Zavrieť

Porady

Kupca chce vrátiť auto

Ahojte.
Úvodom by som chcel napísať,... "áno som naivný idiot"
Nedávno som sa rozhodol predať auto, ozval sa mi jeden pán, auto si zobral, bol oboznámený so stavom a podobne. Vypýtal si odomňa doklady od auta (techničák, STK, EK). Povedal, že na druhý deň príde a pojdeme k notárovi kvôli plnej moci aby si mohol on prepísať auto a mňa už nezaťažovať. Samozrejme sme neurobili žiadnu predbežnú zmluvu. No a teraz mi "pán" volá, že auto je v dezolátnom stave, teda niečo v tom zmysle, že auto je nepojazdné a chce ho vrátiť a odomňa peniaze nazad. Podľa mňa s ním niečo urobil.
Môžem teraz nejak z toho vykľučkovať aby to auto ostalo už jemu?
Predpokladám, že nie ale aspoň sa skúsim opýtať tu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Odhliadnuc od Vášho neštandardného postupu sa s tým niečo robiť dá, ak máte aspoň údaje kupujúceho. V takom prípade mu môžte napísať doporučene list, že ste mu auto predali, kúpil ho v stave po prehliadke a na znak súhlasu Vám vyplatil kúpnu cenu. Komplikácia je s tým, že ste auto neodhlásili, teda všetky prípadné škody z PZP pôjdu na Vás. Aj toto sa dá vyriešiť - zastaviť sa na dopravnom inšpektoráte, nechať si vystaviť nové osvedčenie a vzápätí auto odhlásiť na kupujúceho (ak je to v jednom okrese, môžte mať problém, pretože niektoré DI vyžadujú prítomnosť oboch strán). Ďalší postup závisí od postupu kupujúceho.
    ďakujem.
    Ak by som teraz zrušil PZP lebo mi bude za chvíľu končiť a ak on urobí škodovú udalosť tak to pôjde z môjho vačku však? teda zaplatí vlastník vozidla

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    mirinoxxl Pozri príspevok
    Ahojte.
    Úvodom by som chcel napísať,... "áno som naivný idiot"
    Nedávno som sa rozhodol predať auto, ozval sa mi jeden pán, auto si zobral, bol oboznámený so stavom a podobne. Vypýtal si odomňa doklady od auta (techničák, STK, EK). Povedal, že na druhý deň príde a pojdeme k notárovi kvôli plnej moci aby si mohol on prepísať auto a mňa už nezaťažovať. Samozrejme sme neurobili žiadnu predbežnú zmluvu. No a teraz mi "pán" volá, že auto je v dezolátnom stave, teda niečo v tom zmysle, že auto je nepojazdné a chce ho vrátiť a odomňa peniaze nazad. Podľa mňa s ním niečo urobil.
    Môžem teraz nejak z toho vykľučkovať aby to auto ostalo už jemu?
    Predpokladám, že nie ale aspoň sa skúsim opýtať tu.
    Ďakujem
    Prečo by si mal z niečoho "vykľučkovať" ?


    Ako píšeš si čestný a poriadný človek , tak sa toho drž !

    Ak kupujúci nechce Tvoje auto má právo na to aby si mu vrátil peniaze ,
    je s tým nejaký problém ?
    nieje pokiaľ ho vráti v takom stave v ako bolo. pred chvíľou som s ním volal a povedal mi, že auto nejde a je v servise a určite mi ho dovezie alebo dotiahne nazad a to už si myslím, že je problém
    Indeed nepíšeš koĺko ročné je vozidlo a v akom stave
    bubkoch to je hadam uplne jedno, nie ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Pri kupe/predaji auta by mal VŽDY asistovať skúseny odborník, čo sa problematike aut rozumie

    a vtedy takéto problémy nevznikajú....
    no TÝMTO si mi vôbec nepomohol.
    pravdepodobne som naletel podvodníkovi a chcel som len vedieť čo sa s tým dá,...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Indeed Pozri príspevok
    Prečo by si mal z niečoho "vykľučkovať" ?


    Ako píšeš si čestný a poriadný človek , tak sa toho drž !

