Zavrieť

Porady

SZCO(Zivnost) prijmy z freelancer.com cez paypal

Dobry den,
v prvom rade chcem napisat, ze som uspokojivu odpoved v zacatych temach na porade nenasiel a preto sa pytam.

Zaujimalo by ma ako riesit prijmy z freelancer.com pripadne inej podobnej stranky?

Som SZCO(zivnost), tvorim softver, neplatca DPH, pausale vydavky a stvrtrocne podavam vykaz. Doteraz som vystavoval faktury priamo pre firmu v zahranici. Teraz ale chcem robit cez freelancer.com a tam narazam na viacej problemov:

1. Komu vystavit fakturu? Alebo ju vystavit nemusim? Neviem ci ten pre ktoreho to robim je firma, alebo sukromna osoba, okrem jeho pouzivatelskeho mena nemam ziadne udaje.
2. Pri stvrtrocnom vykaze, ak mam spravne info tak sa tam uvadzaju prijmy iba z krajin EU,je potrebne zadat ICO daneho prijemcu sluzby. Ako to riesit v pripade ze je to trebars z USA alebo inej krajiny mimo EU? Pripadne aj z EU ale nepoznam potrebne udaje.
3. Freelancer si berie nejake % zo sumy, ktoru plati kupujuci. Ku mne pride uz ta suma bez poplatku. Da sa to brat tak ze stiahol precenta z mojho prijmu, ale da sa to brat aj tak ze stiahol percenta kupujucemu. Takze je tam rozpor co je vlatne moj prijem. Ako to teda mam uvadzat? Samozrejme ze na slovensky ucet je to mozne previest iba cez paypal a ten si berie tiez nejake poplatky. Cize ak napr kupujuci zaplati 1000 ku mne sa dostane napr 800.

Najjednoduchsie by bolo vystavit fakturu bez prijemcu sluzby(ak sa musi vystavit v tomto pripade) a uviest na nej presnu sumu ktora mi pride na ucet v Eurach.

Ako by to malo byt spravne? Ide mi o to aby to bolo vsetko spravne pri podavani danoveho priznania.
Najlepsie by bolo info od ludi, ktori s tym maju nejaku skusenost.

Vopred dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Laky_831202 maximalne tak tetuska na danovom urade, ktora ti rovno vystavi pokutu, ze to mas zle (teda podla toho, na ako DU su registrovany. mne tetuska z DU zavolala, ze jej chyba to a to a ze to mam zle a ze si to mam prerobit este do terminu a pokuta nebola)

    SZCO(Zivnost) prijmy z freelancer.com cez paypal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.