Zavrieť

Porady

Podať trestné oznámenie na Slovensku či v ČR?

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o pomoc s mojím problémom.
Pred takmer troma mesiacmi som si kúpil cez jeden celkom vychitený český Eshop (zaoberajúci sa špecifickým tovarom - airsoftovými potrebami) 7 poukážok v celkovej hodnote 280€. Išlo o poukážky na 50% zľavu na všetok tovar z ponuky daného eshopu. Mám zdokladované, že som sa vyslovene pýtal či je možné poukážky použiť aj na zakázkovú výroku. Bolo mi povedané že áno a len kvôli tomu som dané poukážky aj následne kúpil. Všetky výpis samozrejme mám, poukážky mi boli doručené elektronicky do mailu a platil som ich cez Paypal.
Výroba tovaru mala trvať maximálne 30 dní. Po 30 dňoch so mnou prestali komunikovať. Keď som ich požiadal o vrátenie peňazí, najprv nechceli, no nakoniec mi povedali že mi vyhovejú. Peniaze som odvtedy stále nevidel, moje emaily ignorujú. Najhoršie je, že eshop zrušili a o firme nie sú žiadne informácie, proste ako keby prestali fungovať.
Prestalo ma to už baviť sa s nimi 3 mesiace dohadovať a tak som rozhodnutý podať trestné oznámenie.

Moja otázka teda znie, mám podať trestné oznámenie na polícií na Slovensku (ak áno, stačí v akomkoľvek okresnom meste?) alebo je lepšie podať do Českej republiky na políciu?
Vopred ďakujem za akékoľvek info, Viktor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podať trestné oznámenie na Slovensku či v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.