    Ak kupujúci nechce Tvoje auto má právo na to aby si mu vrátil peniaze ,
    je s tým nejaký problém ?
    nie, nema na to pravo ...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mirinoxxl Pozri príspevok
    no TÝMTO si mi vôbec nepomohol.
    pravdepodobne som naletel podvodníkovi a chcel som len vedieť čo sa s tým dá,...
    v prispevku #2 od draika mas nasnu odpoved ... toho sa drz

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mirinoxxl Pozri príspevok
    ďakujem.
    Ak by som teraz zrušil PZP lebo mi bude za chvíľu končiť a ak on urobí škodovú udalosť tak to pôjde z môjho vačku však? teda zaplatí vlastník vozidla
    ty nemozes len tak zrusit PZP ... pokial si v technicaku uvedeny ako majitel ty, MUSIS mat uzavrete PZP a platit ho ... ak ho mat nebudes, vsetky skody platis ty a nasledne si ich od vinnika mozes vymahat

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    mirinoxxl Pozri príspevok
    Ahojte.
    Úvodom by som chcel napísať,... "áno som naivný idiot"
    Nedávno som sa rozhodol predať auto, ozval sa mi jeden pán, auto si zobral, bol oboznámený so stavom a podobne. Vypýtal si odomňa doklady od auta (techničák, STK, EK). Povedal, že na druhý deň príde a pojdeme k notárovi kvôli plnej moci aby si mohol on prepísať auto a mňa už nezaťažovať. Samozrejme sme neurobili žiadnu predbežnú zmluvu. No a teraz mi "pán" volá, že auto je v dezolátnom stave, teda niečo v tom zmysle, že auto je nepojazdné a chce ho vrátiť a odomňa peniaze nazad. Podľa mňa s ním niečo urobil.
    Môžem teraz nejak z toho vykľučkovať aby to auto ostalo už jemu?
    Predpokladám, že nie ale aspoň sa skúsim opýtať tu.
    Ďakujem
    aký je to časový pojem "nedávno"

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Kupec auta nemusí byť zrovna podvodník.
    Predal si mu ojazdené auto. Uviedol si mu všetky závady do kúpnej zmluvy? Predávajúci často v snahe predať auto zatajuje vady a neraz tvrdí,že auto je v 100% stave. Okrem toho predávajúci zodpovedá pri predaji auta aj za skryté vady o ktorých nevedel. Samozrejme je na kupujúcom, aby pri prípadnom súdnom spore dokázal o existencii takýchto vád. To sa zrejme teraz deje, keď je auto v servise, kde o tom získa dôkaz.

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Tak je neviem ale preco by mal zobrat naspat auto v ktorom sa ktoviekto vrtal a bohvieco tam porobil(servis).
    Asi mal Kupec najprv volat povodnemu majitelovi a dohodnut dalsi postup, nie ?
    draik Pozri príspevok
    Odhliadnuc od Vášho neštandardného postupu sa s tým niečo robiť dá, ak máte aspoň údaje kupujúceho. V takom prípade mu môžte napísať doporučene list, že ste mu auto predali, kúpil ho v stave po prehliadke a na znak súhlasu Vám vyplatil kúpnu cenu. Komplikácia je s tým, že ste auto neodhlásili, teda všetky prípadné škody z PZP pôjdu na Vás. Aj toto sa dá vyriešiť - zastaviť sa na dopravnom inšpektoráte, nechať si vystaviť nové osvedčenie a vzápätí auto odhlásiť na kupujúceho (ak je to v jednom okrese, môžte mať problém, pretože niektoré DI vyžadujú prítomnosť oboch strán). Ďalší postup závisí od postupu kupujúceho.

    po zaslaní doporučeného listu mám ako postupovať? čo mám dosniesť policajtom na odhlásenie auta?

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Viper Pozri príspevok
    Tak je neviem ale preco by mal zobrat naspat auto v ktorom sa ktoviekto vrtal a bohvieco tam porobil(servis).
    Asi mal Kupec najprv volat povodnemu majitelovi a dohodnut dalsi postup, nie ?
    Tu nejde o vrtanie sa v aute, ale o zistenie závady(závad) odborníkom, ktoré neboli uvedené v kúpnej zmluve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.