Zavrieť

Porady

Zamestnanie na TPP, čerpanie rodičovskej dovolenky a skrátený úväzok u iného zamest.

Dobrý večer,
poprosila by som o radu, či sa môžem zamestnať na skrátený úväzok u druhého zamestnávateľa, ak v súčasnosti čerpám rodičovskú dovolenku a som v pracovnom pomere so zamestnávateľom. Nárok na RP by mi zaniknúť nemal, ak by bolo možné uzatvoriť prac. vzťah s iným zamestnávateľom, predpokladám. A ešte súvisiace... neviete mi poradiť, či mám nárok na príspevok na škôlku, ak by som pracovala na 4 hodiny a dcéra by navštevovala súkromnú škôlku?
Vopred ďakujem za odpoveď,
a prajem pekný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    mozes pracovat, a mas narok aj na prispevok na skolku 230 E, v tom pripade nebudes dostavat rodicovsky prispevok

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    ďakujem za odpoveď, a ani nie som povinná to oznamovať zamestnávateľovi? myslím, že nie, len si overujem

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Misela19 Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, a ani nie som povinná to oznamovať zamestnávateľovi? myslím, že nie, len si overujem
    nie

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    Ešte otázka: mám podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa na TPP, ale nie na rok 2012 a ani sa do práce ešte neplánujem vrátiť na plný úväzok. Môžem podpísať aj vyhlásenie u druhého zamestnávateľa na skrátený úväzok popri rodičovskej dovolenke a uplatňovať si NČZD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misela19 Pozri príspevok
    Ešte otázka: mám podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa na TPP, ale nie na rok 2012 a ani sa do práce ešte neplánujem vrátiť na plný úväzok. Môžem podpísať aj vyhlásenie u druhého zamestnávateľa na skrátený úväzok popri rodičovskej dovolenke a uplatňovať si NČZD?
    ÁNo, môžeš.

    Zamestnanie na TPP, čerpanie rodičovskej dovolenky a skrátený úväzok u iného zamest.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.