Zavrieť

Porady

VSZP - výzva na predloženie dokladov po zosnulom

Ahojte..ja tiež potrebujem radu, pred mesiacom mi zomrel otec, s ktorým som nežila od 15 rokov ale kedže som bola vykonávateľ pohrebu tak mi prišlo z VSZP výzva aby som predložila doklady od roku 1995-2011, sú tam 3 obdobia kto bol za neho platcom...ja som s ním nežila, jeho družka mi stým pomôcť nevie, otec bol raz živnostník, potom zase nebol a takto sa to ťahalo celé roky..keď som volala do poisťovne a povedala im, že ja nemám odkiaľ vedieť kde všade otec pracoval a zháňať za neho doklady, povedali mi, že to mám teda nechať tak, že sa to dá na dedické konanie... otec nič nemal takže dedictvo odmietnem, viem, že mal len kopu dlhov...je možné, že to budem musieť za neho platiť alebo ma môžu nejako postihovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    keď odmietneš dedičstvo, vzdávaš sa nie len majetku ,ale aj záväzkov, takže ZP od Teba nebude nič požadovať.

    VSZP - výzva na predloženie dokladov po zosnulom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.