Zavrieť

Porady

zmena v podnikateľskom zámere-dodatok

zdravím, prosím o radu: 1.1.2012 som začala podnikať a dostala som dotáciu,do ktorej som okrem nákupu zariadenia potrebného k vykonávaniu mojej profesie zahrnula aj odvody. problém nastal teraz,ked som zistila,že určite podla doterajších príjmov nebudem musieť na budúci rok platiť sociálku. ale ja som si ju do podnikateľského zámeru na rok 2013 dala, nviete mi poradiť, či sa tieto peniaze,ktoré vlastne nebudem potrebovať na sociálne odvody, dajú použiť na nákup ďalšieho poípade ného zariadenia,ktoré by som k podnikaniu ešte potrebovala? ide mi o to, že lepšie by mi padlo za tieto peniazes niečo dokúpiť ako zbytočne platiť odvody,ktoré sú uplne zytočné. dakujem za rýchlu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

    dodo1001
    Nedávno som riečil podobný problém. Musíš písomne požiadať príslušnú pobočku ÚPSVaR o zmenu plánu čerpania príspevku, v ktorej uvedieš nové členenie čerpania - vyššie ako bol poskytnutý príspevok. Odporúčam si nechať zmenu čerpania nechať odsúhlasiť na oddelení, ktoré Ti schválilo príspevok a až potom si to nechať potvrdiť na podateľni. V Bratislave som s tým nemal žiadny problém.

    zmena v podnikateľskom zámere-dodatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.