Zavrieť

Porady

PayPal otázka ohĺadom odvodov

Dobrý deň ,

Chcel by som sa spýtať ohľadom zdanenia alebo odvodov na PayPal,

pretože kódujem webové stránky pre zákaznikov viac menej z USA, ktorý mi platia cez paypal a teraz by som rád vedel či sa to nejako zdańuje a podobne keď si to pošlem na účet?

a tak isto mám reklamy na mojej webovej stránke od google,kt. tak isto prichádzaju na paypal nie je toho veĺa ale predsa?ako to funguje?



za odpoveď ďakujem!
Naposledy upravil saffire : 24.09.12 at 17:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    vari nemas zivnost? to by sa volalo neopravnene podnikanie, ktore si zivnostensky urad ceni na 1659,- €

    saffire je offline (nepripojený) saffire

    saffire
    praveže mám, no mam prijem pod 50€, zatiaľ to je iba na paypale preto sa pýtam ,

    a dalšia vec tie google reklamy ktoré sa dávajú na web a za kliky dostávaš $ to treba dať ako živnosť alebo ako?

    myslím toto:
    https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=adwords&hl=sk&ltmpl=regionalc &continue=https://adwords.google.com/um/gaiaauth?apt%3DNone%26ltmpl%3Dregionalc%26ltmpl%3D regionalc&passive=86400&sacu=1&sarp=1&sourceid=awo &subid=sk-sk-ha-bk&medium=ha

    našiel som čosi ako :

    " Pre príjem peňazí z Google AdSense budeš jednoznačne potrebovať, aby si sa zaregistroval ako platca DPH podľa § 7a zákona o DPH, čiže budeš tzv. čiastočný platca DPH. V praxi však žiadnu DPH platiť nebudeš, registrácia podľa tohto paragrafu slúži viac menej len na akúsi evidenciu toho, akým zahraničným subjektom v rámci EÚ si služby poskytol. "

    stále to tak je?

    pretože v takomto prípade ak to tak nie je, tak budem zarabat cca do 50e mesacne , sa neoplati mat zivnost lebo by som bol stratovy kvoli odvodom nie ?
    Naposledy upravil saffire : 25.09.12 at 15:14

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Rozšírené hľadanie

    hladaj veci ako adsense, affiliate

    ano, je potrebna zivnost, pretoze to co robis naplna podstatu zivnosti... tato otazka je na porade riesena vo viacerych temach, urcite najdes...
    ta informacia, ktoru uvadzas, by mala byt stale platna, ale na potrebe zivnosti to nic nemeni

    vinco111 je offline (nepripojený) vinco111

    vinco111
    Tiez by ma zaujimalo ako riesit prijmy z freelancera ked to ide cez paypal? Som SZCO(zivnost), neplatca DPH, pausale vydavky a stvrtrocne podavam vykaz. Doteraz som vystavoval faktury priamo pre firmu v zahranici. Teraz ale chcem robit cez freelancer.com a tam narazam na viacej problemov:
    1. Komu vystavit fakturu? Alebo ju vystavit nemusim? Neviem ci ten pre ktoreho to robim je firma, alebo sukromna osoba, okrem jeho pouzivatelskeho mena nemam ziadne udaje.
    2. Pri stvrtrocnom vykaze, ak mam spravne info tak sa tam uvadzaju prijmy iba z krajin EU,je potrebne zadat ICO daneho prijemcu sluzby. Ako to riesit v pripade ze je to trebars z USA inej krajiny mimo EU, alebo ak nepoznam potrebne udaje?
    3. Freelancer si berie nejake % zo sumy, ktoru plati kupujuci. Ku mne pride uz ta suma bez poplatku. Da sa to brat tak ze stiahol precenta z mojho prijmu, ale da sa to brat aj tak ze stiahol percenta kupujucemu. Takze je tam rozpor co je vlatne moj prijem. Ako to teda mam uvadzat? Samozrejme ze nejake poplatky si berie aj paypal.

    Najjednoduchsie by bolo vystavit fakturu bez prijemcu sluzby(ak sa musi vystavit v tomto pripade) a uviest na nej presnu sumu ktora mi pride na ucet v Eurach.

    Ako by to malo byt spravne? Ide mi o to aby to bolo vsetko spravne pri podavani danoveho priznania.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    fakturu vystavujes vzdy ak nemas napr. zmluvu o dielo, resp. doklad z ERP (co zrejme nemas)
    pokial si cital terms of service na freelancer.com tak vies, ze

    2. USERS

    The terms "You", "Your", "User", or "Users" refer to anyone accessing our Services or Site for any reason.


    Freelancer.com provides a venue to introduce Users who wish to provide professional services ("Freelancers") and Users who seek such professional services ("Employers")(respectively or jointly as the "Parties" and individually as a "Party"). The Site enables Users to identify each other and work together online to complete, invoice and pay for projects.
    Takze stranka udajne umoznuje pouzivatelom pracovat spolu za ucelom kompletizacie, fakturacie a platby za projekt. Akym sposobom to robi, si zisti sam. (Poziadaj klienta o fakturacne udaje). Aj ked je tam zase riziko, ze porusis zakaz "vonkajsieho kontaktovania"

    to, ze komu freelancer berie percento, zalezi ako je to uvedene pri poplatkoch. Podla mna to bude zadavatel projectu, kedze ten plati poplatok aj za vytvorenie projectu. Ak si ale FL stahuje poplatok za preposlanie penazi na tvoj paypal, je to samozrejme uz tvoj vydavok.
    Nezabudaj, ze poplatok, ktory si nasledne stiahne paypal je tiez tvoj vydavok a tie si pri pausalnych vydavkoch neodpocitavas (nepredpokladam, ze ten obrat by bol taky, ze by to bolo nejak dolezite)

    bod 2 prenecham inym...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je uplne bezpredmetne, aky platobny prostriedokn je pouzity na clearing platby. Je jedno ci na to pouzijes PayPal, Bankovy prevod, Westenr Union, alebo co ja viem co este. Pri takejto cinnosti ide o zdanitelny prijem a musis ho na nasom uzemi riadne zanid, lebo si danovy rezident SR a je uplne bezpredmetne z kade ti ten prijem prisiel. Nie je rozdiel ci ti prisiel z EU, alebo z mimo EU.

    Ak nepoznas udaje toho pre oho nieco robis, tak postupuj velmi jednoducho - poziadaj ho nech ti ich poskytne. Nakolko si danovym rezidentom SR, si povinny vystavovat faktury podla nasho prava. Je uplne jedno kde je tvoj zakaznik.

    PayPal otázka ohĺadom odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.