Zavrieť

Porady

kolega v praci.

ahojte, neviem, ako zacat, ale tak skusim tu svoj problem opisat. Nejde ani tak o mna,ako o moju mamu. pracuje v jednej firme uz 17 rokov, doteraz si so vsetkymi vychadzala, naozaj bola oblubena v kolektive, je proste typ cloveka, ktory si s kazdym rozumie.a nie,nepisem to preto,ze je to moja mama,ale jednoducho preto, ze je to tak. v poslednom case ale ma dost problem s jednym kolegom, ktory jej strpcuje zivot v praci 8 hodin denne, nie je to jej nadriadeny, len kolega,ktory si asi mysli, ze je nieco viac. dovolim si to nazvat psychickym terorom, neustale vyhladava nejake problemy, nonstop jej nadava,ano naozaj nadava,vraj robi zle toto ci tamto.mama mi vravela,ze uz predtym takto nicil zivot aj inym kolegom,ktorych odtial doslova vystval. aj sa to snazila riesit rozhovorom s nadriadenymi,a ti vraj uz maju nanho dlhsie zalusk,ale nikto nic nerobi.strasne ma to trapi,ked vidim ako ide mama nervozna do prace a smutna sa vrati. vzdy ju to tam bavilo,mali super kolektiv,ale jeden clovek to takto znicil.mozno ani nepytam radu, len som sa potrebovala vyzalovat..ale ak mate niekto nejake skusenosti,ako toho smrada uzemnit,budem naozaj rada ak sa podelite. dakujem vobpred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pokiaľ Tvoja mamička je kľudná a v podstate " kašle naňho ", i keď to tak v skutočnosti nie je, on je samozrejme na koni a dovolí si robiť, čo sa mu zachce.

    Jednoznačne je potrebné znovu navštíviť šéfa, všetko mu povedať, veď keď roky pracovala a bolo všetko O.K., nemohlo sa nič zmeniť u nej. Pokiaľ je šéf seriózny, vysloví sa k uvedenému a zjedná nápravu. Nemôže predsa na pracovisku podporovať psychický nátlak.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zajst este raz za nadriadenym, opytat sa ho ci kolega ma pravo kontrolovat pracu tvojej mamky, upozornit nadriadeneho na zasahovanie kolegu do vykonu prace (negativny faktor ovplyvnujuci psychicku pracovnu zataz § 6/1/e zakona o BOZP)

    Psychicka zataz

    vyhlaska 542/2007

    § 7
    Opatrenia, ktoré vylúčia alebo znížia na najnižšiu možnú a dosiahnuteľnú mieru zvýšenú psychickú pracovnú záťaž


    (1) Na predchádzanie zvýšenej psychickej pracovnej záťaži sa vykonávajú technické, organizačné a iné opatrenia.7)


    (2) Technické opatrenia na predchádzanie zvýšenej psychickej pracovnej záťaži sú

    a) ergonomická úprava pracoviska,
    b) obmedzenie senzorickej záťaže,
    c) kvalita pracovného prostredia.

    (3) Organizačné opatrenia na predchádzanie zvýšenej psychickej pracovnej záťaži sú

    a) organizácia práce vrátane zlepšenia a zefektívnenia spôsobov činnosti zamestnancov, striedanie rôznych činností pri veľmi monotónnych prácach, rotácia zamestnancov, odstraňovanie rušivých faktorov pri práci, jasné formulovanie úloh,
    b) režim práce a odpočinku vrátane primeraného striedania pracovných zmien a primeraného zaradenia prestávok.

    (4) Iné opatrenia na predchádzanie zvýšenej psychickej pracovnej záťaži sú

    a) systém riadenia a spôsob jeho realizácie zohľadňujúci ochranu zamestnancov,
    b) pozitívna motivácia zamestnancov na plnení pracovných úloh v rozsahu a spôsobom zodpovedajúcim ich schopnostiam, zručnostiam, skúsenostiam a predpokladom,
    c) systém výberu zamestnancov na exponované pracovné miesta a pre náročné pracovné činnosti s prihliadnutím na odolnosť voči psychickej záťaži, osobnostné a kvalifikačné predpoklady a ďalšie psychologické kritériá podľa konkrétnych požiadaviek pracovného miesta a charakteru práce, primerané rozmiestňovanie zamestnancov, náplne a formy ich výcviku,
    d) vykonávanie lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci.8)

