz je na palete a podlozena kamenmi.
To znamena, ze je moznost napojit na ten vypustny ventil hadicu a tu dat na to prietokove cerpadlo a odtial hadica do zahrady a do sudov ?
Nevytrhni mi tu hadicu z ventilu, ked pustim vodu z nadrze, ked napustam vedra, je to dost tlak, ked otvaram ventil ...
Dakujem.
sinice na vnútornej stene nádrže chceš ako riešiť?
Tie riešiť nemusí. Voda sa tam bude obmieňať - vyčerpá sa stará, musí dotiecť nová - navyše dažďová. Mali sme záhradku 35 rokov - 2x200L sudy, vyvýšené 1,5m nad terénom - používalo sa čerpadlo na polievanie a NIKDY tam sinice neboli.
a tie sudy boli priesvitné? Asi ste mali inú vodu v tých časoch. lebo ja mám 4 kusy tisíc litrové nádrže a viem o tom svoje. dokonca aj majitelia akvárií ti niečo povedia a to je čisté sklo.
Plecháče! Vždy sa z nich polievalo, pri daždi sa naplnili. Teda nikdy tam nebola voda dlho, aby sa sinice rozmnožili. Mali sme i studňu (bolo to pri rieke, takže voda nebola hlboko), keď málo napršalo, tak sa doťahalo zo studne. Ale primárne sa používala voda zo sudov.
lenže pani slavka nepíše o nepriehľadnom sude, kde je vplyv slnka minimálny, ale 1000 l nádrži a voda v nádržiach sa zachytáva najmä preto (okrem toho že je to ekologická a mäkká voda) aby sa v priebehu dňa primerane zohriala, čo pôsobí blahodárne na zalievanie prehriatych rastlín. ak si nedá pod výpustný otvor pomocnú nádrž z ktorej čerpá napr ponorka vodu, tak tú nádrž nikdy nevyprázdni a za dalšie nie vždy je potrebné vyprázdniť nádrž úplne. Predávajú vibračné ponorky (len sa nesmú dotknúť dna pri práci)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať