Zavrieť

Porady

Firma s 1 zamestnankynou na rodicovskej dovolenke - ako podat mesacny prehlad?

Dobry den,
prosim Vas, poradte... mam tu 1 firmu, ktora od 1.10. zamestnava uz len 1 zamestnankynu na rodicovskej dovolenke. Socialku aj zdravotnu poistovnu sme vyriesili, ale ako danovy urad? Mame zrusit registraciu platitela? Alebo ostat platitelia a podavat nulove prazdne vykazy az kym ta pracovnicka nenastupi pripadne neukonci pracovny pomer?
Dakujem
S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sikovnica je offline (nepripojený) sikovnica

    sikovnica
    Tak som dala dopyt na financne riaditelstvo a pre tych, ktorych to zaujima, je tuto odpoved:

    Dobrý deň,
    Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
    Podľa § 49a zákona NR SR č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov ZoDP ak dôjde k zmenám skutočností zakladajúcich povinnosť registrácie podľa tohto zákona, najmä ak daňovníkovi zanikne daňová povinnosť je povinný tieto skutočnosti oznámiť správcovi dane do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí mesiaca, v ktorom tieto zmeny nastali.
    Uvedené platí i v prípade, ak platiteľovi dane zanikla povinnosť zrážať daň, alebo preddavky na daň, alebo daň vyberať, napríklad ak mu z titulu nezamestnávania pracovníkov, zanikla povinnosť zrážania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.
    Oznámenie zmien skutočností príslušnému správcovi dane platiteľ dane vykoná prostredníctvom tlačiva žiadosti o registráciu fyzickej osoby, alebo prostredníctvom tlačiva žiadosti o registráciu právnickej osoby, (riadok 03 tlačív).
    Uvedené tlačivá sú k dispozícii na webovej stránke Finančného riaditeľstva SR, www.financnasprava.sk a sú k dispozícii i na príslušnom kontaktnom mieste u správcu dane.
    V prípade, že budete ešte vyplácať príjmy zo závislej činnosti, nie je potrebné zrušiť registráciu, len oznámiť správcovi dane, že prechodne nebudete zrážať preddavky na daň a že nebudete predkladať mesačné výkazy. Ak úplne prestanete vyplácať príjmy zo závislej činnosti zrušíte u správcu dane registráciu platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti.
    Ing. Jozef Ďuriš
    Odbor služieb pre verejnosť
    Kompetenčné centrum finančných operácií
    Banská Bystrica

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sikovnica Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas, poradte... mam tu 1 firmu, ktora od 1.10. zamestnava uz len 1 zamestnankynu na rodicovskej dovolenke. Socialku aj zdravotnu poistovnu sme vyriesili, ale ako danovy urad? Mame zrusit registraciu platitela? Alebo ostat platitelia a podavat nulove prazdne vykazy az kym ta pracovnicka nenastupi pripadne neukonci pracovny pomer?
    Dakujem
    S.
    To ste ju odhlásili z poistenia?

    sikovnica je offline (nepripojený) sikovnica

    sikovnica
    Nie. Napisala som, ze sme to vyriesili, cize viem, co s nou. Socke budeme davat nulove mesacne vykazy a zdravotnej ani to nie.

    Ale moze mi niekto poradit, co s danovym uradom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sikovnica Pozri príspevok
    Nie. Napisala som, ze sme to vyriesili, cize viem, co s nou. Socke budeme davat nulove mesacne vykazy a zdravotnej ani to nie.

    Ale moze mi niekto poradit, co s danovym uradom?
    Spoj sa so správkyňou dane, ale podľa mňa nič nebudete dávať, myslím mesačne a ročne, kedže nevyplácate žiaden príjem.

    sikovnica je offline (nepripojený) sikovnica

    sikovnica
    No jo, spojim sa. Ale vies, aj do Socky musime podavat nulove hlasenia a nic nevyplacame. Tak by som sa nedivila, keby mi daniari kazali kazdy mesiac zbytocne tlacit papiere a minat na postovnom

    Firma s 1 zamestnankynou na rodicovskej dovolenke - ako podat mesacny prehlad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.