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Treba podať písomnú sťažnosť. Ako tvrdí misoft, s tým sa už musia zaoberať. Tiež je potrebné dobre formulovať sťažnosť s dôrazom na vecné opísanie situácie, emotívny prejav bude na škodu. Ak s tým kolegom, ktorý, ako sa javí, má dosť vážne problémy sám so sebou nevychádzajú korektne viacerí zamestnanci, nech sa pod sťažnosť podpísať všetci.
    Žiadajte o nápravu tohto stavu na pracovisku písomne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sowage Pozri príspevok
    ahojte, neviem, ako zacat, ale tak skusim tu svoj problem opisat. Nejde ani tak o mna,ako o moju mamu. pracuje v jednej firme uz 17 rokov, doteraz si so vsetkymi vychadzala, naozaj bola oblubena v kolektive, je proste typ cloveka, ktory si s kazdym rozumie.a nie,nepisem to preto,ze je to moja mama,ale jednoducho preto, ze je to tak. v poslednom case ale ma dost problem s jednym kolegom, ktory jej strpcuje zivot v praci 8 hodin denne, nie je to jej nadriadeny, len kolega,ktory si asi mysli, ze je nieco viac. dovolim si to nazvat psychickym terorom, neustale vyhladava nejake problemy, nonstop jej nadava,ano naozaj nadava,vraj robi zle toto ci tamto.mama mi vravela,ze uz predtym takto nicil zivot aj inym kolegom,ktorych odtial doslova vystval. aj sa to snazila riesit rozhovorom s nadriadenymi,a ti vraj uz maju nanho dlhsie zalusk,ale nikto nic nerobi.strasne ma to trapi,ked vidim ako ide mama nervozna do prace a smutna sa vrati. vzdy ju to tam bavilo,mali super kolektiv,ale jeden clovek to takto znicil.mozno ani nepytam radu, len som sa potrebovala vyzalovat..ale ak mate niekto nejake skusenosti,ako toho smrada uzemnit,budem naozaj rada ak sa podelite. dakujem vobpred.
    A mamka sa nijako nebráni pred terorom útočníka? Ak áno a nepomáha, nech sa oficiálne sťažuje u nadriadených.

    sowage je offline (nepripojený) sowage

    sowage
    aj sa snazi,ale sama povedala,ze mu nemieni nadavat ani nieco podobne, ved na co. radsej to prekusne a funguje dalej.myslim, ze na takychto ludi je zbytocne vobec reagovat, lebo on si stale toci svoje. ale vidim to na nej, ze ma toho uz dost, najradsej by som ho dobre prefackala.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sowage Pozri príspevok
    aj sa snazi,ale sama povedala,ze mu nemieni nadavat ani nieco podobne, ved na co. radsej to prekusne a funguje dalej.myslim, ze na takychto ludi je zbytocne vobec reagovat, lebo on si stale toci svoje. ale vidim to na nej, ze ma toho uz dost, najradsej by som ho dobre prefackala.
    Veď nemyslím rovnako nadávať ako on,klesnúť na jeho úroveň, ale vydiskutovať si to, prečo a za čo sa takto ku nej chová. Možno má svoj vážny problém a nevie ho inak riešiť len tak, že útočí na iných.

    sowage je offline (nepripojený) sowage

    sowage
    on aj podla mna ma vazny problem, sam so sebou, lebo ona mu nikdy nejako neublizila. vravela,ze s nim sa ani neda normalne bavit, lebo je arogantny. ked tam maju veduceho, je kludnejsi,ale ak tam nie je, ako keby si myslel, ze moze prebrat jeho funkciu a sprava sa tak ako sa sprava.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No tvoja mamka by sa mala v práci "spojiť" s ostatnými kolegami (lebo zaručene toto nerobí len jednej osobe) a spoločným úsilím toho človeka legálne zdeptať - prípadne podať u nadriadeného hromadne viac sťažností (to by už nadriadený nesmel prehliadnuť), alebo varianta X - všetci proti jednému niekde za rohom mu to dať patrične najavo (nemyslím ručne-stručne, stačí niekoľko "milých a praiteľských" slov mu do duše).

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sowage Pozri príspevok
    aj sa snazi,ale sama povedala,ze mu nemieni nadavat ani nieco podobne, ved na co. radsej to prekusne a funguje dalej.myslim, ze na takychto ludi je zbytocne vobec reagovat, lebo on si stale toci svoje. ale vidim to na nej, ze ma toho uz dost, najradsej by som ho dobre prefackala.
    ...nech pokračuje aj naďalej v tom prekúsaní a funguje v tom mobingu ..............šak raz sa možno aj zrúti a potom bude na psycholentilkách ....

    Bude jej určite lepšie ...svet po takom Lexaurine či Diazepane je omnoho krajší a ružovejší .............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.