Zavrieť

Porady

Záznamová povinnosť po novele zákona o DPH.

Mám otázku k novele zákona o DPH platnej od 1.10.2012. To ustanovenie ktoré hovorí o vedení záznamovej povinnosti pri premiestnení tovaru na účely prepracovania, spracovania a opravy bude platiť až od 1.1.2013, lebo v niektorých odborných článkov som sa dočítala že už od 1.10.2012.
Naša firma často prijíma tovar na prepracovanie ... z krajín EU. Týka sa vedenie tejto záznamovej povinnosti takýchto prípadov alebo len ak mi dodáme náš tovar na účel prepracovania do iných krajín EU. Okrem toho nerozumiem tej povinnosti o rozšírení záznamovej povinnosti pre tieto prípady, veď aj doteraz ak sme my niečo prepracovali u nás a došlo k fakturácii tak som to uviedla v evidencii DPH, prípadne ak nám prišla faktúra za prepracovanie tak som to samozdanila a taktiež uviedla v záznamovej povinnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Záznamová povinnosť po novele zákona o DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.