Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Tu je ten vzor, dúfam, že Vám pomôže.
18.1.2005
Pozor zmena
Ospravedlňujem sa za tú zmluvu, tá zmluva prešla cez OR, ale ešte pred novelizáciou OZ.
Keď som ju podával neskôr, stačilo po odmietnutí zápisu opraviť chyby.
po odstránení týchto závad bola sro zapísaná do OR.

Doplňte do zakl.listiny ako ďalšie body :

1.Osoby podieľajúce sa na zakl.sro nemajú z toho žiadne výhody.

2.Náklady sro na založenie sú vo výške 2000,-Sk.
Môžete rozpísať podrobne:
1000.- Sk živ.reg.
1000.- kolky na výpis z trest.reg, overenie podpisov
10000.- kolok na zápis do OR
FAA.
Naposledy upravil FAA : 18.01.05 at 10:26
0 0
Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

FAA, ďakujem určite pomôže.Yaya.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

FAA
Tu je ten vzor, dúfam, že Vám pomôže.
Tu je tá zakladateľská listina, ktorú sem poskytla FAA.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

Takúto zakladateľskú zmluvu odmietol Okr.súd BA I zapísať do obchodného registra, pretože neobsahovala:
a) výhody poskyntuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločností alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
b) predpokladané náklady spoločnosti, t.j. ich vyčíslenie,
čo sú podstatné náležitosti zakladateľskej resp. spoločenskej zmluvy podľa § 110 odst. 1 písm. i) a j) Obchodného zákonníka.
To je z citácie odmietnutia zápisu.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

alena
Takúto zakladateľskú zmluvu odmietol Okr.súd BA I zapísať do obchodného registra, pretože neobsahovala:
a) výhody poskyntuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločností alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
b) predpokladané náklady spoločnosti, t.j. ich vyčíslenie,
čo sú podstatné náležitosti zakladateľskej resp. spoločenskej zmluvy podľa § 110 odst. 1 písm. i) a j) Obchodného zákonníka.
To je z citácie odmietnutia zápisu.

No ja som zvedaná, či ju aj mne odmietne Okresný súd v Žiline. Už ju mám notársky overenú.


Výhody? To počujem prvý raz.
Predpokladané náklady spoločnosti ? A to mám ako vedieť. To sa mi nezdá, že by to malo byť v zakladateľskej listine.


No som zvedaná ako dopadnem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Katka, predtým ako podáš na Okresný súd návrh s notársky overenou zakladateľskou zmluvou, prosím prečítaj si nasledovné:
- zákon o obchodnom registri, § 7 ods. 3a)
- a následne Obchodný zákonník § 110 ods. 1
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

už som to čítala.

A som z toho...

Zakladateľskú listinu som mala spísanú 5.1.2005- notársky overenú. Žiaľ našli sa tam chyby a musela som ju spísať ešte raz.
A tak som ju podľa vyššie uvedeného vzoru napísala znova 7.1.2005 - notárky overená.
Ak ju mám písať ešte raz a ešte raz platiť za overenie tak už ma porazííííííííííííííí.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Má niekto vzor takejto zakladateľskej listiny aj s tými výhodami a aj s predpokladanými nákladmi.

Prosím Vás dajte to sem na plac niekto, kto si založil teraz s.r.o. čku a má všetko za sebou a overené v praci.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Katka, nevidím tu ani jednu otázku týkajúcu sa toho, aká stará je priložená zakladateľská listina...
Ak tvoja zakladateľská listina neobsahuje náležitosti podľa § 110 ods. 1, tak mám ten pocit, že ju budeš znova písať a znova ju budeš musieť overovať.
Katka, marí sa mi, že tu na Porade bola už o týchto výhodách a nákladoch reč, skús to pohľadať v starších témach a príspevkoch. Ak niekto viete, kde to hľadať, pripojte link
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Ospravedlňujem sa za tú zmluvu, tá zmluva prešla cez OR, ale ešte pred novelizáciou OZ.
Keď som ju podával neskôr, stačilo po odmietnutí zápisu opraviť chyby.
Stačí tam napísať, že osoby podieľajúce sa na zakl.sro nemajú z toho žiadne výhody.
Náklady sro na založenie sú v takej a takej výške, je to zhruba 12 000- 13 000,-Sk.Môžete rozpísať podrobne:
1000.- Sk živ.reg.
1000-2000.- trest.reg, overenie podpisov, v prípade spol. zmluvy závisí od počtu spoločníkov.
10000.- kolok na zápis do OR
po odstránení týchto závad bola sro zapísaná do OR.
FAA.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Nedá sa napísať dodatok k zakladateľskej listine ?

veď sú to len 2 vety a kôli ním by som to musela znova napísať a znova overovať ?
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku.
Takto sa to doplnilo do zakladateľskej zmluvy. Podala sa námietka proti odmietnutiu vykonania zápisu, doložila sa nová zakladateľská zmluva. Uplynulo už 10 dní od podania námietky, takže čakáme každý deň, či to takto prešlo. Takže ak ešte vydržíš 1-2 dni, potom oznámim, či to tak prešlo.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ďakujem ti
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
súhlasím s Alenou

.... tie náklady sa podla mňa napíšu predpokladané, čiže sumu, ktorú predpokladáš, že zaplatíš spolu, pretože dopredu nevieš, koľko Ťa to bude celé stáť. Síce som nepodávala zakladateľskú, ale spoločenskú a tiež som sa takto popálila a ešte som si nevšimla, že musí byť PSČ pri sídle spoločnosti.

.... notársky overené ........ notár overuje len podpisy na zmluve a nie obsah zmluvy. Myslím, že dáva aj razítko na túto listinu s takýmto znením.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
a nechcelo by sa Vám niekomu, kto už prerábal tú zakladateľskú listinu, priložiť ju tu nanovo..s dodatkom, že táto nanovo uložená, je už prispôsobená resp. upravená no nové pomery??!!
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Hlinkovx
a nechcelo by sa Vám niekomu, kto už prerábal tú zakladateľskú listinu, priložiť ju tu nanovo..s dodatkom, že táto nanovo uložená, je už prispôsobená resp. upravená no nové pomery??!!
Prikladám moju
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Katarína STR
Prikladám moju
Díky KATKA
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja už ju mám takto aj notársky overenú. Dúfam, že už je OK.

Vie mi niekto poradiť ?
Práve som si spísala zmluvu o nájme nebytových priestorov. Ale je to vlastne nebytový priestor, ak je to rodinný dom?

Je povinný majiteľ domu bežať na obecný úrad a nahlásiť, že prenajíma nejakú časť svojho domu firme a teda musí zaplatiť aj väčšiu daň z nehnuteľnosti ?

A čo keď tá zmluva bude bezodpatne? Aj tak to musí nahlásiť ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nebytové = nie je možnosť ubytovania sa v takých priestoroch - najčastejšie kancelárie, sklady, výrobné haly ...
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

vladan
nebytové = nie je možnosť ubytovania sa v takých priestoroch - najčastejšie kancelárie, sklady, výrobné haly ...
To ja viem, lenže tú miestnosť, ktorú mi ide svokor akože prenajať je normálna izba, kde sa dá bývať.

Nemala by sa formulovať tá zmluva len ako prenájom priestorov bez slova NEBYTOVÝCH ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať