Zavrieť

Porady

Odpis záväzku

Máme záväzok z roku 2000 z titulu úrokov z omeškania. Tento záväzok sme nezaplatili - náklad daňovo neuznaný. Teraz tento záväzok odpíšeme. Pri zdaňovaní výnosov postupujeme podľa §17 ods. 3 písm. c.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak táto suma bola nedaňová, tak aj odpis záväzku by mal byť nedaňový.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno..... Teda ak bol daňovo neuznaný náklad, teraz je to daňovo neuznaný výnos.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aký výnosový účet mám použiť pri odpise záväzku ...321/???. Ďakujem za radu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Paula
    Aký výnosový účet mám použiť pri odpise záväzku ...321/???. Ďakujem za radu.
    321 / 648 .

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    zaniknuté záväzky, napr. premlčaním, ÚJ nie je povinná splatiť
    321/648, 325/648, 379/648

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte, tiež odpisujem záväzok ale nie z dôvodu premlčania ale firma ktorej sme dlhovali nám uvedený záväzok odpustila. jedná sa o úroky z dlhu, v minulých rokoch boli nedaňové náklady, teraz to bude nedaňový výnos, len neviem kam to zaučtovať. viem že odpis záväzku je 321/648, len neviem či by som to nemala dať medzi finančné výnosy (668) keď v minulosti to boli finančné náklady.
    ďakujem za každu radu
    daniela

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak to boli finančné náklady, tak mali to byť teraz finančné výnosy. Ak v minulosti bol ovplyvnený finančný výsledok, tak aj teraz by to takto malo byť.A čoho sa vlastne tento náklad týkal konkrétne?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpis záväzku na 648 - ak boli tie úroky účtované na 548
    ale na 668, ak boli účtované na 562.
    Ak to boli úroky z omeškania od dodávateľa za nezaplateni faktúry, nie napr. z pôžičky, tak to patrilo a patrí do hospodárskej činnosti.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte dakujem za rady, boli to uroky a boli uctovane na 562, preto som si nebola ista ci 648 alebo 668, ale dakujem dam to na 668, aj mne to tam viac pasovalo.
    daniela

    Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

    Alexandra777
    Ahojte, neviete mi poradiť, či aj v JU mám dať odpis premlčaných záväzkov ako POZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.