Zavrieť

Porady

Otázky ohľadom výživného a súdu

Ahojte.
Na súde má moja matka podanú žiadosť o zvýšenie výživného. Som už plnoletý a mám problém s tým, že mám súdu odoslať poštou potvrdenie o tom že som prijatý do zamestnania, preukázať výšku platu (nakoľko som začal pracovať). Toto všetko mám, čiže to je v poriadku, no zároveň chcú aby som im listom poslal napísané či súhlasím s tým aby mala stále počas trvania súdu matka moje splnomocnenie a či si uplatňujem to výživné o ktoré som mal požiadané do doby, než som začal pracovať. Problém je v tom že neviem ako mám tento list naštylizovať, ako to má vlastne vyzerať preto že to vôbec netuším a už vôbec neviem kam tam mám zakomponovať číslo spisu. Doma sa nemám ako spýtať pretože som na inej strane Slovenska a teda ani nemôžem tieto potvrdenia zaniesť osobne.

A ešte taká otázka, má vôbec sudca právo odo mňa požadovať preukázanie môjho príjmu nakoľko sa ma v podstate ten súd už o doby od kedy pracujem absolútne netýka?

Za odpovede veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Urob všetko, čo súd chce, napíč, že súhlasíš s tým, aby ťa matka stále zastupovala a že si uplatnuješ, aby ti bolo dodatočne všetko vyplatené.

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  No pokiaľ si už plnoletý - mohol si si to vybavovať sám. Ona by to mohla žiadať jedine v prípade, že by bola tvoj zákonný zástupca (čo už nie je pre tvoju plnoletosť), alebo by musela byť splnomocnená na tieto právne úkony plnou mocou.
  A za ďalšie - prečo žiada tvoja matka o zvýšenie výživného, keď už pracuješ. Alebo sa jedná o výživné pre ňu? Je rozvedená? K prvej otázke:ak na teba - už nemá nárok. K druhej otázke - ak bývaš s ňou, žiadajú príjem pre posúdenie aj osôb v domácnosti - teda tvoj príjem. Preštuduj http://www.rodina-peniaze.sk/financi...lku.21089.html
  List štylizuj ako chceš, musíš uviesť hlavné veci a číslo spisu
  Napr. Vec: Potvrdenie o príjme ...... k číslu spisu .......

  Pe1er je offline (nepripojený) Pe1er

  Pe1er
  ona má splnomocnenie čiže preto to potrebujem. A sám si to vybavovať nemôžem lebo som na druhej strane Slovenska a voľno mám cez víkendy a to nepomôže nakoľko to je súd zatvorený. To už som písal. O výživné moja matka žiada lebo oň požiadala už pred piatimi až šiestimi rokmi no ešte doteraz tento spor súd neuráčil uzatvoriť.
  Čiže súd nemá odo mňa čo požadovať preukazovanie môjho príjmu? Tak to hp sudcovi ani nebudem dokladovať.

  Čiže je u podstate úplne jedno ako tam budem mať v tomto liste hlavičku textu a ostatné veci?

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Žiadala pred 6-timi rokmi . Ale ak sa mi marí, spätne je možné vymáhať len tri roky. A prečo už tvoja matka nepodala sťažnosť na prieťahy v konaní? Čo doteraz robila?

  Pe1er je offline (nepripojený) Pe1er

  Pe1er
  hej je to tak, spätne sa dá len 3 roky späť. Čo narobíš, na Slovensku je to so súdnictvom ťažko. A čo matka robila? Ak viem tak vždy dúfala že je to posledné pojednávanie no sudkyňa vždy dačo vymyslela. Otec sa na oveľa viac ako polovicu pojednávaní samozrejme nedostavil (pokutu prirodzene ani raz nedostal) a tak ďalej. Na poslednom pojednávaní, kde som si už aj ja myslel že už nemá čo sudkyňa riešiť a uzatvorí to, sa otec výnimočne dostavil a prišiel s objavom že moja sestra popri výške brigáduje=je schopná si financie zabezpečiť sama=nie je dôvod aby dával viac peňazí. To že výživné bolo naposledy zvýšené pred viac ako 10 rokmi a matke financie jednoducho nevychádzajú a logicky sestra brigádovať musí ak chcú prežiť, to súd nezaujíma. Podstatné je že je nútená si financie zabezpečiť sama. Vivat Slovensko bananistán

  Otázky ohľadom výživného a súdu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.